Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво сте сменили по колата си откакто я карате

Mitko Ivanov снимка Mitko Ivanov 25 декември 2011 - 01:11

Опел Астра 1.6 16v X16XEL

Имам я от кажи речи 1 година и половина... взех я от приятел, който също я имаше от 1 година и половина и кажи речи това прави 3 години от както е вкарана в БГ. Докараха я на 161000 км. Моя приятел беше минал около 20-25 000 км. и нямаше нищо за смяна (имайки в предвид, че той я караше зверскии !!) От както е при мен съм минал 30-35 000 км. (сега е на 220,456 да бъдем по-точни) и съм сменил скоростна кутия (сложих и по къса защото исках да ускорява малко по-бързо), водна помпа, ремък + ролки, тампон на скоростната кутия, фтулки, тампони на предните амортисьори и тампони на заден носач, предни накладки и 2 нови жила за ръчната (защото много често си дрифтя, зимата и когато е мокро :D ). Това е при мен !
Мнението беше редактирано от Mitko Ivanov: 25 декември 2011 - 01:11
Отговори

speedfox снимка speedfox 25 декември 2011 - 22:27

Купена на старо края на м. август т.г., нов внос от италия Астра г 2.0 ДТЛ 1999г. 11500 км. за 4 месеца - нищо не сам сменял. Късмета явно беше на моя страна при покупката ;) . 1 седмица след покупката смених предни дискове с нови Брембо вентилирани май даже са и по-големи от старите не съм много сигурен с тях комплект предни накладки. Имах в началото проблем с протрит вакуумен маркуч, предишния собственик не го е видял и яко му беше намотал вакуумните маркучи. След моята намеса до сега 11.500 км. никакъв проблем. Няколко крушки по фаровете, маншонче на лявата покуоска, масло, маслен и въздушен филтър. Това говоря веднага след покупката. От тогава само карам и му се радвам. Сега дядо коледа му донесе и компонентна система Херц ДСК 165, днес я почнах :) Весели Празници на всички...
Отговори

kirenski снимка kirenski 27 декември 2011 - 11:01

 kirenski, на 27 септември 2010 - 14:37, каза:

67 000 KM АСТРА h - ЗА 3 ГОДИНИ :icon_razz2:

1.Дискове + Накладки (2 ) ( само Предни ) + Задни накладки
2.Алтернатор два пъти за ремонт ( първия път релерегулатора след това диодната плочка )
3. Конзола отзад в калника седи ( нещо свързано с ключовете -гаранционно)
4.Ремъците на Алтернатора :smile3560: ( и тях два пъти )
5.Консумативи

Обща Сума дотук 2 095 лева :mhihi: и някакви стотинки :mhihi:

6. И др.

7.Писна ми (скапа се и алтернатора и радиатора )и се взе генерално решение,смени се колата,

П.С Като цяло не съм много доволен от Х-ката
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 27 декември 2011 - 17:48

През април т.г. купих астра G комби X20DTL нов внос от Италия на 141000км. Освен обслужването за около 120лв, минах стенд да коригираме предницата, че ядеше гумите. Интересно липсваше единия болт на левия шарнир и той беше проблема. Смених задна главина с втора употреба. Предни накладки, макар че беше излишно. Вакуумната помпа се оказа, че не вдига достатъчно налягане и при пенсионерско каране светва лампата на таблото. Като подам повечко газ обаче, лампата изгасва и турбото включва. Нещо ключа ми взе да се ебава напоследък, но може да има нужда от смяна на батерийката. 7000км съм изминал и засега толкова. Колата е много стегната и нищо не хлопва. Само някои лампички по таблото са изгорели и трябва да сменя.
През април 2010г купих Ф-ката. Нов внос от Холандия. Една година стоеше да се продава нерегистрирана. Никаде няма ръждичка и удари. Обслужих я и смених предни накладки и дискове втора употреба вентилирани. Предните амортесьори ми се сториха меки, та ги смених с нови маслени, за което съжалявам. Сега след 1 година и 14000км. хич ги няма, та си мисля да сложа газови втора употреба и единия лагер на макферсона. Дясното каре се обажда леко при завиване на място, но и така си върви. Доволен съм от колите си, но не съм карал други марки и не мога да сравня. Буса, ако не ме бяха блъснали леко, за 65000км нищо нямаше да съм сменял освен съединителя.От удара се наложи да сменя шенкел, амортесьор и биелетка мисля. Това е
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 27 декември 2011 - 18:15

Опел кадетт Е C16NZ 1991 ;) нямам си и на представа на колко милиона километра е... :flag:

По двигателя малко след като го закупих:
Всички гарнитури и семеринги, биелни лагери, сегменти, резпределителен вал + корпуса, гумички, ангренажен ремък масла филтри и прочие...
Ходова част, единсвено един накрайник, носачи, шарнири всичко си е оригинал, единсвено преди да завали сняг семих всички видове маншончета, на карета, шарнири, накрайници, защото почти всички бяха скъсани...
По спирачната система съм сменил накладки, дискове предни.. трябички защото бяха изгнили..
По купето и екстериора, съм снемил прагове, вежди, сложих бадлук, задна броня от кадетт гси, предната все още не съм я сложил, джанти от вектра А оригинални петолъчки, заден спойлер, стопове гси, мисля че е това..
Интериора, единсвено съм сменил таблото с дигитално, и волата с оригинален от кадет Е с надпис GSI16V...
По Ел системата, сменил съм алтернатора с такъв от WV Golf3 120А, смених стария акумулатор с втора ръка оригинален на Opel, 55Аh, добавил съм допълнителен 100ah за свръх силната музика в багажника, подсилил съм абсолютно всички силови кабели в колата...
И мисля че е това, сега в сряда очаквам заден мост от Astra GSI с дискови спирачки, + предни супорти от същия, и спортни дискове брембо, за да спира колата по-добре..
Няма по икономична и по здрава кола много съм доволен и никога няма да я продам:16V:
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 27 декември 2011 - 18:19
Отговори

awakum снимка awakum 27 декември 2011 - 20:23

Вектра А мотор "C20NE" година на производства 02.92г., година на закупуване 2001 изминати километри след закупуване 230 000, общо 341 000км.
Подменени за 10г. езда /без ремъци, масло и филтри/ няколко комплекта биелетки, 4-ри к-та шарнири, тампони,/аз съм от северозапания резерват и пътищата са ужасни/ спирачни накладки, преди 1 година смених спирачните дискове, преди месец смених съединителя заради аксиалния лагер. Никаква ръжда, перфектен мотор желязна работа колеги, затова се "влюбих в Опел/Вектрите/.

"Новата" Вектра Б мотор "X20XEV" произведена 05.1999г. на 125 000км. /предполагам реалните са 225 000км./ закупих я преди 2 месеца освен консумативите съм подменил задни спирачни дискове, предни амортисьори, предстои смяна и на тампони.
Отговори

oci снимка oci 27 декември 2011 - 21:38

Да не уплаша мераклиите, но ето информация:
Опел Вектра Б 2000г X20XEV(около 30000км при мен, преди това само тя си знае)

2009
1. Окачване(тампони, биалетки, шарнири, лагери на амортисиори, тампони отзад)

2. Ремонт климатик(рециклиране на компресора+пълнене)

2010
3. Смяна на "радиатора" на хидравликата(една тъпа тръба, за чията смяна се сваля предната броня)

4. Ремонт климатик(смяна на радиатор, датчици и др. + пълнене)

2011
5. След зимата ОТНОВО ремонт на климатик(смяна гарнитури + пълнене)

6. Окачване(отново биалетки, шарнири, лагери на аморти-те, тампони отзад)

7. Смяна накладки отпред

8. Смяна дискове + накладки отзад

9. ОТНОВО смяна по т.3

10. Смяна на дискове + накладки отпред

Началото на 2011 се наложи и смяна на предна броня поради среща от 3ти вид с едно БМВ. Като цяло можеше да е и по-надеждна, но за толкова пари толкова :newsm05_41:
Отговори

shterev73 снимка shterev73 28 декември 2011 - 09:17

модел vectraB 2000DTH 100к 1998г след покупката нищо сменено.Впоследствие термостат,скоростна кутия,маншон вътрешно каре,2 диска отпред и накладки.Вече година и половина нямам проблеми с нищо навъртях 20 000 безпроблемни километра
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 28 декември 2011 - 10:24

Здравейте,
за тези който се интересуват от бензиновите мотори карам 4-та година Х20ХЕ Вектра Б по мотора съм сменил само свещи и кабели минал съм около 35-36 000 км и два пъти съм чистил стъпковия мотор. Разхода в града е доста висок лято 11л/100км зима 13-14л/100км извън града нормално каране 6л/100км (без климатик). От окачването два пъти смяна на лагери на макферсон, веднъж смяна на предни биалетки, пружини, задни тампони на носачите към купето, "скърцащи" втулки и тампони на стабилизираща щанга отзад. Общо взето съм доста доволен от колата която е на 226 000км (по километраж).
Поздрави!
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 28 декември 2011 - 14:12

 oci, на 27 декември 2011 - 21:38, каза:

Да не уплаша мераклиите, но ето информация:
Опел Вектра Б 2000г X20XEV(около 30000км при мен, преди това само тя си знае)

2009
1. Окачване(тампони, биалетки, шарнири, лагери на амортисиори, тампони отзад)

6. Окачване(отново биалетки, шарнири, лагери на аморти-те, тампони отзад)





оci
Пол: Мъж
Град:Враца/София <---- Eто от къде идва главния проблем с окачването :3:
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 31 декември 2011 - 00:11

Браво, хубава тема (жалко, че имам проблем с емотинките - просто не искат да се отварят, иначе щях да сложа една 'наздравица')!!!
Та по темата:
-колата я взех май че 2009 година за 500 лева и от тука се почна... само да добавя, че това ми е първата кола и се ръсих с мерак ;)
-----2009година-----
-500лв.-кола
-70лв-изкърпване по носачите
-15лв-трансмитерче за музиката
-14лв - 2бр. говорителчета
-3лв-чистачки
-5лв-проверка за реглаж
-20лв-пожарогасител
-3лв-сигнална жилетка
-10лв-маншон-каре
-4лв-грес
-20лв-оценка на колата за 300лв
-10лв-обюинска такса
-40лв-прехвърляне на кола
-60лв в банката за КАТ
-70лв-CD SONY
-120лв-ремонт на карбуратор+смяна на части
-45лв-задни колони
-5лв-кабел
-40лв-2бр. джанти
-50лв-смяна на маркучите на газта и добавяне на обогатител
-30лв-заварка на средно гърне
-10лв-центровка на газовата
-11лв-жило на съединител
-40лв-диагностика на карбуратор
-45лв-ремонт на стартер
-253лв-смяна гърнета (от двуцевката до края)
-30лв-ляво и дясно огледало



------2010година----------
-64лв-2бр. барабани
-50лв-накладки
-25лв-жило на ръчната спирачка
-10лв-чистачки
-20лв-свещи
-7лв-ремък
-10лв-помпичка за чистачките
-100лв-акумулатор
-145лв-аларма
-55лв-смяна на мембраните на АГУто
-15лв-настройка газ-бензин
-15лв-табло с оборотомер
-50лв-2бр. железни джанти с гуми
-26лв-маслен и въздушен филтър+ ангренажен ремък
-44лв-масло
-50лв-предни спирачни апарати
-60лв-поправка на спирачки
-88лв-воден радиатор
-40лв-настройка карбуратор
-10лв-жило за скоростомер
-15лв-жило за скоростомер (това го взех, понеже предното-новото, жужеше много и затова взех друго на старо)
-6лв-чисатчки
-15лв-смяна на спирачно цилиндърче



--------------2011 година--------
-178лв-гражданска отговорност
-14лв-2бр. мигачи
-30лв-спойлер - антикрило за багажника
-50лв-боядисване на спойлер
-35лв-лагер на задна лява гума
-11лв-жило на съединителя
-70лв-воден радиатор
-15лв-маркуч за воден радиатор
-25лв-тампон + скоба на гърне
-21,60лв-свещи
-35лв-кабели за свещи



Това са ми всичките записки, откакто си взех моя opel kadett 1,3S/75hp/1986година
и след един злополучен ден, когато тръгнах да си къпря колата за 300 лева, двигателя глътна целия антифриз и от там ми казаха ориентировъчно едни 180 лева и аз се ядосах и дадох колата за скраб за 370 лева.... това е колеги... на който му се смята да го прави, на мене ми се реве...сега съм пешеходец и съм в период на голямото ми търсене, на дизелова кола...
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 01 януари 2012 - 00:52

Колега 23 годишна кола (толкова е била когато си я зел) се купува или ако имаш много пари и я зимаш за реставрация или ако поразбирваш поне така основните неща...гледам два радиатора си сменил за има няма 3 години-ако не е от удар явно мотора отдавна е надувал т.е. бил си за смяна на гарнитура за 20 лв -аре с една ревизия и челосване максимум 100.Както и да е -само да те предупредя,че частите на дизелите са доста по-скъпи така,че гледай състояние -за предпочитане с някой който разбира.Не е гаранция ама може да ти спести разочарования. Иначе по темата:
За консумативи мисля,че е излишно да пиша.
Окачване -билатеки,шарнири,4-те амортисьора, двете задни пружини.
Мотор - блок-бубина и кабели.Смяна на гарнитурата на главата -20 лв труда от мене:-)
Каросерия-кърпене на веждите.Тенекеджията ми е приятал -за боя дадох50-60 лв или около толкова:-)
Мнението беше редактирано от borochvoro: 01 януари 2012 - 00:57
Отговори

raptor99 снимка raptor99 01 януари 2012 - 01:28

Астра Ф, X16XEL - ЕКОТЕК. двувалка, 100 коня (и едно магаре зад волана). Купих я преди 3 г. Внос от Италия, на 141 000 км (май всички италианки идват с тоя километраж :smile3560: )
Сменени:
- при попукпата - ангренажен ремък, ролки, водна помпа, масло, филтри (нормалните неща при попукпа)
- предни спирачни дискове + накладки
- задни амортисьори
- ляв халоген, защото едно псе се удари в бронята ми при движение
- десен преден мигач (просто стъклото изпадна в движение)
... ми това е за 3 г. употреба нон-стоп всеки ден, като минимума е 40 км изминато разстояние! :love_opel:
Отговори

ГостCookieMonster_* 25 януари 2012 - 15:03

Така като чета предишните неща мисля че малко идентични проблеми ASTRA G 1,6 16V ecotec комби 98г. и така да почвам
при Покупка разбрах че не ми отчита Скорост и не работи, почти веднага олекнах с 220лв :smile3560: . за преден ляв лагер-главина, защото там се намират и двата датчика на ABS-a и конкретния на Скоростомер.
малко по-късно, на следващия ден конторлен ремонт: Ремък 2бр. (Ангренажен, алтернаторен), водна помпа, ролки, антифриз, масло, филтри-200-300лв(до колкото си спомням) ....... по-късно през годината Газов Инжекцион 1200лв. ...... още по-късно през годината 2бр. спирачни дискове(предни), накладки, спирачна течност, филтър купе, масло, маслен, въздушен-350лв :drinkin2: (пак до колкото си спомян) това за миналата година. Тази година като за начало шлайфане на глава, клапани, смяна на гарнитури - глава, клапани, картер, сегменти, термостат, масло, филтри, гумички на клапани - 700лв. :smile3560: и като пресметна че тази година сигурно ми предстоят още евентуално нещо по предното окачване + задни амортисьори = :confused: :surrender: :helpsmilie: а колата я взех за 4400лв. сами преценете :whistle:
Отговори

naso__ снимка naso__ 25 януари 2012 - 18:21

Така ще се опитам да изброя от времето когато я купих(преди 3 години) до сега:
1. Ремъци и ролки.
2. Предни амортисьори, предни дискове и накладки, биалетки абе почти цялото предно окачване. :D
3. Гарнитура на капака, гарнитура на термостата и някво кранче на парното.
4. Най-голяма смяна...радиатор, преден капак, решетка, броня, фарове и десен рог.

Мисля, че това е всичко. По груби сметки колата е купена за 3 500, а ми е излязла вече към 8 500-9 000. Но пък с метанчето е спестила много повече. :)
Отговори

gencho231 снимка gencho231 14 март 2012 - 21:03

кола: 2-ра ръка опел астра 1.6 пълна инжекция (не екотек) 4 години служба при мен
тампони на носачите големи малки всякви - 2 -пъти около 60лв лева всеки път
маслко 4 пъти -55 лева всеки път пробвах няколко марки за сега съм с мобил доволен съм
изкърпване на багажника там където се хващат задните амортисори -17лв
ремотн на стартер смяна на ротора -нов ротор четкодържач четки всичко + труд 120 лв


катастрофи и леки чуквания
калник десен 15 лв 3 смени на ляв фар с мигач ( смените са през целия период ) 55лв
предна броня втора ръка 25 лв

филтри и други дребни неща не сам се замислял

доволен съм от автомобила но все пак зависи на какъв екземпляр ще се попадне
Отговори

Гостvladokirov_* 23 март 2012 - 07:06

здравейте наскоро си закупих Опел Вектра Б 1998 година докарана на ход от Германия
1. Елкон - сменен датчик колянов вал (140лв само датчика)
2. Сервиз - Масло , ремъци , ролки , каре на АБС , маншон , лагер главина .
3. Установен не работещ климатик ( спукан радиатор на климатика )
Засега нямам други проблеми само колектора дето е леко цепнат но не знам сменя ли се или може да се завари
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 23 март 2012 - 10:34

Здравейте и от мен.

Модел: Тигра 1.4 90-hp 97г.

Период: 1г.

Пробег: 20 000 км.

Сменени спирачки. 160 лева.
Отговори

denontel снимка denontel 23 март 2012 - 10:52

В последните 6 месеца:
1. сприрачна система -накладки TEXTAR дискове Brembo .
2. Хидравлична помпа.
3.водна помпа.
4. Масло+ маслен филтер.
5. бензинов филтер.
6.палец + капачка -BERU
7.Свещи.
8 .антивриз
Това е което се сещам.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 март 2012 - 11:03

От закупуването до сега:
- ревизия мотор;
- пълен комплект обслужване(ролки ,ремъци ,водна помпа ,антифриз);
- задни накладки ТРВ;
- предни амортисьори комплект;
- задни шарнирни втулки комплект;
- тампони стабилизращата щанга;
- тампони на моста;
Това се сещам! :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg