Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странен проблем при Astra G Caravan - 1.7 DTI 16V (75 Hp)

ГостVasil83_* 27 август 2016 - 13:59

Здравейте, колеги. Имам следнят странен проблем. При каране по магистрала някъде след час и нещо при поддържане на скорост 110 - 115 км. в час ми светва знака за сервиз (количката с ключа). Ако започна да ускорявам някъде към 3000 оборота и скорост над 120 км. в час турбината все едно се отпушва или чувстото е поне такова (усеща се по осезаемо дърпане) знака за сервиз изгасва и така всико се повтаря в рамките на 5 до 10 мин. Немога да си обясня от какво може да става това? В градки условия нямам никакъв такъв проблем само на магистрала се получава. Ще бъда благодарен, ако някой може да даде експетрен съвет!!! Благодаря предварително.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 август 2016 - 14:08

 Vasil83, на 27 август 2016 - 13:59, каза:

Здравейте, колеги. Имам следнят странен проблем. При каране по магистрала някъде след час и нещо при поддържане на скорост 110 - 115 км. в час ми светва знака за сервиз (количката с ключа). Ако започна да ускорявам някъде към 3000 оборота и скорост над 120 км. в час турбината все едно се отпушва или чувстото е поне такова (усеща се по осезаемо дърпане) знака за сервиз изгасва и така всико се повтаря в рамките на 5 до 10 мин. Немога да си обясня от какво може да става това? В градки условия нямам никакъв такъв проблем само на магистрала се получава. Ще бъда благодарен, ако някой може да даде експетрен съвет!!! Благодаря предварително.

Добре дошъл, колега.
След като е светнала тази лампа има записана грешка/грешки. Четеш ги с опком или нещо друго, пишеш грешките тук и помагаме. Иначе не става.
А, и мястото на темата е в дизелови двигатели. И си попълни кода на мотора в профила, ще улесниш всички.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 август 2016 - 14:12
Отговори

ГостVasil83_* 27 август 2016 - 14:13

Благодаря за бързия отговор !!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 август 2016 - 14:16

Нямам под ръка опком, иначе бих я погледнал и аз, за да видим какво е. Може някой друг колега да се включи, иначе на диагностика. И ако правиш това последното, преди да изтрият грешките ги записваш, всичките.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 август 2016 - 14:17
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 27 август 2016 - 20:46

 Vasil83, на 27 август 2016 - 13:59, каза:

Здравейте, колеги. Имам следнят странен проблем. При каране по магистрала някъде след час и нещо при поддържане на скорост 110 - 115 км. в час ми светва знака за сервиз (количката с ключа). Ако започна да ускорявам някъде към 3000 оборота и скорост над 120 км. в час турбината все едно се отпушва или чувстото е поне такова (усеща се по осезаемо дърпане) знака за сервиз изгасва и така всико се повтаря в рамките на 5 до 10 мин. Немога да си обясня от какво може да става това? В градки условия нямам никакъв такъв проблем само на магистрала се получава. Ще бъда благодарен, ако някой може да даде експетрен съвет!!! Благодаря предварително.

На този модел става и самодиагностика с двата педала. Прилича ми на грешка О335 - датчик колянов вал, но диагностиката ще каже по-точно.Виж във форума как става - не е трудно.Успех!
Отговори

ГостVasil83_* 27 август 2016 - 21:16

Благодаря на всички за съветите! Когато открия какъв е номера на грешката ще пиша веднага.
Отговори

ГостVasil83_* 28 август 2016 - 11:51

Колеги, успях да самодиагностицирам колата.Мисля че кодовете са два, но бих помолил хората, които разбират повече да си кажат тежката дума . Ще се опитам да кача клипчето което съм заснел за достоверност.Надявам се да съм го качил правилно, за първи път ми е.www.youtube.com/watch?v=dEoPoK-M_v4&feature=youtu.be
Мнението беше редактирано от Vasil83: 28 август 2016 - 13:09
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 август 2016 - 07:02

 пешо-жоро, на 27 август 2016 - 20:46, каза:

На този модел става и самодиагностика с двата педала. Прилича ми на грешка О335 - датчик колянов вал, но диагностиката ще каже по-точно.Виж във форума как става - не е трудно.Успех!

Колега, би ли споделил как става тази самодиагностика с двата педала. Предполагам ,че и на Y17DTL ще е същото.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 август 2016 - 07:45

 Vasil83, на 28 август 2016 - 11:51, каза:

Колеги, успях да самодиагностицирам колата.Мисля че кодовете са два, но бих помолил хората, които разбират повече да си кажат тежката дума . Ще се опитам да кача клипчето което съм заснел за достоверност.Надявам се да съм го качил правилно, за първи път ми е.www.youtube.com/watch?v=dEoPoK-M_v4&feature=youtu.be

Нека и още някой да види, ама според мен имаш 1125. Обхватна грешка, но основно нещо с налягането във входящия колектор. Има важна тема в раздел дизелови двигатели с доста инфо. Вярно, не е специално за 1.7, за 2.0 е, ама нещата принципно са си същите.
Другата, за която колега ти е писал в другата тема, е 0400- ЕГР.
Общото между двете е вакуумната система, с която се управлява гейта на турбото и ЕГР-а.
С други думи и според това, което си описал като симптоми и на фона на 1125 и 0400 на първо време си изчисти вакуумните соленоидни (електромагнитни) клапанчета и актуатора на гейта на турбото, както и на ЕГР-а. Генерално виж и за масло във вакуумните тръбички, както и за напукани или скъсани/протрити тръбички и гумените им връзки. Гейта на турбото съще не е зле да се види как работи, дали не заяжда някъде. На първо време това.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 август 2016 - 13:50
Отговори

ГостVasil83_* 29 август 2016 - 17:19

Благодаря за изчерпателния отговор!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg