Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra H 1.9CDTI 101кс ?

spiro-lopatata снимка spiro-lopatata 24 юли 2014 - 18:45

Здравейте, гледам в много обяви из сайтовете пише: Opel Astra 1.9CDTI 101кс ... въпросът ми е има ли такъв двигател или е измислица на продавача?
Ето някои обяви в mobile.bg и mobile.de:

http://www.mobile.bg...25&slink=72e3zl

http://suchen.mobile...frequence=DAILY

В ауто дата няма такъв двигател: http://www.auto-data...l&modeli_id=252
Отговори

DiTkU снимка DiTkU 24 юли 2014 - 19:57

Колега, в аутодата (програмата, не сайта) намерих такъв двигател. Z19DTL се води 74 k.w. или 101 к.с. Изглежда се слагат от 2006г. Прилагам и снимка за доказателство http://dido06.snimka...10.33703139.big
Отговори

spiro-lopatata снимка spiro-lopatata 24 юли 2014 - 21:00

Благодарности колега, а някой да знае нещо за този двигател дали е по малко сполучлив от другите 1.7 и 1.3 ?
Отговори

vladyn снимка vladyn 30 юли 2014 - 11:01

Здравейте,
интересувам се има ли такъв двигател Z17DTL 1.7 който е 125 к.с. / 92 kW. ?
Вчера си купих такава астра от декември 2007 и в италианските документи точно това пишеше.
Отделно на ръка в КАТ ми я регистрираха като товарен N1, но това е друг въпрос.

Ред. -> Мисля, че намерих това (http://ru.wikipedia....ki/Opel_Astra_H), което отговаря на въпроса ми. Лявата колона - Двигатели.
Мнението беше редактирано от vladyn: 30 юли 2014 - 11:07
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 юли 2014 - 12:31

Здравейте,

аз имам ето тази информация за дизеловите двигатели на Астра Х:

Код на ДВГ - Z13DTH Кубатура/винтили (клапани) - 1.3 16V CDTI 90hp - скоростна кутия - M20WR
Код на ДВГ - Z17DTL Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 80hp - скоростна кутия - F17+WR
Код на ДВГ - Z17DTH Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 101hp - скоростна кутия - F23WR
Код на ДВГ - Z17DTJ Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 110hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - A17DTJ Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 110hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - Z17DTR Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 125hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - A17DTR Кубатура/винтили (клапани) - 1.7 16V CDTI 125hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - Z19DTL Кубатура/винтили (клапани) - 1.9 8V CDTI 101hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - Z19DT Кубатура/винтили (клапани) - 1.9 8V CDTI 120hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - Z19DTJ Кубатура/винтили (клапани) - 1.9 16V CDTI 120hp - скоростна кутия - M32WR
Код на ДВГ - Z19DTH Кубатура/винтили (клапани) - 1.9 16V CDTI 150hp - скоростна кутия - M32WR

И ето какво имам за двигателите написано от един колега, преди време, но сега не откривам темата:

Цитат

Аз ще започна с малко уточнение, защото когато говорим само в конски сили стават обърквания. Моторите 1.9 CDTI са Z19DTL (100hp), Z19DT (120hp), Z19DTJ (120hp), Z19DTH (150hp). DTL и DTJ наистина са софтуерно спънати версии съответно на DT и DTH. А между DT и DTH същестуват някои механични разлики - брой на клапани/валове, всмукателен колектор, EGR, турбо и др.
Също така, интересен е факта, че Z19DTL се среща при Zafira B и Vectra C, а Z19DTJ е само при Astra H. Като цяло Z19DTL и Z19DTJ са сравнително рядко срещани.
Да оставим настрана разхода, защото той е един и същ при всички двигатели и да вземем динамиката. Да, Z19DTH е най-забавния за каране... и толкова smile.gif Няма други предимства. Всичко останало е в полза на Z19DT, който за момента е най-добрия и надежден от всички. Когато говорим за Zafira, предполагам че ще я използваш основно за семейна кола и искаш кола, която е надеждна. Динамиката й е напълно достатъчна, за да пътуваш спокойно с цялото семейство и да не се притесняваш при изпреварванията. Интересен е факта, че Z19DT има по-малка турбодупка от Z19DTH, което го прави по-приятен при нормално каране. Едва ли искаш всеки път при 1800 - 1900 оборота някой да ти бие шута отзад, макар и да е забавно в началото... smile.gif
Не знам дали питаш за нова кола или втора употреба... По принцип новата кола идва с 2 години гаранция, а и в последните версии на Z19DTH са изчистили основния му недостатък, така че можеш да си позволиш да вземеш и него. Разликата в цената между DT и DTH обаче е около 2000лв и трябва да се замислиш дали да ги дадеш за по-голям мотор или някоя друга полезна екстра, примерно адаптивен ксенон smile.gif
При колите втора употреба, проблемите които можеш да срещнеш с DTH са:
- всмукателен колектор с вихрови клапи - разваля се много често. Или се износва лостчето за управление на клапите или пък дефектира ел. моторчето им за управление. При който и да е от двата проблема, винаги се сменят всмукателен колектор и моторче в комплект.
- EGR клапан - проблема се проявява и при DT мотора, но тъй като DTH е с по-голям въртящ момент, при него се появява по-често. Причината е, че по-големия мотор предразполага към по-леко каране и при нормален стил на шофиране не изисква настъпване, за да се ускорява добре. Съответно, карането на ниски обороти води до ускорено задръстване на EGR клапана, за което донякъде вина имат и нашите горива, но не това е решаващото.
- демпферен маховик - при тези двигатели, демпфера на съединителя не е на феродовия диск, а е "вграден" в самия маховик. И тъй като DTH има не малък въртящ момент, живота на този демпфер силно се скъсява, ако колата се шофира предимно спортно.
Цената за отстраняване на тези проблеми, ако се проявят, е горе долу колкото на запазена Astra F, така че гледай внимателно smile.gif
Такситата в Германия, които си гледал са Z19DT точно поради тези две причини, които споменах - по-ниската първоначална цена и по-високата надеждност при експлоатация. А и със 120 коня колата си върви съвсем прилично. Особено пък за такси... smile.gif
По отношение на консумативите няма някакви сериозни разлики в цените, така че това не е сериозен фактор при избора.
Надявам се да не ме нападнат доволните собственици на DTH мотора, за който май не казах нищо хубаво. Аз самия карам DTH мотор, но избора му беше повече емоционален отколкото практичен smile.gif
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg