Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Покупка на исузу

Becko снимка Becko 18 януари 2008 - 15:27

Здравейте колеги, отдавна не бях посещавал форума(от както се разделих с дизеловото си кадетт-че) и сега след няколко години реших отново да се метна на опел :sad-smiley-046:

Харесах си една астра комби 1.7tds с isuzu мотор, октомври 97 с изключително запазен интериор и по външния вид нямам забележки, но скоростния лост е бая претъркан, педалите също, а на таблото пише 122к :o На мен ми е напълно ясно, че няма да е на толкова, но все пак при състоянието на самата кола като цяло ми се струва малко странно тези неща да са в такова състояние.
Имам приятел с същата астра исузу, но 93 година и на мотора и пише TURBO. На тази пише DIESEL, но нали е tds, а и турбината и е отпред - по това смея да твърдя, че е с исузу мотор найстина. По скоро въпроса ми е нормално ли е за тази година на колата да пише DIESEL вместо TURBO.
Доколкото си спомням за опелите, на предните калници табелката(GLS, Club и т.н.) е нивото на оборудване? Дори и да греша, аз снимах на тази табелката (прикачвам снимка) за да ми кажете какво означава.
Публикувано изображение
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 16:24

Здрасти Веско и аз карам исузува астра. За сега съм доволен ( от края на октомври до сега съм и навъртял около 7500 км. ). Малко гори ( в студа около 7, но повече-градско ). Като отидох да ми сменят агенажния ремък ( 98,52 лв.) ги помолих да ми замерят свещите. Оказа се, че са изгорели. Попитах колко стува новата свещ, а те ми отговориха 63 лв. NJK парчето. Направо ми се доплака и не ги смених тогава. Пообиколих малко магазините и си намерих BOSH за 16.50 парчето ( ментак ).Сложих ги и досега проблем съм нямал с тях ( дори и при -16 градуса ).

Общовзето съм доволен от покупката на този автомобил.
Като цяло мотора е доста еластичен ( на дълго ), малко гори, не ми бута масло :sad-smiley-046:

Колега относно надписа - моята е 95 декември, новия фейслифт и на мотора си пише турбо с червени букви.
Отговори

Becko снимка Becko 18 януари 2008 - 17:33

Благодаря ти за отговора. Виждам похвалил си исузуто и то не напразно. Както казах мой приятел има такава кола и имам доста близки впечетления от нея, за това съм се спрял и на този модел. Притесняваме главно факта има ли исузу с надпис DIESEL, да не е нещо 'събери чарк' работата. Другото е как може да е толкова запазена като цяло, а с претъркани педали и скоростен лост :unsure:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 17:52

 Becko, на Jan 18 2008, 05:33 PM, каза:

Благодаря ти за отговора. Виждам похвалил си исузуто и то не напразно. Както казах мой приятел има такава кола и имам доста близки впечетления от нея, за това съм се спрял и на този модел. Притесняваме главно факта има ли исузу с надпис DIESEL, да не е нещо 'събери чарк' работата. Другото е как може да е толкова запазена като цяло, а с претъркани педали и скоростен лост :unsure:



Това за педалите скоростния да не те претеснява - подлежи на ремонт :unsure: Важното мотора да читав. Относно надписа и аз не съм много запознат, но мисля че ако пише дизел със СИНИ букви е без турбо.


Това е исузу:

http://img.data.bg/i...l_id=8mwed2#img

Това е немския мотор:

http://img.data.bg/i...l_id=ogk6py#img
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 януари 2008 - 18:02

Доколкото знам Diesel пише на немския мотор (даже съм почти 100% сигурен)
Отговори

Becko снимка Becko 18 януари 2008 - 18:16

Колата която гледам е като от първата снимка, само че вместо турбо пише diesel с същия шрифт.
Също така доколкото съм запознат турбината на немския е зад двигателя, а на исузу е отпред. На 'моята' където я гледам е отпред, но този надпис DIESEL не спира да ме тормози :unsure:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 18:24

 Becko, на Jan 18 2008, 06:16 PM, каза:

Колата която гледам е като от първата снимка, само че вместо турбо пише diesel с същия шрифт.
Също така доколкото съм запознат турбината на немския е зад двигателя, а на исузу е отпред. На 'моята' където я гледам е отпред, но този надпис DIESEL не спира да ме тормози :unsure:



Незнам колега, но оня ден си ровех в гоогле.сом и там ми се видя както ти казваш пак турбината беше отпред, но отгоре пишеше дизел със същия шрифт както на турбо. Но като цяло снимката не се виждаше, но ми се стори, че е корса, но пак ти казвам не съм сигурен за модел на колата. И беше написано мисля, че със син цвят. Поразпитай някой по запознат с тия неща, дано да ти помогне.

А иначе някоя снимка неможеш ли да качиш да я видим какво не и харесваш на астрата :dancin:
Отговори

Becko снимка Becko 18 януари 2008 - 18:37

Публикувано изображение


Намерих снимка на двигателя и смея да твърдя, че си е исузу поуспокойх се вече :unsure:

А на колата не и харесвам, че педалите са направо разядени особено на съединителя и спирачката са пред разпад, също и скоростния лост беше супер захъбен. Иначе си ми грабна окото беше лъсната като за продажба разбира се :unsure:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 18:41

Така като гледам мотора на моята астра е същия само кадето пише турбо и капачката на маслото е черна както тук :
http://img.data.bg/i...l_id=8mwed2#img
Отговори

WILLY снимка WILLY 18 януари 2008 - 20:33

За педалите не се коси в Ауто Плюс продават резервни гумички 2- 3 лева май бяха на всеки две години си ги сменям че каталясват а за скоростния лост маншони има навсякаде по магазините за аксесоари и във форума има колега който предлага ,а и тапицерите правят чудеса :unsure:
Отговори

manolov снимка manolov 18 януари 2008 - 23:50

Взимай я , да си покараш кола.А за гумичките , може да е карана повече градско и затова да е запазена а те да са изтъркани, аи какво ти пука .Щом моторетката пее другото се сменя.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 19 януари 2008 - 00:00

карам исузу на двигателя ми пише дизел с бели или червени бяха :unsure: (не ми се слиза сега точно) букви ако се не лъа и турбината е отпреде ....93-та модел Club.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg