Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

popay снимка popay 07 ноември 2014 - 21:28

Момчета може ли пак да качите снимките как се демонтира и почиства клапана. След почистване да го смажа ли буталцето с медна грес?
Отговори

Hevy снимка Hevy 20 ноември 2014 - 15:09

Не го мажи с нищо, трябва да е сух. Саждите/въглерода/ играят ролята на суха смазка, обаче като се смесят с греста клеясват и пак ще заяде...

Гледам тука някои още се чудят да го затапват ли тоя клапан, да не го ли...Вече пета година откакто го направих да смуче чист въздух направо съм го забравил, стои си още оригиналния петнайсет годишен и си работи, и колата си върви... показано е как по назад в темата.
Отговори

bruno1986 снимка bruno1986 23 януари 2015 - 18:57

Здравейте колеги съфорумци. Искам да попитам хора които са се сблъсквали с проблема за EGR клапана на Astra G 2.0 DTI 16v. Значи почистен измит и чека ми светва отново, и когато се запуши вакуум маркучето към него пак си го търси. Забелязах че като карам на 1-ва предавка чека продължава да си свети, мина ли на 2-ра или 3-та чека изключва. На какво може да се дължи това?
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 23 януари 2015 - 21:22

Като я закачиш на диагностиката,ще си покаже на какво се дължи това.
Отговори

bruno1986 снимка bruno1986 23 януари 2015 - 21:52

EGR, това показва колега когато се закачи на диагностика :(
Някакви други идеи ?
Мнението беше редактирано от bruno86: 23 януари 2015 - 21:56
Отговори

fory снимка fory 23 януари 2015 - 22:39

Най-евтиния и сигурен начин е софтуерно премахване на ЕГР.
Отговори

bruno1986 снимка bruno1986 23 януари 2015 - 23:10

 fory, на 23 януари 2015 - 22:39, каза:

Най-евтиния и сигурен начин е софтуерно премахване на ЕГР.

На моят модел дали ще стане?
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 23 март 2015 - 16:28

Колата ми е Y20DTH, ЕГР-а е електрически, не работи, свалил съм му капачката и при запален двигател "котвата" не мърда. При натискане с пръст се движи, свалях го и е чист.

Въпрос ми е, зависи ли работата му от други фактори или се командва само от ЕКУ-то, защото над него има някакъв друг пласмасов вакумен клапан, на който му няма вакума, а мести нещо все пак?
Отговори

zhivak снимка zhivak 31 март 2015 - 09:07

Здравейте колеги,
Корсата ми е Х10ХЕ 99г., тези дни ми светна чека и ОПКОМ-а ми даде грешка P1405 ( 8 ). Чека светва за кратко след като колата е карана и оставена 30-а минути на паркинга. Чека изгасва, когато я покарам 200-300 метра и повече не светва. Засега нищо друго не ми прави впечатление освен това. Друго, което незнам дали е свързано с този проблем е, че от време на време доливам Антифриз, 2 пъти в годината по 500мл-1л.
Въпросът ми е дали с чистене ще се оправи и да почистя ли нещо друго освен ЕГР-а?
Преди 4 години съм го чистил (без да беше дал грешка), като беше останал в отворено положение. Тогава проблемите ми бяха от дебитомера.
Благодаря предварително!!!
Мнението беше редактирано от zhivak: 31 март 2015 - 09:09
Отговори

Божилов снимка Божилов 14 май 2015 - 14:21

Моля, ако някой има схемата на Vladko, нека я публикува тук! Нали за това е форумът - да си помагаме!

Хубав ден на всички!
Отговори

vilden снимка vilden 14 май 2015 - 14:38

Моя ЕГР не мога да го открия!!!
Отговори

tihii снимка tihii 14 май 2015 - 15:44

 Божилов, на 14 май 2015 - 14:21, каза:

Моля, ако някой има схемата на Vladko, нека я публикува тук! Нали за това е форумът - да си помагаме!

Хубав ден на всички!

Виж тук.
Отговори

Божилов снимка Божилов 15 май 2015 - 06:18

Благодаря, ще опитаме да я направим с транзистор вместо с реле.

Хубав ден
Отговори

Божилов снимка Божилов 15 май 2015 - 09:56

Добър ден на всички,

Понеже моят двигател е X16XEL, аз се заех да поровя и да намеря нещо подходящо и лесно за изпълнение.
Ще се постарая да обединя всичко, което намерих.

Вариантът от английския сайт (благодаря на tihii ), "подходящ за x16xel, z16xe, x18xe1, z18xe":

Публикувано изображение


Вариант на горното с транзистор вместо реле:

Публикувано изображение

ABCDE са съответно 12345

---------------------------------------------------------------------------------

Това е версията на Altmaster от http://vectra-club.ru :

Публикувано изображение


Последното предложение от Altmaster е и най-простото за изпълнение:

Публикувано изображение

Според Altmaster и за двата негови варианта е удачно контакти А и Е да си останат ПАРАЛЕЛНО включени И към EGR-а, а контакти BCD да са включени САМО към емулатора. Това е валидно САМО при работещ соленоид на EGR-а и некоректни стойности от потенциометърът му! Целта е да се запази "нормалната" работа на двигателя, като се лъже ЕКУ-то, че обратната връзка (потенциометърът) се движи коректно.

ВСИЧКО описано до тук важи за ДОрестайлинг двигателите X16XEL.

==================================================================================================

За рестайлинг моторите, версията е още по-проста:

Публикувано изображение

Цитат:

"В качестве резистора 20 Ом можно использовать лампочку 1-2-5Вт.
Имитируется постоянно закрытый клапан EGR и его обмотка."

20 Ом-а съпротивление между А и Е следва да е поне 10W керамичен.

ВАЖНО: В този случай контакти А и Е НЕ се включват към ЕГР-а !!!

===================================================================================================

ЛИНК към темата на руснаците!

===================================================================================================

Аз лично смятам да пробвам първо версията с релето и трите резистора - казват че си работи добре. Дори и да се скапе релето след 5-6 месеца, просто ще сложа друго.


ВАЖНО: Предложената информация е събрана от интернет и НЕ е тествана от мен (засега). Всеки си прави емулатор и тестове на СВОЯ ОТГОВОРНОСТ !!!


Успех на ентусиастите!
Отговори

vladata снимка vladata 31 август 2015 - 11:23

 Божилов, на 15 май 2015 - 09:56, каза:

Добър ден на всички,

Понеже моят двигател е X16XEL, аз се заех да поровя и да намеря нещо подходящо и лесно за изпълнение.
Ще се постарая да обединя всичко, което намерих.

Вариантът от английския сайт (благодаря на tihii ), "подходящ за x16xel, z16xe, x18xe1, z18xe":

Публикувано изображение


Вариант на горното с транзистор вместо реле:

Публикувано изображение

ABCDE са съответно 12345

---------------------------------------------------------------------------------

Това е версията на Altmaster от http://vectra-club.ru :

Публикувано изображение


Последното предложение от Altmaster е и най-простото за изпълнение:

Публикувано изображение

Според Altmaster и за двата негови варианта е удачно контакти А и Е да си останат ПАРАЛЕЛНО включени И към EGR-а, а контакти BCD да са включени САМО към емулатора. Това е валидно САМО при работещ соленоид на EGR-а и некоректни стойности от потенциометърът му! Целта е да се запази "нормалната" работа на двигателя, като се лъже ЕКУ-то, че обратната връзка (потенциометърът) се движи коректно.

ВСИЧКО описано до тук важи за ДОрестайлинг двигателите X16XEL.

==================================================================================================

За рестайлинг моторите, версията е още по-проста:

Публикувано изображение

Цитат:

"В качестве резистора 20 Ом можно использовать лампочку 1-2-5Вт.
Имитируется постоянно закрытый клапан EGR и его обмотка."

20 Ом-а съпротивление между А и Е следва да е поне 10W керамичен.

ВАЖНО: В този случай контакти А и Е НЕ се включват към ЕГР-а !!!

===================================================================================================

ЛИНК към темата на руснаците!

===================================================================================================

Аз лично смятам да пробвам първо версията с релето и трите резистора - казват че си работи добре. Дори и да се скапе релето след 5-6 месеца, просто ще сложа друго.


ВАЖНО: Предложената информация е събрана от интернет и НЕ е тествана от мен (засега). Всеки си прави емулатор и тестове на СВОЯ ОТГОВОРНОСТ !!!


Успех на ентусиастите!


Колега благодаря за инфото и аз скоро ще се заемам с реализацията. Мога ли да те помоля да качиш 2-3 снимки на готовия "продукт" за ориентир или онагледяване и с цел ако е възможно да подобрим нещата! Поздрави Владимир
Отговори

vladata снимка vladata 14 октомври 2015 - 15:27

Реализирах горепосочената схемичка с транзистора/ вместо релето/, монтирах я на колата и резултата беше, че след 10-20 секунди работа на двигателя чека отново светва и си пише грешка р1405 - егр. В моят случай не проработи ако някой друг се захване и стигне до задоволяващ резултат нека да сподели, благодаря
Отговори

Persizi снимка Persizi 14 ноември 2015 - 17:19

Запуших вакума на моята X18XE. Разлика не усещам, може би защото е автоматик. Ще се види разхода как е.
Отговори

Persizi снимка Persizi 22 ноември 2015 - 13:20

 Persizi, на 14 ноември 2015 - 17:19, каза:

Запуших вакума на моята X18XE. Разлика не усещам, може би защото е автоматик. Ще се види разхода как е.

Върнах си го обратно, защото ми се струва, че гори повече. Не виждам смисъл да го държа затапен при положение, че не усещам разлика във вървенето, а само отрицателна в разхода.
Отговори

alberto снимка alberto 21 май 2016 - 21:25

Здравейте, Колеги,

След дълго четене и гледане, реших да сваля EGR плана и да го почистя. Причината беше, че сутрин трудно палеше и в ниските обороти беше мудна и така... Та днес като свалих EGR клапана установих, че реално ми е бил затапен. Това не е толкова странно(макар, че уж колата като я взех беше 67 000 км и би трябвало клапана да е работещ), странното беше, че тази метална гарнитура, на която един отвор го нямаше имаше щампа на GM и беше изрязан точно по очертанията. Другото, което ми направи впечатление, че самата гарнитура имаше точно легло, което пасва на отвора, който затапва... все едно е фабрично изолиран. А самия клапан беше в затворено положение опитах се да го раздвижа, пръснах с WD40, но неуспешно. По-долу има снимки на въпросната гарнитура. Според вас това фабрично ли е или просто някой преди мен го е затапил(макар и гарнитурата да изглежда фабрична).

Това е гарнитурата със "затапения" отвор

Това е щампата от единия край, на която пише DEKLG GM

А от другия край пише дата на производство.

А това е самия клапан.

Дайте съвет, защо според вас имам такава затапена гарнитура.
Отговори

sathv снимка sathv 23 май 2016 - 19:08

Фабрично затапване ли? Кола на 67000 ли? Ти вярно ли си толкова наивен? С ТЕЗИ "оригинални" гарнитури затапват гаражните майстори из Европата, щото са толкова некадърни, че една гарнитура не могат да направят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg