Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с първа скорост

kztotev снимка kztotev 11 ноември 2012 - 21:26

Здравейте,
първа скорост не влиза когато автомобила е в движение (влиза само при почти спрял автомобил).
При тръгване и при изключен двигател проблеми няма - всички скорости се включват без проблеми. Не се чуват никакви "ненормални" звуци, просто първа на влиза.
Доста разпространен проблем е, даже според някои е нормално, но според мен не, и ме дразни.
Ако някои се е сблъсквал с този проблем, моля да пише.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 11 ноември 2012 - 21:59

Не е проблем,така си е по начало.Аз съм имал 2бр. Опел Corsa и на 2-те 1-ва скорост влизаха при почти спрял автомобил.
Отговори

Like снимка Like 11 ноември 2012 - 22:33

Пробвай с двоен амбреаж. Два пъти натискаш съединителя, първо като изключиш предавката и после като искаш да вкараш първа.
Мнението беше редактирано от Like: 11 ноември 2012 - 22:35
Отговори

sathv снимка sathv 11 ноември 2012 - 22:39

Потвърждaвам поста на pitbula74 . Но не чак пък при почти спрял автомобил. Под 10 km/h.
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 12 ноември 2012 - 12:01

Колега, при опелите 1 скорост няма синхронизатор, затова 1 не влиза докато се движиш. Аз карам астра г и при мен е същата история. Остави, че попринцип скоростите на корса и астра малко си заяждат, заради механизма, но с малко WD нещата се оправят :good:
Отговори

becinko снимка becinko 12 ноември 2012 - 12:09

Къде го пръскаме това WD колега?
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 12 ноември 2012 - 12:18

Ами аз съм изчел много теми и при всички колеги проблема е различен(пеперуди, селектор на скоростите, понякога малко масло в скоростите и др.). При мен скоростите заяждаха бая, особено 1,2 и задна. При мен се маха пластмасата с кожения маншон на скоростите и отдолу е механизмът, където се захващат жилата за него(много лайк обяснено :biggrin: ). Пръснах механизма с малко WD и горе долу се пооправиха нещата. Все пак колега, не смятай, че скоростите ще станат супер плавни, но пак е малко по-добре :pardon:
Ето едно клипче в интернет, което мисля, че скоро ще бъде изпълнено при мен :rofl:

Мнението беше редактирано от OPC_V: 12 ноември 2012 - 12:24
Отговори

sathv снимка sathv 12 ноември 2012 - 13:26

 OPC_V, на 12 ноември 2012 - 12:01, каза:

Колега, при опелите 1 скорост няма синхронизатор, затова 1 не влиза докато се движиш.

Как ще няма синхронизатор на първа скорост бе? Това да не ти е Москвич 408? http://opel.totax.by/p/H/4/8/1/ Позиция 12Х
Мнението беше редактирано от sathv: 12 ноември 2012 - 13:28
Отговори

kztotev снимка kztotev 12 ноември 2012 - 20:00

Първа скорост си има синхронизатор, но по някакви причини не работи добре.
Установявам, че и втора влиза малко по-трудно при по-висока скорост (висока като за втора де).
Не е проблем за умиране, но ако има някакво сравнително евтино решение...
Има ли начин да се прецени количеството на маслото в ск. кутия.
Мнението беше редактирано от kztotev: 12 ноември 2012 - 20:01
Отговори

kztotev снимка kztotev 14 декември 2012 - 20:34

Здравейте отново.
Времето се застуди и отново се появава проблема със скоростите.
1 скорост влиза само при напълно спрял автомобил - да кажем че се свиква, нали е опел
2 скорост влиза трудно (без допълнителни звуци) и от първа и от трета.
3,4,5, са нормални
При спрял мотор или на свободен ход скоростите влизат без проблем. Като загрее двиг. нещата значително се подобряват.
Маслото на ск. кутия го смених с ГМ - особенна промяна няма. Старото нямаш и литър и като че ли беше с някаква добавка.Метални стружки нямаше.
Ако е от тампон на двиг. не би ли трявало да са проблемни всички скорости.
Има ли други колеги с такива проблеми? Някакви решения?
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 15 декември 2012 - 04:23

Може да провериш дали съединителя е както трябва, т.е. да не се е разхлабило жилото.
При мен понякога (доста често де) ми се плъзва постелката напред и педала неможе да се натисне докрай, и заради това в движение включвам по-трудно 1ва, а като я дръпна постелката назад, т.е. се натиска докрай педала на съединителя си влиза без никакви ядове и при над 20км/ч, но аз тогава обикновено включвам втора :), а при под 20 почти винаги 1ва. Пиша това, защото ми се струва, че и при разхлабено жило би бил същия ефект. Но едва ли има значение температурата.
Мнението беше редактирано от Joey: 15 декември 2012 - 04:27
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 20 декември 2012 - 16:00

 Joey, на 15 декември 2012 - 04:23, каза:

Може да провериш дали съединителя е както трябва, т.е. да не се е разхлабило жилото.
При мен понякога (доста често де) ми се плъзва постелката напред и педала неможе да се натисне докрай, и заради това в движение включвам по-трудно 1ва, а като я дръпна постелката назад, т.е. се натиска докрай педала на съединителя си влиза без никакви ядове и при над 20км/ч, но аз тогава обикновено включвам втора :), а при под 20 почти винаги 1ва. Пиша това, защото ми се струва, че и при разхлабено жило би бил същия ефект. Но едва ли има значение температурата.

Колега, има значение температурата, защото при минус нанайси градуса, маслото става на грес... И при мен го има проблема с 1-вата, при загрял мотор нещата се оправят донякъде. Аз все си мисля, че е от пластмасовия механизъм, но все нямам време да го правя.
Отговори

kztotev снимка kztotev 20 декември 2012 - 22:36

Логиката е да са проблемни всички скорости при сгъстяване на малото, но при мен са 1-ва и 2-ра.
Ако са синхронизатори как се диагностицира и може ли да се ремонтира?
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 21 декември 2012 - 12:15

 kztotev, на 20 декември 2012 - 22:36, каза:

Логиката е да са проблемни всички скорости при сгъстяване на малото, но при мен са 1-ва и 2-ра.
Ако са синхронизатори как се диагностицира и може ли да се ремонтира?

Колега, не съм страшен експерт, но мисля, че при счупени синхронизатори скоростите почват да хъркат(100 % си чувал на старите зилове хъркането). При мен проблемът е същия, само че е единствено при 1-ва. Опитвал съм се да я включвам и с междинна газ и пак не става, влиза си избирателно. Отново мое мнение е, че това е от пластмасовия механизъм.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 21 декември 2012 - 12:49

 kztotev, на 20 декември 2012 - 22:36, каза:

Логиката е да са проблемни всички скорости при сгъстяване на малото, но при мен са 1-ва и 2-ра.
Ако са синхронизатори как се диагностицира и може ли да се ремонтира?

По високите предавки влизат по лесно на всички автомобили, няма смисъл да влизаме в подробности за диаметри на зъбните колела, съвпадение на обороти и работа на синхронизатори,
но на въпроса за Първа предавка, на всички автомобили първа предавка се използва само за потегляне, и се включва само при покой на автомобила, това е заложено в теорията при конструирането, така че няма място за притеснение ако не влиза в движение, и може да се смята за успешна конструкция, ако се включи при движение над няколко км/ч.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg