Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Спукана глава между клапаните на 3 от цилиндрите

hatchetman снимка hatchetman 02 февруари 2009 - 13:35

Здравейте, имах проблем, който още не съм поправил де и искам да споделя с вас:

Започна да лапа много антифриз и сутрин пушеше като парен локомотив първите 20 минути. Чуваче се силно чукане от един от цилиндрите (на студен двигател) и менеше обороти. Писна ми да се ослушвам и свалих главата, занесох я на майстора на глави и след надуването на стенда се видяха трите пукнатини. Пукнатината на тоя цилиндър, дето чукаше, пусна балончета още на първата атмосфера от надуването на стенда. Сега главата е при майстора. Казват, че бил най-добрия в моя регион и нямало рекламации. 2 години (откакто съм я купил) съм карал със спукана глава, щото пипаше от антифриза, даже помпата смених водната.

Колеги, искам да ви запитам, според вас (който е патил де), да я продавам ли Вектрушката като я сглобя, или да я запазя?
Отговори

Jony снимка Jony 02 февруари 2009 - 15:05

Избора е твой.

Ако си събрал пари за инсигния и ще я жениш, не я прави.
Ако пък я направиш читаво, не я продавай!
Отговори

Марто снимка Марто 02 февруари 2009 - 15:17

Е какво пък толкова , дори и да не се направи твойта ще си намериш друга. Ако колата си ти е добре не виждам смисъл да я сменяш с някоя , на която тепърва ще и излизат мизериите на яве.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 февруари 2009 - 13:25

То вече се работи по главата от 10 дена насам. Нема връщане назад. Ще пиша ко е станало като я сглобя.
Мнението беше редактирано от hatchetman: 03 февруари 2009 - 13:26
Отговори

vectra снимка vectra 03 февруари 2009 - 16:28

 hatchetman, на 02 Feb 2009, 01:35 PM, каза:

Здравейте, имах проблем, който още не съм поправил де и искам да споделя с вас:

Започна да лапа много антифриз и сутрин пушеше като парен локомотив първите 20 минути. Чуваче се силно чукане от един от цилиндрите (на студен двигател) и менеше обороти. Писна ми да се ослушвам и свалих главата, занесох я на майстора на глави и след надуването на стенда се видяха трите пукнатини. Пукнатината на тоя цилиндър, дето чукаше, пусна балончета още на първата атмосфера от надуването на стенда. Сега главата е при майстора. Казват, че бил най-добрия в моя регион и нямало рекламации. 2 години (откакто съм я купил) съм карал със спукана глава, щото пипаше от антифриза, даже помпата смених водната.

Колеги, искам да ви запитам, според вас (който е патил де), да я продавам ли Вектрушката като я сглобя, или да я запазя?



e и аз минах през това...стига да се направи като хората не виждам проблем да я караш ;)
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 февруари 2009 - 18:50

Колеги, някой знае ли по какъв ред се затягат болтовете на главата, колко нютон - метра и на колко стадии се прави цялото натягане. Питам, за да взема само един динамометричен ключ и да не викам "знаячи".

Благодаря ви предварително :mhihi:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 февруари 2009 - 20:38

Един колега ми прати инфо на мейла. Тук на служебния комп няма да мога да го отворя, но на домашния ще мога, щото тук нямам никакви текстови програми, освен "нотпад"
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 февруари 2009 - 21:10

Извинявам се за спаменето, но го отворих :dancin: :mhihi: :mhihi:

свалих си подходяща програма:)))

Само не разбрах какво трябва да се прави между трите степени на натягане. Някой има ли инфо?

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от hatchetman: 03 февруари 2009 - 21:22
Отговори

drmapty снимка drmapty 03 февруари 2009 - 21:14

 hatchetman, на 03 Feb 2009, 09:10 PM, каза:

Извинявам се за спаменето, но го отворих :dancin: :mhihi: :mhihi:

свалих си подходяща програма:)))

Смени болтовете на главата и чак тогава стягането става по учебник. :mhihi:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 февруари 2009 - 21:25

колко лева са болтовете?

а и какво се прави между трите етапи на затягане
Мнението беше редактирано от hatchetman: 03 февруари 2009 - 23:13
Отговори

drmapty снимка drmapty 06 февруари 2009 - 22:20

 hatchetman, на 03 Feb 2009, 09:25 PM, каза:

колко лева са болтовете?

а и какво се прави между трите етапи на затягане

1.болтовете за бензинов 8 клапанов опел са около 50лв.
2.нищо не се прави,просто това е реда на затягане 1,2,3 етап.
3.за дизел е просто задължително нови болтове.Моля, и по-компетентните да го потвърдят.
УСПЕХ!!! :61:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 08 февруари 2009 - 09:50

препоръчително е но за 8 г съм свалял на мойте кошници по 2 пъти главите и съм карал със старите болтове
нищо им няма
Отговори

stoichostoicho снимка stoichostoicho 08 февруари 2009 - 11:03

Колега карал сам кола със спукана глава близо 4 години и съм нямал проблеми, а щтом ще ти заваряват главата, а няма да ти я сменят не си мисли че заварката ще е по-здрава от оригиналната отливка. Щом си спукал оригиналната, ще спукаш и заварената, а е вероятно и да си купил колата със заварена глава (знам такъв случай). Два месеца след покупката и смени глава. Вероятно ако я продадеш, копувача да се уплачи със същия проблем. Такива неща само българските "майстори" оправят. Виждал съм и бутала да заваряват. След такъв "ремонт" колата се продава, та друг да му бере гайлето.

Иначе няма проблем да я караш със спукана глава, аз си сложих копче за принодително пускане на перката защото много загряваше лятото, също и не трябва да и даваш много газ, трябва да я караш яваш, яваш. Като я настъпвах вдигаше налягане в радятора и няколко пъти пуках водно съединение, което не е много приятно когато си на 50 км от няй-близкия магазин. Това че си чул странен звук и си видял бял пушек означава че в влязъл антифриз в цилиндъра. Това се получава когато гасиш двигателя едно от буталата остава в долна мъртва точка, като прави вакуум в цилиндъра. През пукнатината цилиндъра се пълни с антифриз. При мен при този случай се получи водна възглавница и стартера въобще не можа да завърти двигателя. Нали съм упорит и я засилих по една елма, гумите малко присвиреха и колата запали. След това двигателя започна леко да трака, и ми казаха че съм изкривил биела, но няма проблем нали колата върви.

Та моя съвет е : или я оправи както трябва и си я карай, или я продай без глава, та да може човека който я купи да си сложи здрава.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 19 февруари 2009 - 18:35

Здравейте, момчета! Надявам се да ви сварвам в добро здраве и състояние на духа. Не съм сменял болтове, сложих гарнитура "Гласер", но още не съм правил центровката, че не ми остава време.

Искам да попитам тези, които имат опит, колко ще кара горе-долу тая гарнитура, защото ми казаха, че не били хубави.

И не ме питайте защо не си купих "Виктор Рейнц". Причината е същата, поради която сам си разглобих и сглобих двигателя (по инструкции на майстор естествено) - липса на кинти.

Моля ви, който има опит да ми каже честно колко ше ме кара гарнитура "Гласер"?
Мнението беше редактирано от hatchetman: 19 февруари 2009 - 18:36
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 февруари 2009 - 19:08

Ако си сглобил всичко както си му е реда не смятам,че ще имаш проблеми,ако не я прегряваш.Малко кофти,че не си сменил болтовете,но съм виждал коли със стари болтове,които карат по xxx километри
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 19 февруари 2009 - 19:12

 DanZKi, на 19 Feb 2009, 07:08 PM, каза:

Ако си сглобил всичко както си му е реда не смятам,че ще имаш проблеми,ако не я прегряваш.Малко кофти,че не си сменил болтовете,но съм виждал коли със стари болтове,които карат по xxx километри



Всичко по инструкция и никаква самоинициатива. А и не съм вдигал повече от 95 градуса за 2 години, откакто имам колата...
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 февруари 2009 - 19:45

 hatchetman, на 19 Feb 2009, 07:12 PM, каза:

Всичко по инструкция и никаква самоинициатива. А и не съм вдигал повече от 95 градуса за 2 години, откакто имам колата...


Нема се пУашиш :mhihi: Карай и си свиркай :surrender:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 19 февруари 2009 - 19:49

Оки, благодаря ти за мненията :mhihi: Ще бъде каквото излезе. нема да си спра детето от детска кухня :surrender: :3: :excl:
Мнението беше редактирано от hatchetman: 19 февруари 2009 - 19:52
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 февруари 2009 - 20:01

 hatchetman, на 19 Feb 2009, 07:49 PM, каза:

Оки, благодаря ти за мненията :mhihi: Ще бъде каквото излезе. нема да си спра детето от детска кухня :surrender: :excl: :3:



:3:


Много се дразня някои като започнат да се изказват кое колко ще изкара.Може твоята да надживее 10 Виктор Рейнц-а,така че не я мисли и колкото изкара толкова
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 19 февруари 2009 - 21:09

Мойта я карах 1 година.
ОБАЧЕ ми се скапа клапана на капачката за водата и я по прегрях 2 3 пъти /заради въздушна възглавница в охл. с-ма/ и съотвено тръгна цепка от бренера към водната риза иначе с пукнатините м/у клапаните нямах проблеми так че ако се експлоатира нормално дори и малко над нормално няма грижи :surrender:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg