Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra H Caravan 1.4 (90 hp)

naskorg снимка naskorg 09 януари 2013 - 10:33

Здравейте колеги.Замислям се за смяна на моята Astra F Caravan 1.7 Isuzu с Astra H пак комби.По принцип съм любител на дизела,но колкото по-вече чета за 1.7 CDTI и 1.9 CDTI,толкова по-вече се плаша,най вече от сериозните суми за някои резервни части,като демпферен маховик,вихрови клапи,дюзи и т.н.Предвид моите доходи в момента,такъв един ремонт би бил много труден.За това започнах да се замислям и за бензинова кола,като Astra H Caravan 1.4 (90 hp)-като предимството е отсъствието на такива скъпи резервни части,нисък данък и т.н.На времето първата ми кола беше Рено 19 1.4 бензин и си ми вършеше прекрасна работа.

Та въпросът ми е какво бихте казали специално за този модел:

OPEL ASTRA H CARAVAN 1.4 (90hp)

Поздрави.
Отговори

kirenski снимка kirenski 09 януари 2013 - 10:40

 naskorg, на 09 януари 2013 - 10:33, каза:



Мъртвец,при това в комби :naughtynono: Този двигател не е направен за това купе :surrender:
Препоръчвам ти 1.6 или 1.8
Мнението беше редактирано от kirenski: 09 януари 2013 - 10:48
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 09 януари 2013 - 10:47

Чак пък "мъртвец"... гледам колегата кара Астра Ф комби с 1.7 исузу...мисля, че Астра Н с 1.4 ще му се стори доста по-вървяща кола :) Ако питаш мен, най хубаво иди покарай такава и си прецени. 1.4 двигателя си има и предимства, а именно малък данък, с ангренажна верига е, няма демпфери, вихрови клапи (като при 1.6 примерно) прост, евтин за подръжка двигател. Ако това търсиш колега мисля, че добре си се насочил. Все пак не всички сме състезатели :)
Отговори

naskorg снимка naskorg 09 януари 2013 - 10:52

 kirenski, на 09 януари 2013 - 10:40, каза:

Мъртвец,при това в комби :naughtynono: Този двигател не е направен за това купе :surrender:
Препоръчвам ти 1.6 и 1.8



И аз така мисля колега,но имам и друга гледна точка.Сегашната ми Астра е 82 коня и си ми върши пефектана работа Астра Х е 90 коня все пак няколко коня отгоре.Предвид моето ежедневие До работа пътувам около 10 км.на ден в едната посока,но местоположението е такова че не влизам в задръствания и не чакам по свтофари.На дълго пътувам 2-3 пъти в годината веднъж до морето и 1-2 пъти София-Русе.Обичам умерено и спокойно шофиране така че не ми трябва кой знае колко мощен автомобил.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 09 януари 2013 - 10:54

Ако не си състезател и тест пилот става. Но не очаквай чудеса от това купе със този двигател, да стигнеш от точка А до точка Б става. Аз съм със G x14xe комби на газ(ги) и съм доволен. До колкото знам Z14XEP не носи на никаква газ.
Плевен-София-Пловдив-Бургаз-Обзор 5 човека пълен багажник и не съм пътувал 10дена, това го казвам заради колегата от мение2.
Няма да се учудя ако някой вече напише "бодни едно c20xe"
Мнението беше редактирано от Tsuri: 09 януари 2013 - 10:56
Отговори

naskorg снимка naskorg 09 януари 2013 - 11:03

 baidimitar, на 09 януари 2013 - 10:47, каза:

Чак пък "мъртвец"... гледам колегата кара Астра Ф комби с 1.7 исузу...мисля, че Астра Н с 1.4 ще му се стори доста по-вървяща кола :) Ако питаш мен, най хубаво иди покарай такава и си прецени. 1.4 двигателя си има и предимства, а именно малък данък, с ангренажна верига е, няма демпфери, вихрови клапи (като при 1.6 примерно) прост, евтин за подръжка двигател. Ако това търсиш колега мисля, че добре си се насочил. Все пак не всички сме състезатели :)



Да колега.Идеята ми е да се сдобия с една по-съвремена кола (сравнено със сегашната ми Астра),която да предоставя възможност за едно нормално и прятно пътуване на мен и на семейството ми.От друга страна да мога да се справям с подръжката и.Лесно ще си купя 1.9 CDTI (120hp.),каквато всъщност ми се иска,но ако стане някой проблем има да стои пред нас и да си скубя косите с какво да си закарам детето на градина и от къде да намеря едни 1000+ за смяна на сединител например.Според мен човек трябва добре да преценява възможностите си,а аз в момента не бих могъл да си позволя такива скъпи ремонти.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 09 януари 2013 - 11:07

 naskorg, на 09 януари 2013 - 10:52, каза:

И аз така мисля колега,но имам и друга гледна точка.Сегашната ми Астра е 82 коня и си ми върши пефектана работа Астра Х е 90 коня все пак няколко коня отгоре.Предвид моето ежедневие До работа пътувам около 10 км.на ден в едната посока,но местоположението е такова че не влизам в задръствания и не чакам по свтофари.На дълго пътувам 2-3 пъти в годината веднъж до морето и 1-2 пъти София-Русе.Обичам умерено и спокойно шофиране така че не ми трябва кой знае колко мощен автомобил.


Ами сам си отговаряш на въпроса. Не си състезател, трябва ти кола да си ходиш на работа, какво те притеснява тогава в Астра Н 1.4?

P.S. Сегашната 80, тази 90 коня... тия конски сили са малко измислица на хартия, всичко е относително. Качи се на такава Астра, дето си си харесал и като ти хареса как върви, взимай я. Ако ли не има и други варианти.
Отговори

naskorg снимка naskorg 09 януари 2013 - 11:27

Като знам колко и какъв багаж товаря от време на време в сегашната си кола,си мисля че и хечбека ще ми свърши работа,но сравнението между двата типа купе показва че разликата в масата е само 10 кг.
Комбито е 1280 кг. собствена маса
Хечбека е 1270 кг. собствена маса
При това положение бих предпочел комбито

 baidimitar, на 09 януари 2013 - 11:07, каза:

Ами сам си отговаряш на въпроса. Не си състезател, трябва ти кола да си ходиш на работа, какво те притеснява тогава в Астра Н 1.4?

P.S. Сегашната 80, тази 90 коня... тия конски сили са малко измислица на хартия, всичко е относително. Качи се на такава Астра, дето си си харесал и като ти хареса как върви, взимай я. Ако ли не има и други варианти.


Благодаря колега че се включи в тази дискусия.Твоето мнение малко ме успокои и ми дава увереност че една такава Астричка ще си ми върши добра работа.Поздрави
Мнението беше редактирано от naskorg: 09 януари 2013 - 11:27
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 11 януари 2013 - 15:49

Ако излизаш само 3-4 пъти в годината извънградско смятай че DPF-а ти е заминал веднага... Просто съвременните дизели с ДПФ не пушат, вървят много и харчат малко, но си искат своето. За подръжката правилно си се насочил - турбо, помпа, демпфер, ДПФ, а и колектори при 1.9 ще ти отрежат главата ако се развалят. А и още нещо този дизел който ще вземаш втора употреба ще е доста по амортизиран от кой да е бензин. Никой не си взема дизел за да го кара 10 хил км на година, а те имат и пътища на запад, не като тука...
Та 1.4 бензин не е лош вариант защото е с верига, но така или иначе ангренаж при опел се сменя на 150 хил км и не е кой знае колко пари... При 1.6 който е 105 коня има едни клапани в смукателния колектор - те се развалят, при 1.6 115 коня и 1,8 140 коня такива клапи няма. 1,6 обаче те вкарва в графата с по висок данък... Най добре покарай едно такова 1,4 и 1,6 и сам си прецени дали си струва разликата. Аз лично 1,4 съм карал на Астра Г и беше трагедия но пък работеше много тихо. Също така 1,7 дизела си е трагедия, но пък дава изключително нисък разход! 1,9 и най вече 150 коня варианта е оптимален откъм разход и вървене, стига да можеш да си го позволиш ;-) 1,7 дизел 82 коня съм карал на Вектра Б и като усещане го намирам между 1.4 в Astra G и 1.6 в Astra H - по скоро като 1,4. T.e. със смяна към 1,4 най-вероятно ще усетиш по-малко мощност в ниските.
Успех в избора!
Отговори

naskorg снимка naskorg 14 януари 2013 - 10:28

Колега,благодаря че се включи в темата.Информацията която даваш,ще ми е много полезна.
Поздрави
Мнението беше редактирано от naskorg: 14 януари 2013 - 10:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg