Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

датчик за перка на охлаждане

илчо снимка илчо 31 януари 2017 - 06:48

Здравейте Колеги, търсих из форума нещо по темата ,но не намерих каквото търся...
Залепна датчика който включва перката, интересува ме къде се намира...
Благодаря предварително!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 януари 2017 - 09:21

Каква е колата, с кой мотор. Ползвам мобилна версия и не виждам профила :(
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 януари 2017 - 10:10

Astra F X17DTL Caravan

По-скоро ти е залепнало реле някъде. Виж някъде или при въздушния филтър или при акумулатора трябва да има кутия с релета. Вадиш ги едно по едно докато не спре да върти. Това дето спре перката го чистиш или сменяш
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 януари 2017 - 10:27

По скоро на самия радиатор имаш един патрон със три кабела към него, там ще да е проблема :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 31 януари 2017 - 10:28
Отговори

илчо снимка илчо 31 януари 2017 - 18:01

Мите, това лято сменях радиатора(бях ти се обаждал),но такова нещо не видях, по-скоро си мисля,че тоя датчик е до термостата, там има два, единия е с едно кабелче,а другия е с два...
Залепна пущината на Петрохан посред зима,че махнах бушона,да не изгори моторчето..
Тоя новия радиатор нещо не може да охлади мотора, че е китайски е гаранция,но посред зима на сериозен баир минава 95,е Петрохан си е сериозен баир и за там е обяснимо....май на лято ще търся друг радиатор..
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 януари 2017 - 19:51

Коя година е тази астра? Моята е 94 и има такъв датчик на радиатора, ще го снимам в събота, има 1 и 2-ра скорост, даже в момента първа не работи и вдига до 97 и тогава включва. И аз взех за Г- то китайски радиатор, ама нямам проблеми, може би заради климатроника, той работи и перките въртят почти постояно в жегитр.
Пробвай когато върти вентилатора и изключи този датчик който е със двата кабела, трябва да спре да върти. По старите си имат проблем със тези датчици. На Кадета купих два от различни места за два месеца, докато реша проблема, и накрая баща ми пусна един двоен кабел до пепелника и един по здрав ключ :)
Отговори

илчо снимка илчо 01 февруари 2017 - 06:56

Астрата е 97-ма...
Преди да сменя радиатора нямаше проблем със загряване, години не се е включвала перката, освен като качвам някой проход..
Като зареждах антифриз налях малко по-концентриран,че вадих и доливах вода,но пак на малко по-голям баир си загрява..
Абе бях и написал пътния лист на Астрата,но мАторя пали в тия студове без проблем, а купето има само външно малко ръжда...
Мислех варианта с ключе,но не обичам правени неща...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2017 - 07:47

Като се вземе предвид разликата в материала и гъстотата на ламелите китаеца е с почти наполовина по-малка охладителна площ от истинския радиатор.
Отговори

илчо снимка илчо 03 февруари 2017 - 06:55

Баси, никой ли не е сменял такъв датчик, явно не се чупи често......
Отговори

илчо снимка илчо 04 февруари 2017 - 16:23

Днес разрових кабелаците, да видя от къде е проблема....
Оказа се,че има датчик, който е на термостата, този с двата кабела, но има и реле, не успях да хвана точно кое е....
Проследих кабелите от вентилатора, стигат до кутията с релета , успоредна на стъклото,над мотора, в нея има 3 релета, четвъртото липсва, рових ги, мъчих се да ги вадя,но.....не успях, пробвах при всяко действие(откачах кабели на двата датчика, мърдах релета) дали вентилатора върти, слагам бушона, в един момент не завъртя и....от къде се оправи за сега е загадка, до следващия път като залепне релето/датчика...

Благодаря на всички, който отделиха време да напишат нещо по въпроса, ако някой е успял да оправи този проблем, нека сподели....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg