Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на летни гуми

V. Petrov снимка V. Petrov 04 март 2016 - 17:23

 Sim, на 22 февруари 2016 - 20:39, каза:

Прочетох много мнения с добри отзиви за Унирояла, че се представя отлично на мокро и в обилен дъжд. Някой ползвал ли е тези гуми?

Аз карам с такива и съм страшно доволен. Отлично сцепление и на сухо, и на мокро. Препоръчвам.
Отговори

Sim снимка Sim 04 март 2016 - 23:15

Това е потенциален избор, но събирам инфо и за други.
Отговори

Sim снимка Sim 06 март 2016 - 17:27

От мненията тук и всичко прочетено по сайтовете се насочвам към фулдата и вредищейна. Въпреки това съм отворен за вашите мнения, колеги.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 09 март 2016 - 00:52

Съвет !
Ако се ограничаваш между Fulda и Vredestein.
Вземи Vredestein 5,ще останеш много доволен...гумите наистина си струват!
Меки са им бордовете но пък всичко останало е +,и всеки които ги е пробвал ще ти го каже.
Или Dunlop bluresponse,от приятел който смени Конти премиум5 със Dunlop.
Знам и на тях бордовите им били слаби,но пък сцепление,шум и прочие били без компромис.
Отговори

Burdokva снимка Burdokva 09 март 2016 - 19:57

 Sim, на 04 март 2016 - 09:09, каза:

Колеги, освен коментираните до сега гуми, бих искал да споделите впечатления и за Dunlop Blueresponse. Цената им е 6-8лв над планирания бюджет, но чета доста добри отзиви за тях. Надявам се да разбера заслужава ли си да дам 120лв за гума, като мога да получа същото за 100лв.Зная, че парите се печелят, за да се харчат, но не и да се пилеят.


Това беше една от двете гуми, между които се колебаех миналата година (или беше Blueresponse Sport?). В крайна сметка взех Goodyear EfficientGrip Performance (с индекс 91 H) и съм много доволен. Да, не са най-тихите гуми, но сцеплението и на сухо, и на мокро е страхотно. Особено на сухо се чувствам като залепен за пътя. Здрави са, не съм имал проблем, за разлика от всичките ми приятели и познати, които напоследък на четири нови гуми пукат поне една в рамките на месец-два. За съжаление, не знам дали ти влизат в бюджета, но твърдо ги подкрепям като много добри гуми. Мога да сравня с първите летни, които карах - Pirelli Cinturato P6. Пирелитата бяха по-тихи (но и по-тънки и с по-малък цолаж), също с добро сцепление и останах доволен, но Goodyear-а просто е по-добра откъм поведение на пътя.
Мнението беше редактирано от Burdokva: 09 март 2016 - 20:02
Отговори

Sim снимка Sim 11 март 2016 - 15:34

Вариант ми е GOODYEAR EFFIGRIP PERF 195/60 R15 88H, на цена около 118лв. Вярно е че нахвърля цената, която съм посочил в първия пост, но това не е проблем. По скоро дилемата е дали си заслужава да дам около 80лв повече за 4 гуми, при условие, мога да получа може би същото качество за по- малко пари. Вярно е че човешкия живот няма цена и затова за гуми и спирачки не трябва да се пести.
Отговори

Sim снимка Sim 12 март 2016 - 18:37

Ако се вярва на немската класация ADAC за 2016г. най-добри са вредистейн, континентал, дънлоп, гудиър, ханкок, нокиан, кумхо, подредени по реда на класиране. Последните 5 години вредистейн е сред топ 10 на гумите за компактни автомобили. След всичко прочетено мисля да увелича бюджета и да взема гудиър.
Отговори

Sim снимка Sim 13 март 2016 - 12:24

 Sim, на 11 март 2016 - 15:34, каза:

Вариант ми е GOODYEAR EFFIGRIP PERF 195/60 R15 88H, на цена около 118лв.

Днес купих 4 гуми с ДОТ 0616 от цитирания модел от Диана. С клубна карта SDI отстъпката е 33%. За сега гумите са в мазето, но ще споделя впечатления, след като навъртя километри с тях.
Отговори

Burdokva снимка Burdokva 09 април 2016 - 17:46

 Sim, на 13 март 2016 - 12:24, каза:

Днес купих 4 гуми с ДОТ 0616 от цитирания модел от Диана. С клубна карта SDI отстъпката е 33%. За сега гумите са в мазето, но ще споделя впечатления, след като навъртя километри с тях.


Успя ли вече да ги покараш малко, колега? Какво мислиш, доволен?
Отговори

Sim снимка Sim 09 април 2016 - 19:14

Вчера сложих гумите. Минах около 150 км. Гумите са тихи, по паваж и неравности минават много меко, не се усещат удари чрез волана. Нямат нищо общо с предни летни, с които съм карал - Дебица Пасио, Бф гуудрич, Роадстон, Матадор, Сава Интенса и други. Заслужават си парите.
Мнението беше редактирано от Sim: 09 април 2016 - 20:48
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 09 април 2016 - 19:52

Тази година и аз заложих на нови летни гуми.
След чудене,мотаене,гледане,четене избрах
Firestone Multihawk 2 82H.
За изминати около 500 км ми се струват добри,тихи са.
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 април 2016 - 02:44

 Sim, на 13 март 2016 - 12:24, каза:

Днес купих 4 гуми с ДОТ 0616 от цитирания модел от Диана. С клубна карта SDI отстъпката е 33%. За сега гумите са в мазето, но ще споделя впечатления, след като навъртя километри с тях.

Честити нови гуми колега и със здраве да си ги караш.
Искам да попитам за тази клубна карта от SDI, защото им ползвам услугите от години и не съм получавал такава.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 10 април 2016 - 04:16

Един доволен от Vredestein Sportrac5 новички
Размер 205/55/16, тихи и добре поемат кръпките и неравностите въпреки, че ги карам на 2,4 налягане
Zafira A OPC
Отговори

Refuse снимка Refuse 10 април 2016 - 10:36

Здравейте колеги,

Някой да има наблюдения от марката COOPER? Хвърлил съм им око понеже са по-достъпни.
Отговори

Sim снимка Sim 10 април 2016 - 11:43

Искам да попитам за тази клубна карта от SDI, защото им ползвам услугите от години и не съм получавал такава.
[/quote]
Благодаря?! Картата я имам от доста години. Предоставя отстъпки и на други места. Посети сайта на sdi.bg и потърси заявяване на карта.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 10 април 2016 - 14:45

И на мен ми направиха отстъпка от 25 % в Диана.
Отговори

sathv снимка sathv 10 април 2016 - 16:36

 Refuse, на 10 април 2016 - 10:36, каза:

Здравейте колеги,

Някой да има наблюдения от марката COOPER? Хвърлил съм им око понеже са по-достъпни.


Прочети цялата тема. Това са най добрите гуми цена-качество. Лично проверени за модела cs2.
Отговори

rtaa снимка rtaa 12 април 2016 - 23:28

Интересно, защо въпреки разликата в скоростния индекс, разликата в цената е стотинки... Някаква идея какво получаваш и губиш с единия или други скоростен индекс ?

http://diana-ltd.com/tire?6185
http://diana-ltd.com/tire?3525
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 април 2016 - 06:23

Лично спокойствие че дори и при максимална скорост на твоя автомобил не можеш да прегрееш гумите за да гръмнат https://www.google.c...TRrbuKmKPZZnnCQ
Отговори

ufer снимка ufer 13 април 2016 - 06:28

 rtaa, на 12 април 2016 - 23:28, каза:

Интересно, защо въпреки разликата в скоростния индекс, разликата в цената е стотинки... Някаква идея какво получаваш и губиш с единия или други скоростен индекс ?

http://diana-ltd.com/tire?6185
http://diana-ltd.com/tire?3525


Принципно разликата е в максимално допустимата скорост, но гумите с по-висок индекс имат подсилена вътрешна структура и са условно казани по-здрави. Друг е въпросът, ако в случая са по-стари или от различни производства (примерно Аржентина и Франция) и са с намалена цена. Но ако са със сравнително близка дата и място на производство, бих предпочел по-високия клас. Понякога това е и ценова политика или на производителя, или на търговеца. Възможно е търговецът да има някои данни за несполучлива серия и да гледа да се отърве. А бе общо казано голям хаос и човек трябва да има малко късмет...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg