Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra F - Датчик за външна температура

ALEX снимка ALEX 18 август 2005 - 00:11

Знаете ли какво представлява.(не големина и т.н.,а какво има вътре) :flag: :dance: :beer:
Отговори

Filev снимка Filev 18 август 2005 - 10:46

ами виж го,намира се на бронята от страната на водача.не знам какво има вътре:)
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 август 2005 - 11:11

Еми може да го няма за това да пита!
Представлява гумено-пласмасова китиика 2/2см с един издатук и букса! Предполагам че вътре има термометър но не знам на какъв принцип работи!
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 18 август 2005 - 12:47

Датчика представлява обикновен термистор NTC (ако не се лъжа беше 5килоома при 20 градуса С), зашприцван в пластмасов корпус за инертност и механично закрепване.
Отговори

ALEX снимка ALEX 18 август 2005 - 18:25

astra17DTL багодаря ти. Дано да стане
Отговори

Psycho снимка Psycho 18 август 2005 - 18:47

ALEX, на Aug 18 2005, 04:25 PM, каза:

astra17DTL багодаря ти. Дано да стане

Нов е 12 лева.
Отговори

ALEX снимка ALEX 18 август 2005 - 19:08

знам,но ми казаха ,че горят мнго бързо :ph34r:
Отговори

peponio снимка peponio 18 август 2005 - 23:35

ALEX, на Aug 18 2005, 08:08 PM, каза:

знам,но ми казаха ,че горят мнго бързо :ph34r:

аз смених няколко на предната кола и "майсторите" ми казаха че горяли или отказвали защото били ниско и се мокрели от водата при дъжд,ама дали е така знам ли... факта е че смених 3 датчика за година ама причината е неясна :beer:
Отговори

ALEX снимка ALEX 19 август 2005 - 01:31

Някой може ли да го премери колко му е съпротивлението и да каже колко градуса показва термометъра на колата,защото мисля да си купя термистор и да го залея със смола или нещо друго. :beer: :dance:
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 19 август 2005 - 09:25

Основен проблем при датчиците е окисляване перата на куплунга. Затова масово се сменят датчици и като се сложи нов и не се изчистят перата на куплунга(механично и спрей за контакти), той работи няколко месеца след което отново се появяват неправелни показания и накрая --.- Затова аз съм елиминирал куплунга и директно съм запоил проводниците на перата на датчика след което запълних със топъл силикон кухините.
Отговори

ALEX снимка ALEX 20 август 2005 - 01:12

Днес го направих,стана идеално.Сега мисля да сложа и един вътре и от копче да си сменяш външна/вътрешна температура,но се чудя къде ще е най-добре да се сложи термистора. :loll: Ако някой има предложения да пише. :nau:
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 август 2005 - 09:21

ALEX, на Aug 19 2005, 11:12 PM, каза:

Днес го направих,стана идеално.Сега мисля да сложа и един вътре и от копче да си сменяш външна/вътрешна температура,но се чудя къде ще е най-добре да се сложи термистора. :loll: Ако някой има предложения да пише. :nau:

Някъде под таблото да не го пече слънцето! По далече от тавана че той се напича и не на пода че там е по-студено!!!
А може ли да кажеш нещо по-точно за този термистор. Няк'ви характеристики. цена... Че това с вътрешната температира е хитро!
Отговори

ALEX снимка ALEX 20 август 2005 - 12:12

За цена не знам.Термисторът е 5килоома при 25 градуса.Лошото е,че е нестандартен и не знам да ли ще го има по магазините.Чудя се ако се сложи (термистора)на облегалката на шофера или до него...? :loll:
Отговори

Гостdobromirski_* 26 август 2005 - 08:28

Преди време слагах на Мондеото си термотроник и се оказа че никаде по колата не е подходящо за вътрешен датчик ( няма циркулация на въздуха и действието му е много инертно )
Та решението беше :
Дупка на въздохупровода на входа на вентилатора, звиваш един щуцер ( 8мм) от там едно маркуче като предният му край отива някаде под радиото (за да смуче въздух от средата на купето) а термистора някаде в маркуча.
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 14 септември 2005 - 20:57

A kade to4no se namira tozi dat4ik pri Calibra, znaete li???
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 16 септември 2005 - 21:18

А каде то4но се намира този дат4ик при Калибра,
иоще нещо каде се намира дат4ика за маслото???
Моля помогнете?
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 септември 2005 - 10:18

ЕмбаТа, на Sep 16 2005, 07:18 PM, каза:

А каде то4но се намира този дат4ик при Калибра,
иоще нещо каде се намира дат4ика за маслото???

Би трябвало да е като на Астрата ми.
Със сигурност датчика за маслото трябва да ти е на картера!!! При мен картера е леко издаден на пред и датчика е отгоре. Вижда се м/у радиатора и блока! А този за температурата ми е на бронята отпред в ляво. Като легнеш отдолу при клаксоните! По нагоре има обяснение как изглежда.
Отговори

Иво снимка Иво 17 септември 2005 - 10:31

ДАтчика за външна температура на калибрата е на същото място както на астрата!
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 17 септември 2005 - 23:22

xcalibur, на Sep 17 2005, 10:31 AM, каза:

ДАтчика за външна температура на калибрата е на същото място както на астрата!

Акви пари струва тва чудо???
От каде да си го намеря по-тънка4???
Отговори

16V снимка 16V 17 септември 2005 - 23:48

Psycho, на Aug 18 2005, 06:47 PM, каза:

ALEX, на Aug 18 2005, 04:25 PM, каза:

 

Нов е 12 лева.

човека с цената би трябвало да знае и каде ги има!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg