Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Колана не се връща?!?!

Sharky снимка Sharky 08 октомври 2011 - 15:08

Добър ден, колеги. Проблема е следния след като си претапицирах тавана и го сложих от шофьорската страна колана спря да ми се връща...
След като пробвах да си вдигна регулатора за колана (който е за надолу и нагоре) нещо изпука прозвуча като счупване на пластмаса и реших да не го пипам повече.
Та въпроса ми е от какво може да се е случило това и как мога да го оправя?
Благодаря предварително :)
Отговори

titan22 снимка titan22 08 октомври 2011 - 15:18

Като за начало може да разглобиш тапицерията на колонката и ще се види дали има поражения,или щракането е било от нещо недозавито и затова колана да не се прибира.
Отговори

oci снимка oci 11 октомври 2011 - 20:28

От влагата колана се раздува и става по-трудно прибирането му. Можеш да пробваш да смениш пружината с по-яка и би трябвало да се оправи. Какво да се прави караме Опел, не Мерцедес :surrender:
Отговори

Tonito снимка Tonito 11 октомври 2011 - 20:36

Когато купих Астрата-99г.имах същия проблем(без припукването)Наскоро си поръчах един спрей-силиконов на Cyclo=Изтеглих го докрай,наръсих го от двете страни два пъти и проблема беше решен.
Отговори

oci снимка oci 11 октомври 2011 - 20:49

От къде купи този спрей и как изглежда - ако имаш линк най-добре :icon_razz2:
Отговори

vencii_84 снимка vencii_84 09 януари 2012 - 19:45

здравейте колеги имам проблем с предните предпазни колани, прибират се много бавно и понякога вратата ги защипва. Пръсках ги със спрей за табло, четох във форума на ситроен че помага но нямаше никакъв ефект. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм много благодарен да сподели опита си :love_opel:
Отговори

filidor снимка filidor 09 януари 2012 - 20:02

И при мен е така. За съжаление годините употреба си казват думата.
Отговори

oci снимка oci 09 януари 2012 - 21:18

При мен е същата мизерия за съжаление... Явно сега като е студено и влажно времето и се раздуват и от годините употреба се прибират досадно бавно. Дори ако не се сетя да го хвърля на седалката като излезна го защипвам със врата... се едно карам жигула :(

Мързи ме да разглобя колонката, иначе предполагам ако се смени пружината нещата ще се оправят?
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 10 януари 2012 - 08:28

така е колеги това е един от показателите че колата е изморена години те немат толкова значение от колкото километрите
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 януари 2012 - 09:09

 oci, на 09 януари 2012 - 21:18, каза:

Мързи ме да разглобя колонката, иначе предполагам ако се смени пружината нещата ще се оправят?

Основното, което влияе на пружината, е броят пъти на ползване на колана. В Западна Европа водачите
стриктно си ги слагат, което води до изхабяването й. Но има и друг фактор, макар и по-незначим - през
влажното и студено време самата материя на колана леко се "надува" и допълнително затруднява прибирането.
Препоръчвам следната процедура: коланът се издърпва максимално навън от колонката, след което се маже обилно
с течен парафин, и от двете страни. Важно е да бъде напоен в долната част, горе-долу дотам, докъдето се
показва от колонката в извадено положение. На 2-3 автомобила съм го пробвал, има добър ефект.
Отговори

FRYER снимка FRYER 10 януари 2012 - 09:23

Освен написаното от Пешо,има и друго решение на въпроса.По-късно ще го кача в Направи си сам секцията.
Отговори

proleten снимка proleten 10 януари 2012 - 09:27

А този обилен течен парафин дали няма да оставя после мазни петна по дрехите?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 януари 2012 - 09:30

 proleten, на 10 януари 2012 - 09:27, каза:

А този обилен течен парафин дали няма да оставя после мазни петна по дрехите?

 Peshotiger, на 10 януари 2012 - 09:09, каза:

Важно е да бъде напоен в долната част, горе-долу дотам, докъдето се
показва от колонката в извадено положение.

А дали е добре да се прочете внимателно, преди да се критикува?
Отговори

proleten снимка proleten 10 януари 2012 - 09:32

Не беше критика.
Отговори

feron снимка feron 10 януари 2012 - 09:32

А трябва ли да се чака по топло време. В последно време моят колан на допир се усеща влажен. Необходимо ли е да бъде обдухан или може направо да се маже с парафин?
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 януари 2012 - 10:29

Ако го минеш с един сешуар преди да го намажеш ще е по-добре. Ама без да го изгориш!!!
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 10 януари 2012 - 13:09

И при мен същата работа.Много бавно се прибира,дори и когато му помагам.Какро казваше един колега - все едно карам жигула...
Отговори

Tonito снимка Tonito 10 януари 2012 - 15:03

Здравейте,аз имах същия проблем с коланите и го реших с това-http://www.taurus-bg.com/product/30/c-33-silikonov-sprey-smazka.html.Издърпах коланите до края и два пъти ги напръсках от двете страни,като изчаках да попие.Наистина смазва,но не цапа този спрей.С него напръсках и гумените уплътнения на вратите.От тогава не съм имал такива проблеми.
Поздрави и успех.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 януари 2012 - 21:55

Колега, от къде го купи този препарат? Виждам, че си и от София, и от Плевен. Ако си го взел от Плевен кажи от окй магазин да си взема и аз. Благодаря.
Отговори

hudson снимка hudson 10 януари 2012 - 22:53

На вектрата имах такъв проблем - реших го със силиконов спрей на вюрт.
Този който е посочил колегата по-горе със сигурност е по-евтин, така че и това е вариант.
Мнението беше редактирано от hudson: 10 януари 2012 - 22:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg