Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна радиаторчето на парното Вектра Б (за тези с климатик)

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 13 май 2011 - 11:28

Здравейте,реших да пусна тема за смяна на радиаторчето за парно на Вектра б за тези които са с климатик.
Първо се свалят пепелника и поставките за чашки от тези 2 винта
Снимка 1
След това се сваля барчето и подлакътника за тези които имат такъв
снимка2
снимка3
снимка 4
Някои от винтовете са скрити под декоративни капачки.Снимал съм винтовете само от едната страна защото от другата страна са на същото местоположение.След като се свалят тези работи се открива въздуховода за задните пътници
снимка 5
той се държи на един винт за капака на радиаторчето
снимка 6
това капаче се държи на четири винта развивате ги и се открива радиаторчето.Радиаторчето е поместено в нещо като пластмасов кожух състоящ се от две части хванати по между им с винтове.Самото радиаторче е хванато към този кожух с два винта ето и снимки за да ви стане ясно за какво иде реч
снимка 7
снимка 8
снимка 9
снимка 10
развивате тези винтове разкачате тръбите от радиаторчето които са закрепени с един винт към него.На тръбите има едни "О" пръстенчета,които е за предпочитане да смените.
снимка 11
и готово радиаторчето излиза като го издърпате настрани.Събирате по обратния ред.
Надявам се да съм бил полезен.Успех.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 14 май 2011 - 11:26
Отговори

spasito снимка spasito 13 май 2011 - 12:18

Браво много полезна тема явно при вектрата е направено по добре от на повечето автомобили на които се налага сваляне на цялото табло.
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 май 2011 - 13:18

Браво и благодарности за темата. Веднага я правя важна!
Отговори

starshel снимка starshel 05 септември 2014 - 18:18

 LEVSKIMEN, на 13 май 2011 - 11:28, каза:

Здравейте,реших да пусна тема за смяна на радиаторчето за парно на Вектра б за тези които са с климатик.
Първо се свалят пепелника и поставките за чашки от тези 2 винта
Снимка 1
След това се сваля барчето и подлакътника за тези които имат такъв
снимка2
снимка3
снимка 4
Някои от винтовете са скрити под декоративни капачки.Снимал съм винтовете само от едната страна защото от другата страна са на същото местоположение.След като се свалят тези работи се открива въздуховода за задните пътници
снимка 5
той се държи на един винт за капака на радиаторчето
снимка 6
това капаче се държи на четири винта развивате ги и се открива радиаторчето.Радиаторчето е поместено в нещо като пластмасов кожух състоящ се от две части хванати по между им с винтове.Самото радиаторче е хванато към този кожух с два винта ето и снимки за да ви стане ясно за какво иде реч
снимка 7
снимка 8
снимка 9
снимка 10
развивате тези винтове разкачате тръбите от радиаторчето които са закрепени с един винт към него.На тръбите има едни "О" пръстенчета,които е за предпочитане да смените.
снимка 11
и готово радиаторчето излиза като го издърпате настрани.Събирате по обратния ред.
Надявам се да съм бил полезен.Успех.
Отговори

starshel снимка starshel 05 септември 2014 - 18:24

Много хубава тема,но имам един въпрос как се свалят тръбите на парното в двателния отсек.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 06 септември 2014 - 07:40

Защо ти е да сваляш тръбите?Достъпа между двигателя и купето е много ограничен.Доколкото си спомням тези тръби влизаха в трипътен клапан.
Отговори

starshel снимка starshel 07 септември 2014 - 22:21

 LEVSKIMEN, на 06 септември 2014 - 07:40, каза:

Защо ти е да сваляш тръбите?Достъпа между двигателя и купето е много ограничен.Доколкото си спомням тези тръби влизаха в трипътен клапан.

Така е но мисля ,че имам спукана тръба и ми капи в купето ако знаеш как се сваля пластмасовата връзка.
Отговори

bat van снимка bat van 08 септември 2014 - 06:47

Колега пробвай да смениш опръстените първо.Ако е пукната тръба като се повиши налягането в системата ще започни да пръска и няма да спре.
Отговори

vencivip снимка vencivip 03 януари 2019 - 13:50

.
Мнението беше редактирано от vencivip: 04 януари 2019 - 14:08
Отговори

Boris Karadjov снимка Boris Karadjov 29 ноември 2019 - 16:44

И аз имам теч в купето на Вектра Б с климатик,някъде около педала на съединителя.Ако може някаква информация от къде по-точно е проблема, разглобяването и отстраняването му.Благодаря!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 ноември 2019 - 17:44

 Boris Karadjov, на 29 ноември 2019 - 16:44, каза:

И аз имам теч в купето на Вектра Б с климатик,някъде около педала на съединителя.Ако може някаква информация от къде по-точно е проблема, разглобяването и отстраняването му.Благодаря!

А какво тече там, вода или спирачна течност?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg