Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Каква спирачна помпа да сложа?

Silencer снимка Silencer 22 май 2015 - 20:46

Закупих наскоро Астра Ф хечбек х14хе,което е с 236мм предни спирачни дискове,вентилирани.Задните съотвено са барабанни с челюстни накладки с диаметър на барабана 201мм.

Спирачната ми помпа е с диаметър на главния спирачен цилиндър 20мм-т.е. малка и серво също с малка мембрана.(Нямам АБС,с 4ри изхода ми е помпата)

Но,съжаление колата спира бавно дори и след смяна на всички консумативи - нови предни дискове и накладки,нови маркучи и спирачна течност.

Имам опит като собственик на друг опел Вектра А,където монтирах 256мм предни и задни дискове от ц20не заедно с помпа 22мм и ефекта е отличен.

Но сега въпросът ми е дали да сложа само едни 256 мм отпред,а отзад да си оставя барабаните и да не пипам повече.
Или да стига по-далеч като смяна и помпа,серво и задните с дискове.

И още един въпрос виждал съм Астра Ф заводски с 256мм предни и барабани отзад,но помпата и сервото не знам какви са,може ли да ми кажете.
Благодаря.
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 22 май 2015 - 22:05

Сменяш първо предните. След като улегнат накладките ако не ти харесва как спира сменяш и задните, ако и тогава не ти харесва сменяш и помпата.
Отговори

_shady снимка _shady 22 май 2015 - 23:32

Здравей,
карам същия мотор на купето на тигра и съм с компоненти:
- спирачна помпа 20-ка със същото серво като твоето;
- предни дискове 288х25 мм, двойновентилирани, Фолксвагенови, защото имат допълнителни дупчения за по-добро охлаждане;
- стандартни задни барабанни спирачки;
- колата е с работещ кантар.

След смяната на предните спирачки, педалът стана чувствително по-мек, автомобилът няма онова рязко спиране, което имаше преди при малко услилие приложено на педала. За сметка на това, колата при рязко натиснат педал спира в пъти по-добре и най-важното, след 2-3 спирания от 120+ до 80/90 км/ч дисковете и накладките запазват доброто си спирачно поведение.
Изумен съм как може да се сложи диск 236 мм стандартно на тази кола - то не, че няма в пъти по фрапантни извращения при БМВ, РОувър, Хонда и прочие, но ...

Сменяй смело!
При интерес мога да ти предоставя дискове+накладки за проба.
Отговори

Silencer снимка Silencer 23 май 2015 - 08:45

Ми ти ме улесняваш,щото галамацията от към задницата ми неприятна-дисковете са скъпи,накладки за крачна за ръчна,нови жила,пружинки и тн

С 256 отпред мисля да сложа - но много се чудя за производител на на дисковете и накладките:
- АТЕ навсякаде си хвалят били най най-но цифрите са големи 86 лв брой на диск(256мм)с поръчка от Германия
- накладки за същите дискове ги докарахме до към 65 лв)пак ате)

И то отива над 200лв
Иначе апарати съм намерил за 10 лв парчето.

Та въпросът ми е не може ли със среден клас дискове(вие препоръчайте) и висок клас накладка(ате,щото е мека)?
Щото 200+лв ми е множко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg