Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Corsa 1.5 TD проблем със ск. кутия

Гостtasinkostyle_* 22 май 2015 - 15:48

Здравейте колеги не знам много за това искам да се допитам до вас значи от известно време скоростите на колата ми се включват трудно смисъл понякога като натисна съединителят и не може да влезе примерно на 2ра и 5та го прави най често и трябва да пусна съединителя и пак и чак тогава се включва , но по някой път не става от 2рия ми 3 4 и така докато не влезе което е малко не комфортно и дразнещо от какво може да идва този проблем преди имах проблеми със задна като я включа и ми се чуваше едно "ррр" но ходих при един приятел и той ми натегна някакво жило на съединителя ли е не знам и се оправи. а сега скоростите като не искат да влезнат не се чува нищо никакъв звук или клопане от какво може да е този проблем от съединителя ли е или от самата скоростна кутия . Хора ми казват че може някакви "щангички да са се разбили или да трябват да се наместят" понеже много много не разбирам ще се радвам ако някой сподели нещо по темата Благодаря :).
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 май 2015 - 20:20

Провери ябълките на щангите дали не са износени. Те са от полиамид и е нормално да са за смяна. Ремонтното комплектче се продава за около 12-18 лева в магазини "Автофар" или "Олимпия" в София. Може да си ги смениш сам и на улицата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg