Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Пробка за източване на антифриз

borochvoro снимка borochvoro 02 декември 2011 - 11:20

То цела одисея тва чистене и пак сигурно е останало половин кило ръжда по системата. И всичкото това щото некой решил да спести някой лев или го е мързяло да си оправи теч и наливал ли наливал вода вместо антифриз.Сори за офа но понякога се пъкват теми грешно ли е да се кара с вода,а иначе по темата е казано важното-добавка и промиване.
Отговори

Niner снимка Niner 13 май 2014 - 23:01

Здравейте, колеги. Преди някой да ме упрекне, искам да кажа, че доста прочетох, както и забелязох че темата е стара, а не икам да отварям нова тема. Ред ми е да си сменям антифриза, но няма нито пробка, нито ми се разглобява, за да стигна до долния маркуч. Най-ниското ниво, където минава антифриза е изпарителя. Там има вход и изход за течността, съответно WATER IN и WATER OUT, но не знам от кой от двама маркуча мога да го източа - входящия или изходящия, предполагам, че трябва да е входящия.
Тъй като смимката е голяма, ето адрес към нея : http://prikachi.com/...17/7324517v.jpg
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 май 2014 - 06:37

Изпарителя може да е най-ниска точка, което силно ме съмнява, но по важното е от какво ниво е хванат. Като тръгнеш да точиш събери антифриза и го измери-от маркуча на радиатора ще източиш около 5-6 литра, цялата инсталация събира 7-8 литра.
Успех :icon_wink2:
Отговори

nsko снимка nsko 01 август 2016 - 02:31

Здравейте колеги, онзи ден ми се наложи да сменя датчика на радиатора с нов. Искам да кажа че от тогава до сега по охлаждането нищо друго не съм правил. Направо може да се каже, че съм забравил за охлаждането с изключение на термодатчика за перката и доливането на концентрат антифриз за зимата. Та след като развих датчика и завих новия антифризът беше бистър като момина сълза. А все пак блока е чугунен. Значи след подобна промивка на системата имате 7 години гаранция, братя, но само за двигателя 17D 57 к.с. Това в кръга на шегата естествено, но истината е, че изтече уникално бистър антифриз.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg