Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Горивна помпа

Гостtyler_* 29 януари 2015 - 19:12

Здравейте!
Искам да попитам, ако е възможно някой да ми разясни малко по темата за Дизеловите Горивни Помпи. Не съм много наясно, а мисля да си взема Opel Vectra B 1,7 TD 1997. Четох много, и разбрах, че най-големият проблем е с горивните помпи, а дизеловите са по-скъпи. Ако някой, някога е сменявал, може ли да сподели, горе долу каква е цената? Също така, кажете мнение за модела: Vectra B 1,7 TD 1997. Мерси предварително.
Мнението беше редактирано от tyler: 29 януари 2015 - 19:17
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 януари 2015 - 19:26

Помпата на Исузуто е механична и няма кво да и изгори ..... малко спънат кон, но от към разход е икономичен .
Отговори

Гостtyler_* 29 януари 2015 - 19:34

 CH_M, на 29 януари 2015 - 19:26, каза:

Помпата на Исузуто е механична и няма кво да и изгори ..... малко спънат кон, но от към разход е икономичен .


Благодаря за мнението. Като е Vectra 1,7 TD, задължително ли е исузу или може да си е немския? Предполагам има и от двата, как да разбера кой точно е?
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 януари 2015 - 19:49

Ако изглежда така двигателя е Исузу:
https://www.google.b...741%3B542%3B304
Отговори

Гостtyler_* 29 януари 2015 - 20:04

Извинявам се, ако не съм точен но, при проблем с горивната помпа, горе долу колко струва смяната? И струва ли си колата с този двигател.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 януари 2015 - 20:10

Много относително зависи какво ще сменяш 2лв за гумичка на капачето или 300-350 за комп ако е с електроника зависи от модела.
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 януари 2015 - 20:23

Зависи за какво ще я ползваш колата ... почти 9 г. карах Вектра с този мотор, не съм пипал помпа за тия години.Не е за гонки, както казах по- тромав е, развърта се след 2500 оборота .
Много икономичен за извънградско при нормално каране ....
Отговори

Гостtyler_* 29 януари 2015 - 20:55

 CH_M, на 29 януари 2015 - 20:23, каза:

Зависи за какво ще я ползваш колата ... почти 9 г. карах Вектра с този мотор, не съм пипал помпа за тия години.Не е за гонки, както казах по- тромав е, развърта се след 2500 оборота .
Много икономичен за извънградско при нормално каране ....


Благодаря за мнението. Някой друг да има да каже нещо? :)
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 30 януари 2015 - 17:48

Едиственото хубаво на този двигател е , че няма мн.електроника.Тези мотори обичат да прегряват и ако вземеш такава влизаш във филма.Понеже е исузу ,каквото се счупи е по-скъпо,баща ми прави динамо и го усети доста..Иначе хората са ти го казали-слаб мотор на тежко купе само извънградско е икономичен,градско лапа.Тия коли вече станаха 3та употреба ,незнам дали може да се каже кой мотор е по-изгоден след като е на 17 години.Търси по-запазената и не се ограничавай от марка и модел.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 януари 2015 - 01:45

Колега, много е старо това желязо. Колкото и да е било здраво и хубаво, било е отдавна. А и в този случай възрастта е порок, за съжаление. Виж нещо по- ново за малко пари отгоре, има и други марки и модели за същите пари. Аз и на мойта и се чудя дали да я продавам вече, че и тя одъртя, та...
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 януари 2015 - 09:35

Колга вече му мина времето на Опелите с двигател Исузо. Това в дясно на което колегата от Praha му казва "КОМП" е електронно блокче, което командва ЕГР и релето за греене и друга електроника няма. За стар дизелов Опел по добре търси мотора с верига DTL или DTH. Щом тъпото k opel e, който е потрошил сума ти Опели и този вече шест години му се опъва, значи си струва пред Исузото. Моето мнение е, че за този спънат маслояд не трбва да се дават пари. Напролет ще видите обява и за Корсата ми с Исузо мотор. Ако те интересува колко струва смяната на помпата, аз на Исузото ще ти я сменя без пари, но повярвай ми вече не си струва.
Отговори

Гостtyler_* 02 февруари 2015 - 08:29

Благодаря за обективните мнения. Ще помисля, какво да направя. Ако все още някой има не изказано мнение, да заповяда.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg