Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не пали Векта 2.0 DTI

paaco снимка paaco 30 април 2017 - 15:24

Днес смених горивния филтър и повече не запали. Уж направих всичко както трябва. Извадих стария филтър, източих горивото в чашата, сложих новия филтър, напълних до горе с гориво, смених двете гарнитури - голяма на капачката и малка на болата и затворих. При палене изненада не ще. Къде сгреших и каква може да е причината? На входящия маркуч ми направи впечатление че накакво бяло пръстенче се мандахерцаше и го вадих от капачката та си мисля да не би от това да е. ако извадя изходящия и засмуча с нещо дали ще стане. Пробвахме с дърпане не стана.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 април 2017 - 21:12

 paaco, на 30 април 2017 - 15:24, каза:

Днес смених горивния филтър и повече не запали. Уж направих всичко както трябва. Извадих стария филтър, източих горивото в чашата, сложих новия филтър, напълних до горе с гориво, смених двете гарнитури - голяма на капачката и малка на болата и затворих. При палене изненада не ще. Къде сгреших и каква може да е причината? На входящия маркуч ми направи впечатление че накакво бяло пръстенче се мандахерцаше и го вадих от капачката та си мисля да не би от това да е. ако извадя изходящия и засмуча с нещо дали ще стане. Пробвахме с дърпане не стана.


Лоша работа.. как с дърпане няма да стане. Има и други начини, но с дърпане е най-лесния. Закачи колата на диагностика. Как точно я дърпате?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 30 април 2017 - 21:12
Отговори

paaco снимка paaco 01 май 2017 - 09:30

Дърпахме я с кола и този който беше в опела на контакт и трета. Дърпането не беше много дълго. Едно кръгче на квартала и това беше. Не посмяхме повече.
Мнението беше редактирано от paaco: 01 май 2017 - 09:32
Отговори

titan22 снимка titan22 01 май 2017 - 10:12

Ако си въртял много дълго на стартер,възможно е да си изгорил прословутия транзистор,възможно е и дърпането да не е достатъчно,дръпнете я на по-дълго разстояние и на 2-ра предавка.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 май 2017 - 18:51

Като я дърпате на втора, да остане една дюза със развита тръбичка, да има къде да избяга въздуха. И със пълна газ.
И за какъв дявол вадиш тръбичките? Другия път не вади бързите връзки, само изместваш капачката на една страна.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 01 май 2017 - 18:53
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 май 2017 - 22:20

Надявай се да е проблема с бързата връзка. Иначе така се дърпа и трябва да запали за 50/100 метра макс. Диагностика е следващата стъпка.
Отговори

paaco снимка paaco 04 май 2017 - 08:04

Сега ще споделя малко информация за проблемите с мойто палене и НИКОГА НЕ ГО ПРАВЕТЕ. Вчера тъста доведе един "майстор" от някакъв сервиз да помогне в паленето. Та идва човека разкача тръбите от филтъра и църка с един спрей за почистване на спирачки май беше и вика върти ключа. Врътваме и започна едно пушене тракане аха да запали ама не. По време на въртенето "майстора" църка здраво със спрея и като почна да чука нещо като метал в метал коалата се форсира сама до излитане и край. При повторно връткане на ключа без спрей върти двигателя все едно го няма без никаква компресия. Отворихме капака на главата да видим какви ги натворихме и УЖАС. На първо четене всички кобилици натрошени. Идеше ми да навра спрея на "майстора" в гъ..... Питам го кво стана. Отговор ами вие щото сте теглили колата веригата е прехвърлила зъб и е загубила центровка и буталата са ударили клапаните та затова сега това се случи. Тези дизели никога не се дърпали. Общо взето сами сме си виновни. Та това е от смяна на един филтър влязохме в един дълъг филм. Колеги помагайте, дайте малко инфо какво може да очакваме от тази манипулация. Дали и клапаните и други чаркалаци са заминали или само с кобилици ще се разминем. То това ще се установи след сваляне на разпределителния вал ама аз да съм подготвен. Гледах в гуглето разглобен двигател и ми направи впечатление че буталата са накопани а клапаните са наравно с главата, за да спя спокойно си мисля че клапаните са здрави. Погледнахме и веригата изглежда здрава ама май ще трябва да се прегледа че не се знае. Има ли и други неща които може да се сменят така и така сме отворили капака? Аз освен гарнитурата съм чували и за гумичики на дюзите от където смучела въздух. Ако знаете добър майстор или сервиз моля давайте телефони.
Мнението беше редактирано от paaco: 04 май 2017 - 08:07
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 май 2017 - 09:27

Нещо по веригата не е наред! Не може да прехвърли зъб ей така от теглене. Огледайте там, теглил съм дизел много пъти. За кобилиците е ясно че ще ги смените, обикновенно те се трошат да не изкриви клапани. И след това като зацепвате мотора е много, ама много, ама много желателно да е със "чоповете" за тази цел.
Така и така сваляте вал, сменете и гумичките на дюзите, обаче няма да останеш очарован от цената. И сега е момента да и боднеш едни дюзи от 2.2 :)
И да вметна само, че клапаните са скрити, само когато го няма разпределителния вал, иначе поне 2 стърчат здраво във всеки един момент :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 04 май 2017 - 09:32
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 май 2017 - 09:35

Пич, това дето е станало няма как да стане дет се вика. Особено от смяна на филтър. Нещо пропускаш да кажеш. Дърпането не е проблем на тоя мотор, мойта съм я дърпал с километри като ми беше бръмнала електрониката на помпата и никакви проблеми нямаше. Дърпал ме е камион с висока скорост да обезвъздуша също. Повечето хора така ги обезвъздушават за по-лесно. Никога не съм чувал такова нещо да става. Преди да почнеш ремонта си направи сметка дали не е по-добре да си вземеш глава втора ръка или дори цял мотор. Сигурен ли си че помпата не е проблем? Ако е изгоряла, защо ще ремонтираш мотора. търси друг направо. Поне втора ръка са почти безплатни.
Отговори

paaco снимка paaco 04 май 2017 - 10:22

Здравейте благодаря за бързия отговор. Веригата мисля че не е превъртяла зъб от тегленето защото като се върнахме в гаража пробвахме с ключ да запалим на място при което би трябвало още тогава да изтракат клапаните. Естествено преди ремонта според пораженията ще се прецени дали да се пипа тази глава или да се вземе готова оборудвана втора ръка (гледам че ги има за по стотина лева). Дано се окажат само кобилиците де щом казвате че така са направени те да се чупят при удар, което е много логично. За помпата не знам работи ли. Преди процедурата по смяна на горивния филтър я палихме да я изкараме от гаража и си беше ОК. След смяната въртяхме на място ама не много дълго да кажем около 30 секунди с почивки. След това дърпане. След това пак въртене и спряхме да чакаме майстора. След което стана тя каквато стана. За тези гумичики на дюзите защо няма да ми хареса цената, каква е? Старая се всичко да описвам каквото е било за да получа по подробна информация от Вас които имате по дълъг опит с тези коли. Мойта вектра я имам от две седмици и бях решил да я обслужа напълно като сменя всички консумативи. Този ден когато сменяхме горивния филтър смених и другите два въздушен и на купето ама те нямат отношение. Какви са тези чопове за зацепване и къде може това да стране т.е. къде ги имат тези неща?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 май 2017 - 10:35

Около дюзите има гумички между рейката и дюзата, о-пръстени на входа на рейката при главата и дифтунги на дюзите. О-пръстените са нещо от рода на 10 лв броя, гумичките 16, а дифтунгите по левче. Като сложиш и някоя гарнитура дето ще трябва да смениш по пътя ще дойде известна цифра. Намери някой дето разбира, да прегледа веригите и колелата как са. Хубаво е някой да я закачи на диагностика да каже помпата дава ли грешка или не.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 май 2017 - 12:04

Това е комплекта за зацепване. https://zimber-tools...mber-tools.html
Отговори

paaco снимка paaco 04 май 2017 - 12:18

Няма ли някой клубен сервиз в София дето да сте ходили и да сте доволни?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 май 2017 - 13:59

 paaco, на 04 май 2017 - 12:18, каза:

Няма ли някой клубен сервиз в София дето да сте ходили и да сте доволни?


Принципно избягвам да препоръчвам напоследък който и да е защото винаги има някой недоволен, но при теб няма как да стане по-зле:
http://www.opelclub....?showtopic=9453

Предлагам ти да идеш тук. Моето мнение за този сервиз е изцяло положително.
Отговори

paaco снимка paaco 04 май 2017 - 14:11

Благодаря!
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 май 2017 - 15:49

+1 за Бижо.
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 май 2017 - 15:58

Това, което "майстора" на тъста ти е пръскал не е обезмаслител за спирачки, а лесен старт. Ако не се ползва умно се получават страшни детонации в мотора. Имало е случай и биела да пробие блока. Не е от тегленето.
Не съм видял темата, а можеше да ти обезвъздуша системата за минути и да нямаш ядове. Още повече си от София.
Мнението беше редактирано от k opel e: 07 май 2017 - 15:59
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 май 2017 - 20:09

Поредната преебана такава вектра от невероятни идиоти. Да са живи и здрави идиотите, които ни трошат колите. А ние да продължаваме любезно да им предоставяме възможности за това, да трошат. Тъпи ли сме, а? Въпроса е реторичен, не се връзвай, колега.
Дано да я оправите лесно. Имам познат, който разпродава едно читаво 2.2, на което и аз врътнах едно кръгче и пазарувам някои неща от него. Главата, и не само, му е същата като твойта. Ако ти трябва нещо- драсни ЛС.
П.С. Дюзите, турбото и някои други благини от това 2.2 са вече при мен...
И става въпрос за Y22DTR във Вектра Б, произведено 2001 и регистрирано 2002.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 май 2017 - 21:16
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 май 2017 - 12:00

Тишо, а ако "Майстора" е пръснал шпрей за спирачки наистина във филтъра, както писа колегата е за бесене. Той съдържа 90 процента нитролин. Пръскал съм в печка с твърдо гориво уж да я разпаля и яко "Дум", огнено кълбо през вратичката и първия крив кюнец се разцепи по шева. А, в двигателя?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 май 2017 - 12:11

Със сигурност има сериозни поражения. Лошото е, че преди да се отвори двигателя не е ясно точно какво е станало от действията на идиота. И наистина какво е пръскано там? Дали е спрей за спирачки или оня за лесен старт?
П.С. Наскоро ми се случи поредния смешен, ама недотам случай. Натъкнах се на монтьор, който не знае каква е разликата между ВД40 и течна грес в спрей. И пръска където каквото свари както дойде.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg