Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

tisho.74 снимка tisho.74 22 февруари 2016 - 21:30

Не знам дали следната информация ще бъде от полза, но все пак. Преди няколко месеца щях да купувам една фейслифтова вектра дизелова В6 с автоматик, от приятел. За тоя автоматик ми показаха фактура за точно такъв ремонт, плюс сменен някакъв съединител и цялото количество масло, не само трите литра, които могат да се източат без да се отвори кутията, както и разни консумативи (филтри или нещо такова). Общата сума беше 1800 лева с калкулирана 10% отстъпка от цената на частите и труда.
Отговори

Todorzinio снимка Todorzinio 01 март 2016 - 19:48

Благодаря за инфото, но това са много пари според мен. 8 литра масло по 20-25лв. Аз ходих и на друго място за диагностика, където ми обявиха 1800лв за ремонта на клапанното тяло и смяната на маслото.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 28 май 2016 - 22:52

Здравейте! Някъде из форума или даже назад в темата бях споделил за моя проблем със АФ 33 на загрял двигател 85 градуса на водата ми РИТА!
Освежих маслото но проблема е същия!
При диагностика ми записва грешки

P1704 - No Engagement of Clutch 'C1' At Neutral Control On
(62) - Not present

P1704 - No Release Of Clutch 'C1' At Neutral Control On
(61) - Not present
Как мога да го оправя проблема и идея си нямам! Но в ОПЕЛ ми казаха че срещу 5000 евро ще ми монтират нова скоростна кутия - и това е в ГЕРМАНИЯ!!!
Някой запознат ли е за какво иде реч или кутията наистина е за смяна?
От опит знам че когато развален датчик на студено сработва като загрее отказва, и по пътя на логиката дали тези датчици като се сменят проблемите ще изчезнат!?
Дайте ми някой съвет от къде да нищя този проблем?
БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се!
Отговори

Persizi снимка Persizi 30 май 2016 - 21:47

Освежих маслото на моята X18XE с AF20 кутия, но сега имам едно чудене. Гледайки нивото на студена кола при околна температура 13 градуса, нивото е на минимума по скалата +20. Когато кутията е напълно загряла обаче нивото е с около 100-ина мл. над максимума по скалата на +80. Някой да има идея кое е по-вярно?
Мнението беше редактирано от Persizi: 30 май 2016 - 22:47
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 май 2016 - 03:05

Топлото
Отговори

Persizi снимка Persizi 31 май 2016 - 11:08

Благодаря! Интересно защо има такава разлика и на студено е на минимума, а на топло над максимума? Изключвам грешно мерене, правя го както пишат в книжката - На студено 1 минута работа на P, след това минаване от P до 1 и обратно и проверка на работещ двигател. На топъл двигател същото, но след минимум 20км. пробег. Може би това, че околната температура беше 13 градуса има значение, ще направя измерване на 20-ина градуса околна когато имам възможност.
Мнението беше редактирано от Persizi: 31 май 2016 - 11:10
Отговори

qwer6 снимка qwer6 04 юли 2016 - 18:33

Колеги, някой има ли опит с грешка p0730-60 Incorrect Gear Ratio ? Става въпрос за AF17 на Astra H. Колата изрежда предавки 1, 2 и 3 нормално, след което блокира на 4-та и повече не сменя до изключване на запалването. След това отново сменя до 4-та и там забива. По всичко личи че проблема е механичен, но се чудя дали има смисъл от ремонт или да търся нова трансмисия.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 юли 2016 - 20:19

Това е за Астра Г но предполагам важи и за твоята кутия Р0730 Неправилно регулирана скоростна кутия
Р0731 Неправилно регулирана 1 предавка
Р0732 Неправилно регулирана 2 предавка
Р0733 Неправилно регулирана 3 предавка
Р0734 Неправилно регулирана 4 предавка
Р0735 Неправилно регулирана 5 предавка
Р0736 Неправилно регулирана задна предавка
Отговори

qwer6 снимка qwer6 08 юли 2016 - 19:19

Колеги, моля да ми препоръчате сервиз за автоматици , където успешно са ви отремонтирали автоматик с механична повреда. Благодаря.
Отговори

Дончев снимка Дончев 21 септември 2016 - 20:37

при мене от скоро се появи някакъв проблем при паленето по принцип нали само на P по някога ми си налага по няколко пъти да местя лоста напред назад докато накарам стартера да завърти последно време като не иска да завърти стартера както е на Р я лашна колата напред назад и стартера завърта и си пали с превключването на скоростите няма проблеми някой сблъсквал ли се е с този проблем и според вас от какво може да е това да не да има някъде прекъсвач и той да не контактува добре.Моля ако някой може да помогне.Колата е корса б 1.4 автоматик
Мнението беше редактирано от Дончев: 21 септември 2016 - 20:38
Отговори

MartinV6 снимка MartinV6 02 октомври 2016 - 18:40

здравейте и от мен,

наскоро взех Омега В, 2.5 бензин, автоматик, края на 97-ма година. Имам следното наблюдение - при превключване на кой да е режим - P R N D - кутията рита, но не абсолютно винаги, също така забелязах и леко ритане, при рязко намаляване на скоростта, респективно и бързо сваляне на предавка надолу. Маслото последните 40 000км не е пипано по думи на предишния собственик.

имам желание да обслужа автоматика, но ме притеснява това, че няма как да се източи напълно старото масло - а като не знам какво е, как да долея друго? Да не стана по-голяма беля от сега, ако се пресекат маслата.... иначе при набиране, каране в града и т.н. няма никакъв проблем, сменя мазно.

благодаря предварително!
Отговори

Kossio снимка Kossio 20 декември 2016 - 18:37

Да вдигнем малко темата.
При мен забелязах, че когато кутията загрее, започва също да рита. Това има ли ремонт, или ще се оправи от смяната на маслото? Означава, ли че кутията не е наред? Има ли колеги, които са се справили с този проблем по някакъв начин. Изчетох цялата тема, но никъде не прочетох някой да решил проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 30 декември 2016 - 07:31

Изчетох доста материал и темата ,но не намерих конкретна информация - предстои ми покупка на кола с автоматични скорости , естествено за жената :pardon: аз лично не съм фен на автоматика , но така се налага - та понеже съм си фен на :love_opel: се спрях на една Тигра 1.4 автоматик 99г. Доколкото разбрах в този модел от тази година се монтира японски автоматик AISIN AF13 AW60-40LE кутията е 4 степенна. Маслото което се използва е DEXTRON 2 вместимостта на кутията е 5л. Понеже никога не съм имал или дори карал автоматик искам да попитам за какво трябва да внимавам и да гледам при покупката - конкретно за АСК на колата ? Имам ОП КОМ - мога ли да прочета кутията за евентуални проблеми и грешки? На какъв интервал се сменя маслото на тази кутия , сменя ли се филтър и има ли някаква особенност при сменянето на маслото ? Гледам че се продава филтъра ?? http://maktrans.net/...5-00-2644560g10 За сега това се сещам :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от maxuel82: 30 декември 2016 - 22:36
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 27 януари 2017 - 09:52

 Kossio, на 20 декември 2016 - 18:37, каза:

Да вдигнем малко темата.
При мен забелязах, че когато кутията загрее, започва също да рита. Това има ли ремонт, или ще се оправи от смяната на маслото? Означава, ли че кутията не е наред? Има ли колеги, които са се справили с този проблем по някакъв начин. Изчетох цялата тема, но никъде не прочетох някой да решил проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk





И аз доста прочетох по темата. Моето мнение е, че щом компютъра не дава грешка значи проблема е в хидросъединителя/турбината. По форуми намерих сервиз в София Моята връзка който рециклира тези съединители.Не мога да кажа със сигурност това, а това са си мои разсъждения. Някой който разбира да коментира казуса.


Моят проблем съм го описал по горе в темата, но не получих отговор и затова започнах да ровя из нета.
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 февруари 2017 - 05:36

Интересува ме, магазин в София за филтър и гарнитура за AF 33 и цени. Филтъра мисля, че трябва да е Vaiko V40-1023. За Вектра Ц Y22DTR.
Отговори

maniaka снимка maniaka 07 април 2017 - 12:27

Здравей,колега филтъра го има в този сайт https://autoprofi.bg...-dti-17646.html ,но за да го смениш трябва да разглобиш кутията
Мнението беше редактирано от maniaka: 05 юли 2017 - 16:47
Отговори

Persizi снимка Persizi 18 юни 2017 - 21:40

Да вдигна и аз малко темата. Днес докато се занимавах с глупости открих, че при температура на маслото в кутията(AF40) от 70 градуса, тръбичките които влизат в радиатора са студени. Някой знае ли дали има някакъв термостат или при мен има нещо запушено? Иначе при трaфик в градa и топло време, без да се натиска много съм виждал 105 градуса, не знам това дали е нормално.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 юни 2017 - 21:56

Термостат би трябвало да има, 100-105 градуса според други колеги са нормални за AF40-6, аз още не съм активирал екстрата да си гледам тази температура в реално време.
Отговори

Persizi снимка Persizi 18 юни 2017 - 23:44

Къде мога да прочета повече отзиви относно темепратурата на тази кутия, защото в тази тема не открих много? Иначе гледам температурта с Op-Com-а, в моя случай Vaux-Com.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 21 август 2017 - 02:47

 Дончев, на 21 септември 2016 - 20:37, каза:

при мене от скоро се появи някакъв проблем при паленето по принцип нали само на P по някога ми си налага по няколко пъти да местя лоста напред назад докато накарам стартера да завърти последно време като не иска да завърти стартера както е на Р я лашна колата напред назад и стартера завърта и си пали с превключването на скоростите няма проблеми някой сблъсквал ли се е с този проблем и според вас от какво може да е това да не да има някъде прекъсвач и той да не контактува добре.Моля ако някой може да помогне.Колата е корса б 1.4 автоматик


Най - вероятно имаш разхлабен кабел/и на стартера сам можеш да си ги затегнеш, само не забравяй да разкачиш акумулатора! местата за затягане са 3 на едно място! Когато не пали при завъртане на ключа се чува само ЩРАК може да са заминали четките! Отиди при някой майстор и за 10 / 20 лв няма да имаш проблеми!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg