Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Евростандарт Зафира А - удостоверение катализатор

germany снимка germany 08 септември 2016 - 11:12

Здравейте колеги,

пиша във връзка с данъка на МПС.
По това което прочетох колата се оказва с Евро 2 стандарт !! Бихте ли потвърдили Зафира А - X16XEL02KG5421 !!

Къде в София могат да ми издадът удостоверение за катализатор - фабрично колата има такъв , нали :Topic-is-closed-bg: ? В представителството на Опел ще е най-достоверно ако издават / кой се официалните представители за България да се свържа с тях /- ако някои е вадил ще съм благодарен за адрес и цена !!

Благодаря предварително !!
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2016 - 11:32

Буквата X пред типа на двигателя означава стандарт Евро 2, а Z евро 3. В коя столична община те клатят?
Мнението беше редактирано от k opel e: 08 септември 2016 - 11:33
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 септември 2016 - 11:47

Преди 8 години съм вадил такъв при дилъра в Пловдив заради данъка съдържанието е модела се произвежда с катализатор естествено е на колата и е работи дали и колко работи могат да установят с толеранс 6% като стойноста която е измерена е написана в документа.
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 септември 2016 - 12:17

Доколкото си спомням след последните изменения от 2015г. няма отстъпка за Евро2, като за Евро3 и нагоре отстъпката е различна до последния евро стандарт и стига до 50% от данъка, както и че от 2018 няма да има отстъпка и за Евро3. Не съм много сигурен обаче в сроковете защото съм гледал само първоначалния вариант на проекта и не знам дали е приет в този вид.
Отговори

germany снимка germany 08 септември 2016 - 12:29

 k opel e, на 08 септември 2016 - 11:32, каза:

Буквата X пред типа на двигателя означава стандарт Евро 2, а Z евро 3. В коя столична община те клатят?




Панчарево !! За пореден път !! Данъка е платен от предишния собственик за 2016, а те щели да го преизчислът защото не съм представил документ за катализатор, а предишния собственик го е платил с намаление демек с катализатор - 30лева а ме карат да доплатя 10 лева от днешна дата изравнение
Мнението беше редактирано от germany: 08 септември 2016 - 12:29
Отговори

germany снимка germany 08 септември 2016 - 12:35

демек предишния собственик от Люлин е лъжец или не е представил документ за катализатора - малоумщина да им м,,,,,,,та
Мнението беше редактирано от germany: 08 септември 2016 - 12:36
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2016 - 12:36

 germany, на 08 септември 2016 - 12:29, каза:

Панчарево !! За пореден път !! Данъка е платен от предишния собственик за 2016, а те щели да го преизчислът защото не съм представил документ за катализатор, а предишния собственик го е платил с намаление демек с катализатор - 30лева а ме карат да доплатя 10 лева от днешна дата изравнение

Провери тия дали не искат документ от лаборатория (технотест например) за тоя катализатор, а не от официален представител. Че имам някакви съмнения.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2016 - 12:38

След като смениха талоните, малкия да е двойно сгънат и на големия талон долу в дясно пише евростандарта. През март 2016г. от община Надежда ми признаха Евро 3, което е записано в големия талон. Не знам дали вече от КАТ издават такива уверения за евростандарта.
Отговори

germany снимка germany 08 септември 2016 - 12:39

 tisho.74, на 08 септември 2016 - 12:36, каза:

Провери тия дали не искат документ от лаборатория (технотест например) за тоя катализатор, а не от официален представител. Че имам някакви съмнения.



http://www.renault-b...topic=158697.75 тук е написано че за стандарта се пита официалния представител за БГ на производитела ако няма данни в талона за стандарта - за катализатора ако е от представителството мисля че няма какво да оспорват
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2016 - 12:43

 k opel e, на 08 септември 2016 - 11:32, каза:

Буквата X пред типа на двигателя означава стандарт Евро 2, а Z евро 3. В коя столична община те клатят?

Имаш предвид, че всъщност X е Eвро 2, Y е Евро 3, и Z e Eвро 4, нали?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2016 - 12:44
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2016 - 12:52

Точно така. Oбърках Y и Z.
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 септември 2016 - 13:20

Чакайте, бе пичове, кое е квалифицираното лице от общината, което ще дойде и ще каже аджаба кое е катализатор и кое не?!?! В нашата община като си вписваш колата при данъчните, стига да е до 74 киловата само слагаш отметка на квадратчето с "катализатор" и никой повече не те закача.
Отговори

germany снимка germany 08 септември 2016 - 13:25

 CuMo, на 08 септември 2016 - 13:20, каза:

Чакайте, бе пичове, кое е квалифицираното лице от общината, което ще дойде и ще каже аджаба кое е катализатор и кое не?!?! В нашата община като си вписваш колата при данъчните, стига да е до 74 киловата само слагаш отметка на квадратчето с "катализатор" и никой повече не те закача.


Но в Панчарево им трябват парички - имат право по закон да искат всякакви документи за удостоверяване на обстоятелства - предполагам зависи много от служителя и от общината - забелязвам ,че в нашата са станали доста подробни и стриктни - събират парички , а не беше така !! Данъка от 30 лева отива на 50 - 100 коли - 5 000 добре е !!
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2016 - 13:26

Не си имал ядове с община Панчарево.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 септември 2016 - 13:31

В община Свищов бирниците се интересуват само какво пише на големия талон или от технотест, ама ако имаш технотест, ще го имаш и на големия талон....
Предишния собственик за да продаде колата трябва да е платил данъка и до датата на продажба. Ако е платил за цяла година после му връщат пари за времето от продажбата до края на годината...така е и при бракуване по рано от изтичане на платеното време...
Това може да се прави и със застраховката на колата/връщането на пари при продаване и при бракуване/
Ти като си купиш кола почваш да плащаш от месеца на придобиване на колата. НЕ ПЛАЩАШ задължения на стария собственик!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2016 - 13:31

 germany, на 08 септември 2016 - 13:25, каза:

Но в Панчарево им трябват парички - имат право по закон да искат всякакви документи за удостоверяване на обстоятелства - предполагам зависи много от служителя и от общината - забелязвам ,че в нашата са станали доста подробни и стриктни - събират парички , а не беше така !! Данъка от 30 лева отива на 50 - 100 коли - 5 000 добре е !!

Вярно е, по закон имат право да изискват документи, които да удостоверят истинността на обстоятелства, които декларираш. Нищо, че много често те са очевадни и нямат нужда от доказване.
Неслучайно писах по- горе за технотест. На мой близък му искаха удостоверие от акредитирана лаборатория за това, че автомобила разполага с монтиран и работещ! катализатор, за да признаят декларираното от лицето- собственик обстоятелство.
Между другото, не могат да ти изискват плащане на суми, дължими от предишния собственик. Дължиш данък само за периода, през който автомобила е твой.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2016 - 13:35
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 септември 2016 - 13:33

Сега се сетих, че преди време при първата регистрация на нашата кола не се бяхме сетили да отбележим, че има катализатор и си плащахме по-големия данък (те някви 40 кинта де), но по едно време бях разпитал тук-там и се оказа, че в един сервиз за ГТП в нашия град могат да ми издадат такова удостоверение за катализатор, което ми струваше 5 лв. По-късно разбрах, че даже и да нямам такъв документ няма кой да дойде да ми провери. Иди да питаш, няъкъде да ти издадат лист с подпис и печат, хвърли го на общинарите, пък те оттам нататък да правят каквото искат. Който и да е книжен плъх няма квалификацията, нито му влиза в трудовата характеристика да определя дали колата има или няма катализатор.
Отговори

Bobi_Meriva снимка Bobi_Meriva 08 септември 2016 - 15:55

Моята Вектра бе 90кс. Когато я купих я регистриеах в даначното. Стария собственик си бе платил данака. Но на следващата година се оказа че ми е с 20лв повече. Казаха ми че трябва бележка за катализатор, въпреки че бе от същия град. Издадоха ми я в пункт за прегледи. Явно е нормална практика ако им мине номера и несе усетиш.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 08 септември 2016 - 15:58

Изобщо не гледат буквите пред мотора - X,Y или Z. Моят мотор е Z18XE но в големият талон е написано Евро-3. На митническата декларация също е записано Евро4, но КАТ, гледали по техни тефтери било Евро3. Трябвало да се доказва чрез Технотест какво Евро съм бил и т.н.
Разни хора, разни идеали!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 септември 2016 - 18:57

Тук пише,че Z16XE и X16XEL са Евро 3.Колко е вярно..........За Астра е ама то мотора е важен!
http://www.auto-data...Car&car_id=2395
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg