Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

гасне по време на движение

stef снимка stef 21 октомври 2007 - 17:28

Имам следния проблем корсата ! Както си карам и гасне без причина. След като завъртя настартер няколко пъти и пали отново. Това го прави когато си иска без някаква причина. Проверих всичко, което е написано в другите теми по този върос , но резултат никакъв. Има ли някой идея, каква може да бъде причината, освен датчик на хол, комутатор, бензинова помпа или алармата, на която золирах имобилайзера. Корсата е C 14 NZ



 stef, на Oct 21 2007, 05:15 PM, каза:

Имам следния проблем корсата ! Както си карам и гасне без причина. След като завъртя настартер няколко пъти и пали отново. Това го прави когато си иска без някаква причина. Проверих всичко, което е написано в другите теми по този върос , но резултат никакъв. Има ли някой идея, каква може да бъде причината, освен датчик на хол, комутатор, бензинова помпа или алармата, на която золирах имобилайзера. Корсата е C 14 NZ


Има една джаджа, която се намира под бобината, и е капсилована. Не знам какво е. Как мога да проверя дали датчика на хол не е изправен. Кара я на майстор, на той твърти , че всичко и е наред.
Отговори

double_d снимка double_d 22 октомври 2007 - 10:28

вероятно комутатор..
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 22 октомври 2007 - 11:31

 stef, на Oct 21 2007, 06:28 PM, каза:

Имам следния проблем корсата ! Както си карам и гасне без причина. След като завъртя настартер няколко пъти и пали отново. Това го прави когато си иска без някаква причина. Проверих всичко, което е написано в другите теми по този върос , но резултат никакъв. Има ли някой идея, каква може да бъде причината, освен датчик на хол, комутатор, бензинова помпа или алармата, на която золирах имобилайзера. Корсата е C 14 NZ



 stef, на Oct 21 2007, 05:15 PM, каза:

Имам следния проблем корсата ! Както си карам и гасне без причина. След като завъртя настартер няколко пъти и пали отново. Това го прави когато си иска без някаква причина. Проверих всичко, което е написано в другите теми по този върос , но резултат никакъв. Има ли някой идея, каква може да бъде причината, освен датчик на хол, комутатор, бензинова помпа или алармата, на която золирах имобилайзера. Корсата е C 14 NZ


Има една джаджа, която се намира под бобината, и е капсилована. Не знам какво е. Как мога да проверя дали датчика на хол не е изправен. Кара я на майстор, на той твърти , че всичко и е наред.


Куплунга на датчика на Хол - вероятно място на проблема. Много има писано по тази тема, вкл. и от мене, потърси.
Три перца са, като се окислят почват да правят лош контакт и колата гасне в движение.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 22 октомври 2007 - 19:28

Колега и аз минах по този път, двигателя ми е същият като твоя. Първо смених въпросната джаджа под бобината, това ти е комутатора. При мен проблема не беше в него а в датчика в делкото. Проверката му се извършва със светодиот. Вързваш го на двата крайни кабела на буксата за датчика към делкото това са ти + и -. Буксата остава закачена. Откачаш кабела на бубината от делкото. След тази подготовка въртиш на стартер и ако датчика ти е нормален диода трябва да премигва ако не е наред диода свети постояно. За по-сигурно те съветвам да направиш проверката когато колата не ти е наред, защото иначе ще показва всичко нормално. Моя датчик го хванах точно по този начин.
Отговори

stef снимка stef 26 октомври 2007 - 15:38

 Ник.опел, на Oct 22 2007, 08:28 PM, каза:

Колега и аз минах по този път, двигателя ми е същият като твоя. Първо смених въпросната джаджа под бобината, това ти е комутатора. При мен проблема не беше в него а в датчика в делкото. Проверката му се извършва със светодиот. Вързваш го на двата крайни кабела на буксата за датчика към делкото това са ти + и -. Буксата остава закачена. Откачаш кабела на бубината от делкото. След тази подготовка въртиш на стартер и ако датчика ти е нормален диода трябва да премигва ако не е наред диода свети постояно. За по-сигурно те съветвам да направиш проверката когато колата не ти е наред, защото иначе ще показва всичко нормално. Моя датчик го хванах точно по този начин.



Ник.опел, благодаря много за съвета !!! Най - вероятно този датчик на хол е вероятната причина за моите страдания ! Сменя ли се ! Ако се сменя, моля опиши процедурата. Или по добрия вариант е ново делко !!! Какво ще ме посъветвате!
Отговори

Вальо снимка Вальо 15 ноември 2007 - 18:29

провери ПАЛЕЦА!!!при мен се оказа той мръсника...
Отговори

mero79 снимка mero79 17 ноември 2007 - 17:55

Имах подобен проблем в началото на годината, като накрая изгасна на кофти място. Толкова се вбесих, че от опитите да запали прецаках стартера. Оказа се комутатора, смених го и се оправи.
Отговори

stef снимка stef 18 ноември 2007 - 16:53

 mero79, на Nov 17 2007, 06:55 PM, каза:

Имах подобен проблем в началото на годината, като накрая изгасна на кофти място. Толкова се вбесих, че от опитите да запали прецаках стартера. Оказа се комутатора, смених го и се оправи.



Смених комутатора, но проблема не изчазна. Чудя се дали не е датчика на хол, но не знам дали се сменя само той или трябва да смня цялото делко
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 18 ноември 2007 - 19:40

Колега за да не се чудиш повече направи проверката която ти описах, така ще си сигурен дали проблема ти е в датчика. Сменил си комутатора, значи не е в него причината. Аз също като теб смених първо комутатора като най вероятната причина, но проблема излезе в датчика. Ако знаех проверката преди да сменям каквото и да е нямаше да хвърлям пари на вятъра. Датчика се сменя лесно, няма нужда да сменяш делко. Първо демонтираш делкото от двигателя. Направи си белег за зацепване на делкото за да не изгубиш ценровката на запалването. В долният край на делкото има кнингиритова шайба през, която минава щифт и я зацепва към оста. Избиваш щифта и шайбата се изкарва от оста. Под нея има метални шайби, виж как са сложени те ти уплътняват луфта и е важно при зглобяването да ги наредиш по същият начин. След това издърпваш оста от делкото и в горният край се освобождава място за смяна на датчика. Самия датчик е закрепен с две кръстати винтчета към делкото. Сглобяваш в обратен ред. Няма да ти отнеме много време. Сам го смених за около половин час. Пак те съветвам да провериш преди да го смениш.
Отговори

stef снимка stef 21 ноември 2007 - 12:09

 Ник.опел, на Nov 18 2007, 08:40 PM, каза:

Колега за да не се чудиш повече направи проверката която ти описах, така ще си сигурен дали проблема ти е в датчика. Сменил си комутатора, значи не е в него причината. Аз също като теб смених първо комутатора като най вероятната причина, но проблема излезе в датчика. Ако знаех проверката преди да сменям каквото и да е нямаше да хвърлям пари на вятъра. Датчика се сменя лесно, няма нужда да сменяш делко. Първо демонтираш делкото от двигателя. Направи си белег за зацепване на делкото за да не изгубиш ценровката на запалването. В долният край на делкото има кнингиритова шайба през, която минава щифт и я зацепва към оста. Избиваш щифта и шайбата се изкарва от оста. Под нея има метални шайби, виж как са сложени те ти уплътняват луфта и е важно при зглобяването да ги наредиш по същият начин. След това издърпваш оста от делкото и в горният край се освобождава място за смяна на датчика. Самия датчик е закрепен с две кръстати винтчета към делкото. Сглобяваш в обратен ред. Няма да ти отнеме много време. Сам го смених за около половин час. Пак те съветвам да провериш преди да го смениш.



Ник.опел, благодаря ти много за съветите!!! Колко струва един такъв датчик, защото след проверката, която описа се оказа , че той е причината за страданията ми !
Отговори

NaniG снимка NaniG 21 ноември 2007 - 17:13

Аз имах подобен проблем на Корса Б и първо смених комутатор, после дистрибутурна капачка и накрая се оказа,че имам проблеми с компютъра,който ми се намираше до дясната врата.Трябваше да махна една пластмаска под жабката и кората и се вижда компютъра.Смених го него и комутатора и накрая се оправи. Иначе ми гаснеше в движение,а понякога не искаше да пали и съм стояла доста време така.Даже си имам няколко комутатора сега,дето няма какво да ги правя.
Отговори

danielconev снимка danielconev 29 ноември 2007 - 19:42

Здравей колега незнам дали си решил проблема ,но аз го имам същият с АСТРА и същият мотор.
Проблемът е в датчика на Хол. Цената му е от 45 до 80лв. / в Плевен/.
Подобен датчик го има в ЛАДА САМАРА 1.3 .
Като закрепване е едно към едно,при цена 8.00лв.
Карам с него вече трета година.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 29 ноември 2007 - 23:32

Моя датчик го купих 50лв. но марката му я забравих. Не е марков. За Бош ми искаха 75лв. Тъй като преди това смених и комутаторо за същите пари а причината не беше в него, вече и не мислих за Бош.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg