Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с автоматичния ключ за газ

pete0709 снимка pete0709 19 юни 2006 - 21:54

Преди около месец метанова уредба на Астрата, съответно ми монтираха автоматичен ключ BRC Elegant за бензин/метан. Нямам си на идея защо но от самото начало не можа този ключ да се настрои да превключва на обороти по-ниски от 2800-3000( по- надолу не може да се свалят). Интересно ми е по принцип от къде трябва да взема сигнал този ключ за оборотите на колата, схемата на свързване е следната
Публикувано изображение

При положение че Астрата ми е с двойната бобина. По прицип къде трябва да е свързан сивия кабел(Coil negative)(Явно моя нещо не е свързан където трябва).Защото мой колега има монтиран абсолютно същия ключ и при него превключването е направено да става на 1500-2000 об., интересното е че разменях двата ключа и положението е същото моят ключ на неговата астра си превключва на 1500-2000, а съответно неговия на моята пак на около 3000 об. Това не ми е особенно голям проблем, след като загрее колата или силно се напече от слъцето оборотите на превключване се покачват и стига някъде 4000( и при него го има същия ефект при силно загряване), а не ми прави кеф да я форсирам толкова много.
Май много се поулисах с писането, не знам да ли темата ми не е за раздел "Електрическа инсталация"
Предварително благодаря на всички отзова ли се.
Отговори

borro снимка borro 19 юни 2006 - 21:59

Не се коси. И мойта е с такъв ключ. Проблема ми е същия. Решавам го като превключвам в движение - на 3-та примерно при ускорение цъкам на газ. Свикнах и забравих за тоя проблем.
П.С. При ключовете Ловато настройката за нужните обороти става от самите тях, а не нещо друго.
Отговори

radok снимка radok 20 юни 2006 - 11:14

Според мен трябва да вземеш сигнала за оборотите от кабела, който отива от ЕКУ-то до оборотомера. Това е извод C2 и е зелен. Там са точните обороти.
Отговори

VectraB снимка VectraB 20 юни 2006 - 11:43

Така си е. При бобината, понеже са 2, честотата на първичните намотки е наполовина.
Отговори

pete0709 снимка pete0709 20 юни 2006 - 17:50

radok, на Jun 20 2006, 11:14 AM, каза:

Според мен трябва да вземеш сигнала за оборотите от кабела, който отива от ЕКУ-то до оборотомера. Това е извод C2 и е зелен. Там са точните обороти.
 


От къде ще е най удобно да се вземе сигнал от този кабел, директно от таблото или има и по-лесен начин и дали ще е успешна тази интервенция. Ще трябва да се разтърся кде са закачили газаджиите сивия кабел на ключа.
Благодаря за отговорите, очаквам още отговори от компетентни по въпроса.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 юни 2006 - 12:09

И аз мисля че идеята да вземеш сигнал от кабела за оборотомера е най-доброто решение. Мисля че ще ти е по лесно да се вържеш от към таблото, ще има по-малко разглобяване и прекарване на кабели. А защо не погледнеш къде е свързан този кабел на твоя приятел.

Успех
Отговори

pete0709 снимка pete0709 24 юни 2006 - 17:47

Shmortz, на Jun 24 2006, 12:09 PM, каза:

И аз мисля че идеята да вземеш сигнал от кабела за оборотомера е най-доброто решение. Мисля че ще ти е по лесно да се вържеш от към таблото, ще има по-малко разглобяване и прекарване на кабели. А защо не погледнеш къде е свързан този кабел на твоя приятел.

Успех
 


Ще трябва да поразгледам къде е присъединен този кабел на Астрата на моя приятел и да се разровя в моята, ама нещо все не ми остава време. При първа възможност ще пробвам да го закача на кабела за оборотомера пък ще видя дали ще има ефект.
Отговори

pete0709 снимка pete0709 04 юли 2006 - 19:30

Днес се поразрових и разкачих сивия кабел за сигнала на ключа, който беше закачен на бобината и го присъединих към зеления кабел, който идва от ECU-то към оборотомера(запоих кабела към буксата за арматурното табло) и проблема се реши направих оборотите на превключване 1500-2000 (забелязах че вече могат да се направят и под 1000).
Благодаря на всички за правилната насока.
Отговори

PepinoDi снимка PepinoDi 26 септември 2010 - 11:28

за тая цел когато са 2 бобини се правят няколко намотки на 2 от кабелите на бобините така се получава нормален сигнал и е по лесно от разглобяване на табло и запояване ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg