Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Пръскалки за чистачките

torbo снимка torbo 15 май 2008 - 23:39

Искам да сменя пръскалките за течността за стъкла от стандартните (които пръстак струя) на такива, които правят струята на пяна. Има ли такива и къде мога да си купя? Мерси предварително!
Отговори

Minkov снимка Minkov 16 май 2008 - 09:14

То пяната не се ли появява, когато в течността има миещи препарати?
Щото при мен е така. Ако резервоара се е изпразнил докрай и го заредя с чиста вода, тази вода излиза почти във формата на струя.
Отговори

torbo снимка torbo 17 май 2008 - 02:24

естествено че не говоря за чиста вода- я ми кажи как се разпенва чистата вода? говоря за разпенване като при новите коли... пръскат течността както се получава безконтактното миене по автомивките
Отговори

torbo снимка torbo 17 май 2008 - 17:58

добре де има ли таквиа дюзи откъде да купя или не?
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 май 2008 - 18:00

Има има,отдавна си ги позвам.

Ходи у Пежо,вземи си две по 5 лева за модел 307,които правят струята на мъгла.Изпробвано е и работи.

Поздрави
Отговори

torbo снимка torbo 17 май 2008 - 19:32

мерси колегааа :)
Отговори

Minkov снимка Minkov 22 май 2008 - 23:01

Аааа, то ставало въпрос за разпръскване на водата на мъгла, ма аз от 'де да знам, че пяна и мъгла е едно и също?
Отговори

sauber снимка sauber 27 май 2008 - 10:45

Сещам се за още 2 Френски коли на който пръскалките работят така. Едната е Рено Канго, а Другата е Ситроен Ксара. Казвам ти ги случайно ако не намериш от 307ца :)
Отговори

Марто снимка Марто 27 май 2008 - 11:31

И на VW Bora е така от личен опит!
Отговори

Иво снимка Иво 27 май 2008 - 11:46

Ах и аз си мислех за такива от пежо 307. Служебните са такива и е много гот. Колега ако ги смениш пиши, че и аз го мисля това
Отговори

gogich снимка gogich 27 май 2008 - 12:12

... имам пежо 206 и от там знам колко добре е измислено. Мислех да го правя, но прочитайки темата се запалих окончателно. Миналата седмица Пежо-то беше за ремонт и се възползвах от възможността да купя 2-ва броя пръскалки от СФА (по 6,00 лв. с ДДС-София Франс Ауто) за 307-ца, макар и сравнявяйки ги с моите на 206_седан, разликата е само в начина на закрепване към капака. (Момчето, което продаваше остана много озадачен като му казах за каква кола ги искам) :)
Чак като се върнах и отново попаднах на темата, видях че е писано за Астра Ф, а аз ще ги мъча на Астра Г. На пръв поглед май няма да станат (на Астрата лежат на кора и са с кръгла форма, за разлика от Пежата - продълговати/издължени и монтирани в/у капака), но тази събота и неделя ще се пробвам и ако се получи ще споделя. :)
Отговори

Оги снимка Оги 27 май 2008 - 12:18

 gogich, на May 27 2008, 01:12 PM, каза:

... но тази събота и неделя ще се пробвам и ако се получи ще споделя. :)


Чакам с интертес :unsure: Идеята, имайки предвид колко струват тея неща, е просто перфектна :unsure:
Отговори

Иво снимка Иво 27 май 2008 - 12:18

gogich, би ли ги снимал да видя какво преставляват и да ги сравня с моите
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 27 май 2008 - 13:01

 gogich, на May 27 2008, 01:12 PM, каза:

... имам пежо 206 и от там знам колко добре е измислено. Мислех да го правя, но прочитайки темата се запалих окончателно. Миналата седмица Пежо-то беше за ремонт и се възползвах от възможността да купя 2-ва броя пръскалки от СФА (по 6,00 лв. с ДДС-София Франс Ауто) за 307-ца, макар и сравнявяйки ги с моите на 206_седан, разликата е само в начина на закрепване към капака. (Момчето, което продаваше остана много озадачен като му казах за каква кола ги искам) :)
Чак като се върнах и отново попаднах на темата, видях че е писано за Астра Ф, а аз ще ги мъча на Астра Г. На пръв поглед май няма да станат (на Астрата лежат на кора и са с кръгла форма, за разлика от Пежата - продълговати/издължени и монтирани в/у капака), но тази събота и неделя ще се пробвам и ако се получи ще споделя. :)

Ако не ти свършат работа аз ще ти ги купя. То е все едно от СФА или от теб. Все трябва и за куриер да се плаща.
Отговори

Дамян снимка Дамян 27 май 2008 - 16:58

От личен опит,не ги слагайте на капака или поне ще трябва преправяне.Ако ги сложите на капака,ще Ви пръскат много долу и няма да има ефект.
Аз съм ги сложил на пластмасовата кора,която е под чистачките,не са 100%-ви като на 307-цата,но са доста добри.

Поздрави
Отговори

gogich снимка gogich 27 май 2008 - 20:05

 Иво, на May 27 2008, 01:18 PM, каза:

gogich, би ли ги снимал да видя какво преставляват и да ги сравня с моите


... ще се постарая утре рано сутринта да имаш снимки! :)
п.п. (батерийте на апарата са на "0", а зарядното е в работата).

Но взимайки ги от Опела за да ги снимам ги наложих до старите и ако през почивните дни успея да ги закрепя (смислено) за кората, мисля че ще се получи повече от "добре"! Притеснява ме факта, че при Пежо-то системата работи по следния начин:
- дърпаш лостчето и го пускаш. 1 импулс, а колата нагнетява, пръска и след това пуска чистачките.
При Опел-а:
- дърпаш лостчето и го задържаш за да пръска.
Ако от тук дойдат проблемите с принципа на новите пръскалки, но това за събота! ;)
Отговори

gogich снимка gogich 28 май 2008 - 08:06

... както обещах:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Успешен ден! :unsure:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 28 май 2008 - 08:20

еееей те на мен ще ми лепнат кат на свинче звънче :unsure: мерси gogich лек и успешен и от мен
Отговори

torbo снимка torbo 28 май 2008 - 14:46

а за аструната ще станат ли- има ли някой идея?
Отговори

Дамян снимка Дамян 28 май 2008 - 16:47

 torbo, на May 28 2008, 03:46 PM, каза:

а за аструната ще станат ли- има ли някой идея?


Нищо лично ,но четете подяволите тези мнения,които са написани преди вашите.
За Астра Ф нестават пак казвам,НЕСТАВАТ за капака,освен ако не решите да го преправяте яко. Нестават заради наклона,които е малък и ще ви пръска в пластмасовата кора.Аз ги сложих на нея.

Да,това по горе със снимките са пръскалките за,които става дума.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg