Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

nurim снимка nurim 31 август 2015 - 22:49

И аз се боря от няколко дена с въздух в горивната система ,та сменям филтри ,вризки ,маркучи итнт... Доката не се принудих да си сложа помпичка ръчна тип круша май се води, знам че не се препоръчва ама какво да се прави просто нямах избор.Но за мое нещастие тази вечер при поредния цирки и паниар с паленето след пестой установих че има теч от помапата ( bosh vp 44 а всъщност забравих да спомена колата е вектра б x20dtl )
Ще приложа една снимак с мястото от където видях да капе нафта въпроса ми е може ли да се отстрани проблема без демонтаж на помпата и дали др колеги са имали същия проблем като моя и как са го разрешили ?
http://prikachi.com/...02/8331902T.jpg
Мнението беше редактирано от nurim: 31 август 2015 - 22:51
Отговори

SGeorgiev снимка SGeorgiev 19 септември 2015 - 19:42

Може колега днеска направих тази процедура,преместваш казанчето на хидравликата развиваш болта на тръбичката на щеката за проверка на маслото,и започваш с мъките. Развива се с Т 50 . Приготви се за голям бъбрек.На болта има един О пръстен ,но често да ти кажа не виждам какъв проблем може да прави от там защото като развих болта не изтече нафта от там и като го завих колата запали веднага. Но да не избързвам с изводите утре сутринта ще видя резултата.Все пак успех колега .
Отговори

SGeorgiev снимка SGeorgiev 28 септември 2015 - 21:02

Здравейте колеги. И аз имах същия проблем с трудно палене при по продължителен престой на Вектра 2.0 дти.С


лед месец и половина обикаляне при <прочути > майстори във Шумен и големите майстори на гнп в с. Ясенково.След смяна на маркучи , гумички на дюзи,кутия на филтъра,датчик на коляновия вал,сложих филтър от фолксваген, резултата беше 0.Благодарение на колега от форума намерих правилния човек който отстрани проблема за 1 ден.
Мнението беше редактирано от SGeorgiev: 28 септември 2015 - 21:06
Отговори

SGeorgiev снимка SGeorgiev 28 септември 2015 - 21:07

...
Мнението беше редактирано от SGeorgiev: 28 септември 2015 - 21:10
Отговори

titan22 снимка titan22 28 септември 2015 - 23:03

Добре де,решил си проблем,не е ли редно да споделиш тук ка е решен проблема?
Отговори

SGeorgiev снимка SGeorgiev 29 септември 2015 - 11:05

Ремонт на механиката на гнп.
Отговори

topcho72 снимка topcho72 10 февруари 2016 - 18:05

 lqnko66, на 11 януари 2015 - 19:23, каза:

ЗДРАВЕЙТЕ колеги .Четох надълго и на широко тази тама защото ИМАХ този проблем с паленето сутрин .
В горивната система има вуздух това ми стана ясно ,но как да разберем от къде е влязал ?????
Ще ви споделя как постъпих аз .

Срязах маркуча на входа на горивния филтър и надух системата с компресор за въздух (не повече от 1 атмосфера)
Откъдето засмуква въздух от там трябва да текне нафта.
При мен се оказа най скъпият вариант,текна от помпата.И така сваляне на помпа и ремонт,но за всеки случай смених
маркучите на остатъчната нафта и гумичките на дюзите .
СЕГА КОЛАТА ПАЛИ ОТ ПОЛОВИН ОБОРОТ.
Да споделя какво ми каза майсторчето на помпата
ВСЯКА ПОМПА Е ИЗЧИСЛЕНА ДА РАБОТИ ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ
В СЛУЧАЯ АСТРА 2000 G (Y20DTH) 2000g
след 200 - 250000 км. на помпата и се износва буталцето и разни други чаркчета по нея както и гумените уплътнения
КОЛКОТО И НЕПРИЯТНО ДА ЗВУЧИ ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО!!!

РЕМОНТА СТРУВА 550лв с гаранция 4 месеца .МАЙСТОРА Е ОТ гр.АЙТОС .ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГРАМОТЕН И СЪВЕСТЕН МЛАД ЧОВЕК.
ТОЛКОВА С ВЪЗДУХА В ГОРИВНАТА СИСТЕМА
УСПЕХ НА ВСИЧКИ ПОЧИТАТЕЛИ НА АСТРИТЕ

Колега дай име,телефонен номер или адрес на този майстор в гр.Айтос.
Отговори

topcho72 снимка topcho72 12 февруари 2016 - 22:56

Здравейте!Имам следният проблем:като е стояла вектрата повече от 6—7часа пали веднага ,но не мога да и подам газ(не реагира).Не зависи от температурата(поне така мисля).След около 20—30 секунди всичко си идва на място.Колата си върви прекрасно,гори нормално и всичко друго е ток.Веднъж светна чека и отчете грешка p1220.Колата е вектра b 2dti 101коня.Ако имате идея около Бургас някой майстор съшо върши работа.Благодаря предварително!
Отговори

titan22 снимка titan22 13 февруари 2016 - 01:20

Защо не се постара да потърсиш първо във форума за тая грешка а директно пляскаш нова тема за неща които са дискутирани много?
Мнението беше редактирано от titan22: 13 февруари 2016 - 01:21
Отговори

ti6o26 снимка ti6o26 29 февруари 2016 - 11:19

здравейте колеги,днес се регистрирах и съм нов извинявам се на всички моля за помош
имам астра G 82коня дизел верига мотор,преди 4 месеца не искаше да запали въобще идваха на място беше заминал ел.блока,смених го със нов карах така месец и отново проблем пак във сервиз и сменихме маркучите за изл.гориво и филтъра със на голф 2 и така пак около месец,после пак сервиз сложиха помпа като на френските автомобили преди филтъра и клапанче възвратно на изл.гориво към резервоара.и пробих капачката със 2 мм свредло и така отново месец.като не ми заапали напомпвам и запалва веднага и така пак около месец като не запали напомпвам около 4 пъте и запалва веднага и така винаги около месец няма проблем
Моля помогнете.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 февруари 2016 - 11:43

Еми чети темата от началото и едно по едно. Определено ти връща нафтата от някъде или имаш изпуснало уплътнение някъде.
Отговори

ti6o26 снимка ti6o26 29 февруари 2016 - 11:54

ами пак ще прегледам всичко и ще поставя клапанче преди крушата ,странното е че в сервиза немогат да го разберат няма никаква грешка и колата е перфектна през около този месец пали от раз стояла е по 4 дни никакъв проблем даже ми чистиха и сондата
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 февруари 2016 - 12:20

Ами доста неща сте отхвърлили вече. Все пак и самата помпа има връзки. И те трябва да се прегледат. Има и още една възможност. Вътре междо дюзите и накрайниците им има едни пръстени дето също може да правят такъв проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 февруари 2016 - 14:52

 Ne6to Smisleno, на 29 февруари 2016 - 12:20, каза:

Ами доста неща сте отхвърлили вече. Все пак и самата помпа има връзки. И те трябва да се прегледат. Има и още една възможност. Вътре междо дюзите и накрайниците им има едни пръстени дето също може да правят такъв проблем.

Само да допълня, ако е от О-пръстените на дюзите горивния филтър почернява от обратната нафта, която е вече изцапана с двигателно масло. Ако горивния филтър е чист определно не е от тия О-пръстени.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 февруари 2016 - 14:53
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 февруари 2016 - 15:33

Те са сложили елемент от фау ве. Няма шанс да разбере вече.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 29 февруари 2016 - 22:49

 Ne6to Smisleno, на 29 февруари 2016 - 15:33, каза:

Те са сложили елемент от фау ве. Няма шанс да разбере вече.

Има шанс.Вадиш маркуча за обратната нафта от помпата и затапваш с късо парче с болт 4мм да не дърпа въздух.Излишната нафта пъхаш в бутилка от мин вода и воала.Аз така ги хванах о-пръстените на мойта, нафтата в бутилката беше изцапана.Дано си ме разбрал, че как обяснявам.
Отговори

topcho72 снимка topcho72 01 март 2016 - 19:27

Колега,аз три години гоних въздуха(слагах клапъни,сменях маркучета,филтри)и накрая ремонтирах помпата.Сега всичко е наред.Дано да не съм прав.Успех!
Мнението беше редактирано от topcho72: 01 март 2016 - 19:37
Отговори

ti6o26 снимка ti6o26 07 март 2016 - 16:11

колко излиза един ремонт на помпата,че май пуска от нвкакъв о-пръстен така мислят,ама аз нямам никакъв признак да е помпа имам чувството че пали от раз и върви яко ама нямам оюе сложен клапан преди филтъра имам само помпичка(круша)ама ми казаха че неиграе на 100% като клапан.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 март 2016 - 22:20

 vladkin1980, на 29 февруари 2016 - 22:49, каза:

Има шанс.Вадиш маркуча за обратната нафта от помпата и затапваш с късо парче с болт 4мм да не дърпа въздух.Излишната нафта пъхаш в бутилка от мин вода и воала.Аз така ги хванах о-пръстените на мойта, нафтата в бутилката беше изцапана.Дано си ме разбрал, че как обяснявам.

А тази излишна нафта трябва да капе или трябва да тече...и при какви обороти-долу горе?
При мен на ниски обороти изобщо не излиза нищо от маркучетата за излишната нафта!?
Да се притеснявам ли за дюзите или напротив?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 март 2016 - 22:26

Не, няма от какво да се притесняваш. Тия дюзи не ги мисли изобщо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg