Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Снимка от стационарна камера

georgi82 снимка georgi82 27 февруари 2013 - 18:31

Здравейте, днес(27.02.2013) ми пристига препоръчано писмо от ОДМВР Велико Търново(аз съм от Враца), което съдържа снимка с превишената от мен скорост 83км при ограничение 60, снимката е направена забележете на 08.08.2012 год. т.е. близо 7 месеца преди днешната дата(като в самия фиш пише ,че е обработен на 05.10.2012г), та питането ми е има ли срок за уведомяване за такова нарушение, или МВР когато си се сети тогава си праща снимките.Не оспорвам нито превишението, нито дали съм аз или не, ама 7 месеца не е ли прекалено дълъг срок, и има ли закон който да оказва това време и вариант, при който тази глоба да отпадне със съответно обжалване.
Мнението беше редактирано от georgi82: 27 февруари 2013 - 18:32
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 28 февруари 2013 - 11:24

В момента тая система с камерите, снимките и поща-та е адски недъгава, като цяло. Щом до сега електронния фиш не се е "превърнал" в наказателно постановление, много вероятно задължението ти да отиде към системата на НАП. Не съм сигурен да ли още го има тоя момент, с просрочените задължения за над 2 год. (или 3 бяха, не помня вече).

По принцип е трябвало да получиш по пощата снимката, да се разпишеш лично и от датата на обратната разписка, имаш 2-седмии с 30% намаление (на акт-а). Но дори и след толкова време да отидеш и да си платиш, предполагам ще заплатиш точно 70% от целия размер на глобата.
Отговори

oci снимка oci 28 февруари 2013 - 11:51

Има закон, но ме мързи точно да ти търся "члена" му. Но съм сигурен в следното:

1. Наложените чрез наказателно постановление или фиш глоби имат давност 2 години
2. Абсолютната давност за дадено нарушение не може да надвишава с повече от 1/2 давноста по точка 1, тоест е 3 години

едит:
Ето го и малко по грамотно написано :mhihi:

Цитат

ЗАНН
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.

Мнението беше редактирано от oci: 28 февруари 2013 - 11:53
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 28 февруари 2013 - 12:08

Обжалването тече след датата на уведомяване на другата страна (т.е. датата на получаване на известието от нарушителя, потвърдено с подписа за получаване на известието). След като си се разписал за полученото уведомление за нарушение на разпоредба от закона, документирана с приложените доказателства (в случая снимката) тече срока за обжалване на издадения фиш.
Датата на събитието и датата на издаване на наказатерния фиш има отношнеие относно срока определен на контролните органи за неговото съставяне (т.е. фиша) от датата на регистрирането на събитието. Обикновенно този срок е 3 месечен (т.е от датата на регистрираното нарушение до съставяне на наказателния фиш, не може да има повече от 3 месеца).
ЗАНН
Чл. 34. (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 97 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 77 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 17 от 2013 г.) Не се образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението,

След като са ти пратили фиша предполагам, че органите на МВР са спазили срока за издаване на фиша ( има вътък от още 3 кал.дни - от 08.08.2012 до 05.10.2012 г.), така че не можеш да го жалиш по тази линия. Най добре е да платиш гяволъка и ще спиш спокойно до следващото нарушение!!!!! :3:

Относно давността, ти е рано да мислиш за нея.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 28 февруари 2013 - 12:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg