Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

авариен режим

mahov снимка mahov 04 февруари 2011 - 11:14

Здравейте колеги..отскоро съм собственик на Вектра Ц 2.2 дти 2003г. ,но скоро след като я взех започнаха ядовете. Както си карам извънградско и влиза в авариен режим и умира,гася паля и като нова,когато я карам в града често ми свети чека но не влиза в авариен режим...ходих 3 пъти на диагностика и не даваше никакви грешки..Последния път когато ми влезна в авариен режим я закачих на компютър и също не даваше грешки по електрониката на двигателя,но се указа че не се надува турбото,колкото и газ да подавам не марда от 96кпа,а също и егр-а не затварял напълно. Въпроса ми е турбото или егр-а е заминал или и двете,а също и момчетат които ми направиха диагностиката ме посъветваха да изолирам егр-а,това дали е възможно при моя мотор?
Отговори

ceko снимка ceko 04 февруари 2011 - 11:56

Та относно влизането в авариен режим повреме на движение за мен е почети на 100 запекла геометрия на турбото ,абсолютно съм сигурен:) тря се разглоби да се изчисти и всичко ще се оправи,до егр клапана най вероятно е ужасно мръсен и целия всмукател се нуждае от профилактично почистване,направи тея две неща и ще видиш че ще се оправи!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 04 февруари 2011 - 12:13

Здравей колега.При мен също се беше получило така.При покупката на колата чека свети и колата в аварием режим.Хасковският елком -каза компютър.Не го смених и отидох при един друг майстор ,който установи че кабелчето на буксата влизаща в моторчето на празният ход имала проблем.Една едва забелижима жичка дала на маса ,и от там тая кола не върви и не върви.Изолира я човека и всичко се оправи.Поздрави и успех.Огледай букси и така.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 04 февруари 2011 - 12:21
Отговори

ceko снимка ceko 04 февруари 2011 - 12:27

Само че при дизела системите са доста по различни,прсто тея неговите симптоми са доста характерни и поне аз мисля че все още няма счупени части просто малко профилактика му трябва
Отговори

mahov снимка mahov 04 февруари 2011 - 13:32

за егр и аз предполагам че е за почистване,но за турбото ако можеш да ми обясниш по-подробно ква е тая геометрия,къде се намира и евентуално някои човек който може добре да ги извърши тия манипулации...благодаря предварително
Отговори

ceko снимка ceko 06 февруари 2011 - 13:02

Като цяло при теб операцията по почистване на егр е малко по сложна отколкото при по старите модели както е при мен,там има доста повече механизими,иначе геометрията ти се намира в топлата част на турбото,тази която несе вижда и е покрита с нещо като алуминиева капак,тряба да се свали турбото от колекторите и да се раглоби,като за начало пробвай следното,откачи маркучето което отива към клапана на турбото,по него тече така да се каже вакуум,засмучи с уста и гледай дали се мърда оста която влиза в турбото ако неиска да мърда сигурно е запекло доста,но дори и дасе двивижи пак не е гаранция че не е мръсна,сетих се и друго,провери всички маркучи на турбото ,гумените може някъде да има цепнатина и да изпуска налягане.
Ако караш на майстор първо проучи къде какво и тогава,защото 90 процента от майсторите си нямат представа от тая работа
Отговори

doctordre снимка doctordre 06 февруари 2011 - 17:53

ЕГР го сваляш с еврейска звезда T10 (глух ключ). Взимаш някакъв препарат от типа на wd40 и четка за зъби и почваш да пръскаш яко и търкаш оста и горе "гъбката", както и всичко около тях. След това махаш предната пласмасова капачка (която е във формата на полукръг) и правиш същата процедура с целия механизъм (мърдаш хубаво оста и я чистиш), накрая можеш да намажеш с тънък слой масло движещите се части на механизма и сглобяваш.
Отговори

Pr0xY снимка Pr0xY 13 юни 2011 - 14:27

И при мен подобен проблем.При всеки студен старт на двигателя след няколко сек. ми светва чека.Леко форсирам и гасне.Колата си върви няма проблем.Миналата седмица в сряда ми светна чека в движение и колата неиска да върви.Давам газ неще да набере...явно влезна в авариен режим.На кръстовището спирам все едно работи на 2 цилиндъра и ще изгасне всеки момент.Прибрах се изгасих е запалих без проблем но чека пак седи и не върви колата.Днес паля чека светна форсирах изгасна и колата си върви.Щях да е карам на диагностика човека ме върна.Каза ми че трябва като се появи грешката тогава да се засече.Разпитах и ми казаха че този въпросен клапан може да е замърсен и да блокира от време на време.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg