Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с автоматичната скоростната кутия на Омега 2.4i

subzero снимка subzero 07 май 2008 - 16:16

Колеги, имам следния проблем с автоматичната скоростната кутия на моята Омега 2.4i :
миналото лято както си карам по магистралата кън Варна и изведнъж ми се включи аварийния режим на скоростната кутия ( по принцип и друг път ми се е включвал ,но като "рестартирам" двигателя и се оправя) - веднага спрях, загасих двигателя и пак го запалих, но аварийния режим не се изключи ! Добрах се някак до Варна и я оставих на един паркинг. След около 1 час я запалих и всичко беше ОК, но оттогава редовно взе да ми прави този номер на завоите на Сл.бряг. На равен път аварийния режим се включваше по-рядко. Всеки път оставях колата за около 30-40 мин да си "отпочине" и лампичката спираше да мига! Ходих в един сервиз да ми сменят маслото ,филтъра и гарнитурата на скоростната кутия - проблема се реши за около 1 седмица и после пак започна да се включва аварийния режим на скоростната кутия :61: Криво ляво изкарах до есента и когато се застуди проблема се реши от самосебе си :whistle: !!!
И така карах без проблеми до преди 2 седмици :beer: Времето се затопли и автоматика пак полудя .

Ако някой знае какъв е проблема нека да пише ! :beer:
Отговори

subzero снимка subzero 08 май 2008 - 11:55

 worker, на May 7 2008, 07:44 PM, каза:

Проблемите могат да са от няколко неща, филтър, масло, ниво на маслото, соленоид, реле. При мен беше от релето, същото го прави ако намалее маслото в скоростите.


Ама аз си проверявам редовно нивото на маслото ( при работещ загрял двигател - както си му е реда ) в скоростната кутия и то винаги си е наред!!! :whistle: Ти кое реле имаш предвид?
Отговори

doolettle снимка doolettle 08 май 2008 - 12:13

Предполагам колегата има в предвид датчика който следи нивото на маслото в скоростите.
Отговори

subzero снимка subzero 08 май 2008 - 15:13

 doolettle, на May 8 2008, 01:13 PM, каза:

Предполагам колегата има в предвид датчика който следи нивото на маслото в скоростите.


Ама ако е от този датчик защо тогава проблема се появява само когато е топло? :whistle:
Отговори

doolettle снимка doolettle 08 май 2008 - 19:30

знам ли? На датчика може нищо да му няма но да има лоша връзка с "мозъка" на добичето!
Тва са си голи предположения. Провери компютъра на скоростната за грешки ако става де.
Отговори

subzero снимка subzero 09 май 2008 - 12:21

 doolettle, на May 8 2008, 08:30 PM, каза:

знам ли? На датчика може нищо да му няма но да има лоша връзка с "мозъка" на добичето!
Тва са си голи предположения. Провери компютъра на скоростната за грешки ако става де.


Благодаря, ще опитам макар, че миналата година май го проверяваха и всичко беше ОК ама... :opel_forever:
Отговори

Automatic снимка Automatic 19 май 2008 - 08:55

Виж наистина дали ще ти даде грешка и каква. При мен излезе нещо супер елементарно. Успех и кажи какво е станало
Отговори

subzero снимка subzero 24 май 2008 - 11:49

 Automatic, на May 19 2008, 09:55 AM, каза:

Виж наистина дали ще ти даде грешка и каква. При мен излезе нещо супер елементарно. Успех и кажи какво е станало


Колега, а къде да я проверя - на обикновен ЕЛКОН или на нещо по-специално??
Щото нищо не разбирам от тия работи :whistle:
Отговори

Automatic снимка Automatic 28 май 2008 - 20:21

Аз си правих самодиагностика, ама незнам при Омегата как е.
Отговори

subzero снимка subzero 30 май 2008 - 19:49

 Automatic, на May 28 2008, 09:21 PM, каза:

Аз си правих самодиагностика, ама незнам при Омегата как е.



Не съм правил самодиагностика досега! Ще трябва да намеря някой, който знае!

иначе при теб какво се оказа?
Отговори

tonyt_bs снимка tonyt_bs 02 юни 2008 - 11:08

Самодиагностиката по стандартния начин с "кламера" ли я прави на буксата на ECU? Коя лампичка мига, за двигателя или за скоростната кутия? И при мен влиза в авариен режим само, че при опит да включи на 4-та когато засиля над 110км/ч (до тази скорост си е на 3-та) превключва на 4 и после преминава в авариен, но лампата "s" не мига??? Правих самодиагностика с кламера и ми излязоха 2 грешки 73 и 31 , но мисля че и двете не са свързани със скоростната кутия??? приемам всякакви съвети и препоръки!
Отговори

Automatic снимка Automatic 19 юни 2008 - 20:51

При мен е така Публикувано изображение .
При самодиагностика на кутията мига "S"-a.
Отговори

tonyt_bs снимка tonyt_bs 26 юни 2008 - 09:34

Много добре показано, Automatic, ! Ако някои знае за 16-пиновата къде е самодиагностиката да каже, търсих във форума, но открих само за диагностика на ЕКУ.

п.п. А кодовите за грешки къде ги има?
Отговори

llll снимка llll 26 юни 2008 - 12:33

Май прегрява маслото. До колкото си спомням- това е слабо място на AR25/AR35. Препоръките са за допълнителен маслен радиатор. Но диагностиката трябва да покаже.
Отговори

Radi снимка Radi 26 юни 2008 - 14:00

Колега, един съвет- отиди на диагностика в някой оторизиран сервиз за да ти кажат от къде идва грешката, а тогава я оправяй при по-евтин майстор.
Аз направих така: Диагностика в Каргоекспрес-35 лв.
После отидох при майстора в ТУ-варна - 35 лв. и проблема се реши.

Грешката беше- дефектирал Избирач на скорости.

Нов е 90лв., но трябваше да се чака за доставка, а и се страхувах да не се окаже нещо друго, но майстора си свърши чудесно работата за 2-3 часа <_< .
Отговори

Automatic снимка Automatic 27 юни 2008 - 14:18

И при мен проблема излезе от него ама се размина само с почистване без да давам пари. Ако някой проявява интерес мога да му пратя упътване със снимки каква е процедурата при Астра. Предполагам, че няма да има голяма разлика и за останалите Опели. Не е на БГ, но снимките са напълно достатъчни. При мен беше грешка 56 има в TIS2000

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg