Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра 2.0дти 101 коня - загасна

ГостDenislav91_* 16 декември 2016 - 20:46

Здравейте ! Попринцип съм много доволен от моята астра 2.0дти 101 коня . Днес както си я карам с ниска скорост ( около 10 км/ч ) вместо да превключа на 2ра дадох на 4та и колата изгасна . Спрях и дотам . Не пали . При контакт попринцип чека светеше и като завъртя изгасваше а сега чека си свети постоянно . Друг път ми е правила така заради имобилайзера оправях го като заключвам вратите от пиновете сега явно не е от това . Качих я на диагностика и ми изписа ГНП . Помпата досега неми е правила проблеми . Колата на -10 си пали от раз вървеше си идеално . Какво ще ме посъветвате да направя - да се доверя ли на майстора който казва че е ГНП и да го сменя или и аз незнам . Чакам съвети . Благодаря
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 декември 2016 - 20:55

 Denislav91, на 16 декември 2016 - 20:46, каза:

Здравейте ! Попринцип съм много доволен от моята астра 2.0дти 101 коня . Днес както си я карам с ниска скорост ( около 10 км/ч ) вместо да превключа на 2ра дадох на 4та и колата изгасна . Спрях и дотам . Не пали . При контакт попринцип чека светеше и като завъртя изгасваше а сега чека си свети постоянно . Друг път ми е правила така заради имобилайзера оправях го като заключвам вратите от пиновете сега явно не е от това . Качих я на диагностика и ми изписа ГНП . Помпата досега неми е правила проблеми . Колата на -10 си пали от раз вървеше си идеално . Какво ще ме посъветвате да направя - да се доверя ли на майстора който казва че е ГНП и да го сменя или и аз незнам . Чакам съвети . Благодаря

Стотици пъти е писано във форума- грешките тука и тогава се мисли, за да няма гадаене.
Отговори

ГостDenislav91_* 18 декември 2016 - 13:51

Явно никой няма дами даде съвет какво да направя по въпроса
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 18 декември 2016 - 17:30

 Denislav91, на 18 декември 2016 - 13:51, каза:

Явно никой няма дами даде съвет какво да направя по въпроса


Трябва да се закачи на диагностика и ще ти изпише, какви грешки дава. Пишеш ги тук и колегите ще помогнат.

П.п, сега видях, че вече е правена диагностика. Може да се пробва с работеща ГНП, но незнам от къде може да се намери.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 18 декември 2016 - 17:38
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 декември 2016 - 20:49

Закачете я диагностика на самата помпа по КАН тогава ще сте на ясно какво точно е станали с помпата дали си заслужава ремонта или да търсиш друга а каква е грешката номера и която сте прочели или майстора просто отсъди ПОМПА защото е слабо място на модела.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 декември 2016 - 22:24

Пробвай да разкачиш акумулатора и да провериш наместиш, почистиш с пръскало буксата на помпата. Двигателя ще се е разтресъл при изгасването... дано се оправи!
П.С.
При не разпознаване на имобилайзера, чека мига при въртене на стартер. Не свети постоянно.....
Мнението беше редактирано от Стаевски: 18 декември 2016 - 22:25
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 декември 2016 - 22:29

Майстора казал, че е помпа. Какво на помпата, авансатор, електроника. Кой номер грешка даде? Те са много.
Отговори

ГостDenislav91_* 19 декември 2016 - 09:31

Благодаря за съветите . На диагносиката няма номер на грешка а направо изписва "Гориво нагнетателна помпа" . Той казва че помпата е за смяна и толкова . Аз съм на мнение че от едно изгасване изведнъж неможе така дасе развали помпата . Да попитам колегата къде се намира горе долу тази букса за помпата като си взема колата да я видя може да както е казал да се е разкачила .
Мнението беше редактирано от Denislav91: 19 декември 2016 - 14:47
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 декември 2016 - 10:44

Сменяй майстора този те качва на черешата няма такова нещо ГНП винаги има буква и четири цифрен код например P1630 - проблем с управлението на авансовия клапан
Р1631 - дефектен блок за управление на горивната помпа
Р1660 - проблем с клапана за прекъсване на горивото
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 декември 2016 - 10:51

Отпред пред мотора е помпата. Между радиатора и мотора така да се каже. Буксата е с една червена закопчалка, дето се дърпа напред, за да се откопчае. Намери някой да я закачи на по-читава диагностика, която да даде номерата на грешките точно. Може да нямаш нафта или филтър да е запушен. Дай грешките за начало.
Отговори

ГостDenislav91_* 19 декември 2016 - 14:53

 Ne6to Smisleno, на 19 декември 2016 - 10:51, каза:

Отпред пред мотора е помпата. Между радиатора и мотора така да се каже. Буксата е с една червена закопчалка, дето се дърпа напред, за да се откопчае. Намери някой да я закачи на по-читава диагностика, която да даде номерата на грешките точно. Може да нямаш нафта или филтър да е запушен. Дай грешките за начало.

Ясно . Мисля че се сещам за коя букса става въпрос . Моята букса се беше счупила и я смених с друга като запоих кабелите с новата букса . Може от там да се е разкачил някой кабел .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 декември 2016 - 15:46

Най-вероятно намери проблема. Сега го отстрани.
Отговори

ГостDenislav91_* 19 декември 2016 - 20:53

Колеги нестава ! Дес се обадих на майстора казах му кое да провери каза че е проверил преди мен и тъкмо щял да ми се обади . Каза че трябва да се ходи в Бош сервиз Варна пред затвора с платформа ( тъй като не съм от Варна ) . Там в рамките на един ден щели да "побългарят помпата " незнам как на цена между 300 - 500 лева . Утре ще дръпна колата вкъщи и ще видя да събера парите и да я закарам .
Мнението беше редактирано от Denislav91: 19 декември 2016 - 20:54
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 декември 2016 - 10:31

Най-вероятно някъде е укъсило и е заминала електрониката на помпата. Все пак най-точно се диагностицира като се закачи самата помпа на диагностика (на нейната букса). Едно е сигурно. В бош сервиза ще ти кажат какво е :)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 декември 2016 - 11:19

Тя колата има и ел. инсталация към помпата...по която се чете помпата.
Можеш да си сложиш белег дали изобщо са ти сваляли помпата!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 декември 2016 - 11:24

 Стаевски, на 20 декември 2016 - 11:19, каза:

Тя колата има и ел. инсталация към помпата...по която се чете помпата.
Можеш да си сложиш белег дали изобщо са ти сваляли помпата!


Ако я закарат до сервиза и наистина е само електрониката, няма да я свалят. Ще и сменят транзистора на място. Иначе диагностиката се закачва директно за буксата на помпата.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 декември 2016 - 11:56

Става въпрос за сегашния майстор дето е отсякъл, че е помпата. Неговата джаджа е чела помпата през инсталацията на колата, дето е със надените кабели.
С интерес ще следа темата. Дано от сервиза да има черно на бяло кое какво е било...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 декември 2016 - 12:07

Проблема на диагностиката през ОБД-то е, че много от грешките могат да излезнат и от липса на нафта или прекъснат кабел на управлението на помпата. Като се закачи директно помпата ще си каже дали е тя.
Отговори

ГостDenislav91_* 20 декември 2016 - 13:57

Здравейте . Днес дръпнах колата при други майстори да я закачат на комп и само като я огледаха казаха "Няма смисъл , помпата е сдала багажа " . Питах ги дали ел. блок или механиката нещо. Трябвало да се свали да се види и каквото и да е да си намеря същата помпа и да я сменям направо . Нещо неми вдъхнаха доверие тези момчета и мисля другата седмица направо да я закарам на бош сервиза който каза другия майстор . Гледах в форумите няма много положителни отзиви за тях ама няма накъде . Не познавам никой от Варна който да ме насочи към някой свестен майстор който си разбира от работата . Обадих се на Мотор Консулт казаха ми една цена от хиляда и нагоре . Ще видим какво ще кажат от Боша и най - вероятно колкото и да не искам ще трябва да се разделя с колата заради прословутата Помпа . Ако има някой , който си е правил помпата в Бош сервиза или другаде нека да каже след ремонта как се държи колата , надежден ли е този ремонт , да не стане така да ме остави някъде тази помпа и да се чудя как да се прибера . То ясно че от сервиза ще кажат че ремонта ще е качествен и ще карам без проблеми с помпата дълго време .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 декември 2016 - 14:19

Качеството на ремонта зависи от това дали майстора дето ще смени транзистора е добър И от това дали ще се отстрани проблема, който е довел до изгарянето му.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg