Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на летни гуми

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 април 2016 - 09:31

Скоростния индекс (по спомен) означава при каква максимална скорост производителя гарантира, че гумата ще издържи 10 минути без да се деформира при максималното и натоварване (тегло).
Отговори

andro6157 снимка andro6157 16 април 2016 - 21:46

Здравейте,в момента Диана пусна гуми онлайн на неконкурентна цена 53 лв на брой за размер 195/65/15 купихме 2 броя на брадчета за сега са ОК,на много ми хареса(освен цената)че много дебел и здрав борд имат,на тази гума и втора употреба с цената не може да конкурира.Всички в момента сме в криза и затова търсим цена качество от зимните на Таурус и Рикен останахме страшни доволни много мек каучук,добро сцеплвни,най-накрая и цената.Много се разочаровах от Мишелин Алпин 5,на една гумаджийница видях размер 195/65/15 беше за лепене 4 Ти път,не винаги скъпото е най доброто според мен.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 април 2016 - 09:36

Ох, такива китайци никога няма да сложа. По-скоро ще си пазя зимните гуми дето ги изхвърлям и ще ги карам летни. Ако караш бавно може първия сезон да са ти добре, но после нямаш идея какво става. Все пак не пишеш каква марка си взел де, но аз говоря за всички китайци дето внасят. Втори сезона са криви, бият и правят мнооого балони. Като ги прегрееш веднъж и после все едно караш постоянно на релефната маркировка.
Отговори

sathv снимка sathv 17 април 2016 - 14:09

Те китайските пак добре, ама има едни индийски дет ги слагат на по големите рикши манглите. Там да видиш кво става с колата. И пак отиваме до маймуните и триците.
Отговори

shtork снимка shtork 17 април 2016 - 19:20

Аз пък си сложих Fulda Ecocontrol HP и за скромните изминати 300 км с тях съм доста доволен. Като за 103 лв на гума са си добре.
Отговори

Sim снимка Sim 20 април 2016 - 19:55

Честито за новата придобивка и безаварийни км. Добър избор.
С новите гудиър навъртях още 500 км. Определено са много добър избор.
Мнението беше редактирано от Sim: 20 април 2016 - 19:56
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 май 2016 - 13:23

Обадих се преди малко в Диана и питах дали важи SDI отстъпката. Важала за задрасканата цена. Например гуми който са с цена 177 лева задраскана и 116 лева нова цена ми казаха, че ще струват 114 лева. Какви са тия 33% отстъпка?
Отговори

kirenski снимка kirenski 19 май 2016 - 13:27

 k opel e, на 19 май 2016 - 13:23, каза:

Обадих се преди малко в Диана и питах дали важи SDI отстъпката. Важала за задрасканата цена. Например гуми който са с цена 177 лева задраскана и 116 лева нова цена ми казаха, че ще струват 114 лева. Какви са тия 33% отстъпка?

e ти безплатно ли очаква да ги получиш :idiot:
33% ама от 177 лева :mhihi:
Мнението беше редактирано от kirenski: 19 май 2016 - 16:01
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 19 май 2016 - 16:52

Аз си взех GOODYEAR EFFIGRIP PERF 205/55/16 и за 2000км. се държат доста добре както на сухо, така и на мокро.
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 май 2016 - 11:43

Днес взех за Астрата гуми Мишелин енерджи сейвър 195/65/15 от Фулда България трейдинг. Производство в Обединеното кралство с ДОТ 5015. Цената беше с малко по евтина от "Мечешката" отстъпка 33% на SDI за Диана. След пробег от 2000 км. на мокро и сухо ще пиша.
Отговори

Sim снимка Sim 05 септември 2016 - 14:57

Здравейте колеи,
Искам да споделя впечатления от летни гуми GOODYEAR EFFIGRIP PERF 195/60 R15 88H, които купих март тази ггодина. От април 2016 карам с тези гуми и съм изминал 12 000км. Изключително съм доволен на сухо, мокро, в завой и по неравности. Гумите понасят аварийно спиране без да приплъзнат (това ме спаси от ПТП това лято). Който може да отдели достатъчно пари, препоръчвам тези гуми.
Отговори

vulkov снимка vulkov 20 март 2017 - 21:51

Днес сложих летните гуми. Мисля, че първа пролет е идеалното време за това. Да се надяваме, че няма да има повече сняг. Взех си летни гуми BRIDGESTONE Ecopia EP150 185/65 R14 86T от https://maxcar.bg/gu...-185-65-r14-86t . Надявам се гумите да са качествени и да изкарам поне две лета с тях.
Отговори

CuMo снимка CuMo 20 март 2017 - 22:41

Зависи как караш и по колко навърташ. Все трябва да се направи компромис с нещо, ако искаш сцепление - гумата ще свършва бързо, ако искаш да държи голям пробег, няма да е чак толкова надеждна. Общо взето една гума издържа около 40 000 км. Аз например миналата година си взем Vredestein Sportrac 5 и за около 10 000 км. им смъкнах горе-долу 2 мм.
Отговори

danel снимка danel 20 март 2017 - 22:58

 Ne6to Smisleno, на 17 април 2016 - 09:36, каза:

Ох, такива китайци никога няма да сложа. По-скоро ще си пазя зимните гуми дето ги изхвърлям и ще ги карам летни. Ако караш бавно може първия сезон да са ти добре, но после нямаш идея какво става. Все пак не пишеш каква марка си взел де, но аз говоря за всички китайци дето внасят. Втори сезона са криви, бият и правят мнооого балони. Като ги прегрееш веднъж и после все едно караш постоянно на релефната маркировка.


Здравейте--намъкнах се в стара тема ама обичам да чета и нека споделя пък и да попитам патило, кой кво е карал, и така. Първо Таурос гуми не са китайски а са сръбски ...поне така пише на гумата. Много меки перфектно спират издържаха на моя тормоз 65000, и колата умря не гумата. Смених колата барабар с гумите и новата- стара кола дойде обута с чисто нови китайчета NANKANG. Колата я купих септември миналата година, не ги смених и до сега съм с тях. През зимата се представиха много добре /пробег около 7000/ но е време за смяна с летни. Да попитам колегите които карат и имат наблюдения върху нови но евтини гуми как се държат. Колата е с гуми 225/45/18 и покупката на маркова гума 350-500лв за брой
не си струва /да не говорим за втора употреба щот не знаеш кой къде я е удрял/
Да говорим за нови гуми и ниски цени. По възможност коментари от опит. Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от danel: 20 март 2017 - 23:32
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 март 2017 - 23:34

Аз събота сложих летните гуми, но тъй като двете бяха почти галош (имат 1-1,5мм до ограничителите, а задните - почти сликове - взех нови. Малко се изхвърлих, но реших веднъж да пробвам с премиум марка: GoodYear Eagle F1 asimetric 3. Първо впечатление - много тиха гума в сравнение с Bridgestone Potenza RE 050 и Hankook Ventus Prime 3 (последните два комплекта преди тези) но за тези пари - трябва и да носи бира от хладилника..
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 март 2017 - 09:21

И аз купих на астрата мишелин пилот спорт като я взех и като цяло определено гумата е хубава, но дефакто доста бързо я търкам. Особено при по-агресивно каране. Според мен няма да издържи повече от 30 000 за предни. Енерджи сейвърите или еко контактите пък ги няма никакви на мокро. Според мен най-добре качество цена е континентал премиум контакта, а цена качество ханкоок или нокиан и-лайн. Поне от това дето съм карал до момента. От и-лайна съм изключително много добре изненадан. Имах комплект нокиан и-3 на вектрата и не бях много доволен, въпреки че нямам конкретни оплаквания, просто усещането ми беше такова. Майка ми сряза две от гумите (тя кара колата в момента) и й пратих по еконт две нокиан и-лайн. Лятото карах известно време вектрата и бях супер впечатлен. Усещането е като от скъпа гума.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 март 2017 - 10:08

Hankooк бях доволен, карах ги само едно лято и продадох колата с тях. Но когато ги купувах бяха с по 80-100 лв на гума по евтини от Конти/Мишлен/Дънлоп... Сега за 245/45/18 разликата между 30кинта спрямо Гудиър-а... За 50лв под Гудиър а можех да сложа Фалкен ФК510, поне на книга го дават като равен с Гудиър, но пък ги нямаше налични, а не ми се чакаше
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 21 март 2017 - 21:29

Бихте ли ме посъветвали за гуми 205/55/16.
Като купих колата беше с всесезонни и така изкарах зимата-имаше хляб в тях.
Искам да си взема 4 бр. нови летни.
Търся нещо среден клас гума за Н-ката.
Колебая се м/у KUMHO ECSTA PS31 91W,Gislaved Ultra Speed или ...
Засега повече клоня към Гиславед заради шарката.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 март 2017 - 21:58

Ако не ти е проблем да дадеш 10-12лв отгоре на гума - погледни Firestone ROADHAWK и Hankook Ventus Prime 3 (125)
Отговори

calibul снимка calibul 21 март 2017 - 22:01

Не подминавайте и марката NEXEN (корейския вариант)! Аз се спрях на вариант NEXEN N'FERA SU1 XL 245/45 R17 99Y. 4бр. за ~630 лв.
Изключително тиха. Тествана екстремно на сухо, мокро и в пороен дъжд. Гумата се справя безкомпромисно. За дълъг пробег не мога да гарантирам, но това никога не ми е било критерий.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg