Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

hudson снимка hudson 21 януари 2016 - 19:38

Ти сега и клипче ще искаш да ти направим.
Смъкваш кората над педалите и гледаш. Започни от спирачката - горе до основата на педала трябва да има пластмасова джаджа в която влизат кабели. Ако имаш същата и на съединителя си ОК.
Отговори

ibizo снимка ibizo 03 февруари 2016 - 01:09

Здравейте,

Някой да е успявал да монтира темпомат на opel astra g x16szr 1.6 mono?

Ако може да дадете някакви насоки?
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 февруари 2016 - 17:27

На моята Корса Ц Y17DTL не намерих при волана спрян куплунг за лостчето за темпомата. На съединителя имам монтирана машинка. На ЕКУ куплунга към купето е със всички пинове. Не знам къде да търся междинния куплунг от мотора към купето, където предполагам, че към купето не е окабелено за темпомат. А и не знам кои пинове да търся и дали за идентични с Астра G Y17DTL,които са описани в тема.
Отговори

minev1979 снимка minev1979 07 юли 2016 - 19:28

Днес купих лоста имах буксата на волана облепена с изолирбанд което ме довежда на мисълта че съм имал но някой го е махнал закачих новия ключ и направо си тръгна без активация от оп-комп
Отговори

Jimmy снимка Jimmy 06 декември 2016 - 15:55

Колеги, здравейте, включвам се с едно по-различно питане. Колата ми е зафира а, края на 2001 година, фабрично има темпомат и борд компютър, нищо не е добавено допълнително, пише си в data sheet на колата всички екстри които има. Проблема е че като включа темпомат, няма никаква индикация на таблото, по принцип си има секцията с лампата, но не светва. Ще съм благодарен за някакви насоки къде да търся причината.

Изпратено от моят C6903 с помощта на Tapatalk
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 06 декември 2016 - 17:40

И къде е тази секция за лампата?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 декември 2016 - 18:03

Със зафирите не мога да съм сигурен, но фейслифтовите вектри имат такава секция със зелено оцветена картинка за темпомат. Необяснимо защо и там липсва окабеляване и не може да бъде активирана индикацията без допълнителна инсталация. Някъде има тема как някой си беше направил светлинна индикация. До колкото го разбирам аз, производителя на таблото е предвидил такава индикация, но производителя на колата е решил да не и сменя инсталацията.
Отговори

Jimmy снимка Jimmy 06 декември 2016 - 20:36

https://www.google.b...n7eC5I-ezXhM%3A
Индикацията е на същото място като на снимката, само че не свети:-(. Таблото ми е фабрично с бели циферблати. Значи да не търся под вола теле и да не разглобявам залудо...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 декември 2016 - 12:59

 Ne6to Smisleno, на 06 декември 2016 - 18:03, каза:

Някъде има тема как някой си беше направил светлинна индикация.

Това сме го разисквали и спорили... Не е ли индикацията от компа на колата ... забрави, че ще ти отчита актуалното състояние на темпомата!
Карам с темпомат и винаги се усеща когато е включен. Лампичката си е гъзарийка, но ако има начин да светне както оригинална съм ЗА.
Отговори

didko_just снимка didko_just 12 декември 2016 - 15:26

 Ne6to Smisleno, на 06 декември 2016 - 18:03, каза:

Някъде има тема как някой си беше направил светлинна индикация.


Ето ти я темата . А това кой как го разбира си е негова работа.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2016 - 15:39

Точно това е темата! <_<
Отговори

gecatax снимка gecatax 14 декември 2016 - 21:48

Колеги някой може ли да каже каква инсталация се прекарва за Astra F или да даде схема на свързване на темпомата с моторчето защото тези от темата назад не ми излизат?
Ако може някой да каже и дали стоп машинките от Вектра Б ставан на Астра Ф?
Поздрави!
Мнението беше редактирано от gecatax: 18 декември 2016 - 13:41
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 07 април 2017 - 10:15

Колега,много стара тема но нещо страшно ме заинтригува от цялата тая работа.
Мнението беше редактирано от Скорпио: 23 април 2017 - 17:37
Отговори

Andolini снимка Andolini 23 април 2017 - 16:24

Здравейте,

Решил съм да си сложа темпомат на колата Opel Astra G (Z16SE) имам кабелите, тествах я с оп-ком, но в графата clutch switch излиза not programmed, това значи ли, че не е наличен? Или ако е наличен ще му трябват някакви специални настройки?

Благодаря предварително!
Отговори

Silencer снимка Silencer 23 април 2017 - 17:23

Най-вероятно ,но докато не се види няма как да се разбере - махаш пластмасата кора под бушоните и гледаш.
Ако на съединителя ти няма стоп-машинка, купуваш втора ръка и готово. След това на спирачката - трябва да е 4ри крачета и най-хубаво я извади буксата и виж пиновете, щото моята букса беше 4ри пинова ,но забодена на 2 пинова машинка.

И разбира се лостчето за пускане на автопилота - 25 лв най-евтиното в маг.мрежа и работи.
Нямаш нужда от машинката да ти дърпа жилото, защото нямаш жило на газта.

Ето линкче където има дори обяснено за индакацията, но е ПРИ Х18ХЕ1, където е с жило.
цъкич
Мнението беше редактирано от Silencer: 23 април 2017 - 17:24
Отговори

paaco снимка paaco 24 април 2017 - 14:31

На вектрата имам второ лостче до лоста за мигачите. То за какво е?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 април 2017 - 14:52

 paaco, на 24 април 2017 - 14:31, каза:

На вектрата имам второ лостче до лоста за мигачите. То за какво е?


за чупещия волан.
Отговори

paaco снимка paaco 25 април 2017 - 10:06

Ахааа. Благодаря :doh:
Отговори

Andolini снимка Andolini 04 май 2017 - 17:17

Не успявам да намеря кабелите за стоп машинката на съединителя, гледах под бушоните, но нищо не виждам, възможно ли е да са залепени някъде по нагоре и къде по контркретно да търся?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 май 2017 - 14:29

Ето един от изключвателите и кабелите му. Там търси.

Прикачено изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg