Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Виене на Турбина след Рециклиране

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 22 май 2015 - 20:50

Здравейте колеги!

Бих искал да посъбера малко мнения и отзиви от други, които са преминали по пътя на рециклирането на оригиналната си турбина и могат да споделят преки впечатления.
В моят конкретен случай става на въпрос за рециклирана турбина на Z17DTH, която отиде за ремонт заради силно виене (не гореше масло) и установен големичък (ще излъжа, защото не помня дали аксиален или радиален)луфт от моя техник. След като я рециклираха и монтираха обратно - отново установявам, че си има виене (свирене) при подаване на газ, при отнемане на газ и леко свирене при спрял автомобил и работа на място на 800 оборота. Въпросния свирещ звук е чувстително по-слаб от преди рециклирането но си се чува. Колата не пуши и за сега няма горене на масло. От сервиза ми казаха да не се притеснявам и че такива остатъчни шумове било нормално да има. Гаранция също си имам.
Може да е някакво прекалено вглеждане от моя страна, но определено ме човърка това, което съм описал по-горе и бих се радвал и други хора минали рециклиране да споделят мнение. Самото рециклиране правих преди 2 седмици и колата дори не е излизала извънградско от тогава.
В сервиза колата беше прегледана основно и освен турбината никакви други проблеми не намериха по нея. За това изключвам скъсани маркучи, от където да смуче въздух.
За сега няма да споделям при кого правих колата, но мога със сигурност да кажа, че не е при случаен човек!
Честно да си кажа, чувал съм как работи този мотор с изрядна турбина (или какъвто е там проблема) - е ми не е като моя :)
Отговори

ceko снимка ceko 22 май 2015 - 21:02

A колата има ли катализатор?
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 22 май 2015 - 21:04

Не - без катализатор е поради простата причина, че ми го откраднаха пред блока преди време :) Резонаторна тръба.
Мнението беше редактирано от Tsvetomir Nikolov: 22 май 2015 - 21:06
Отговори

gerov снимка gerov 22 май 2015 - 21:24

На 800 оборота турбото няма как да се развърти!Свистенето може да е от друг възел!
Ако няма и резонансово гърне, нормално е да се чува , но при по-големи обороти!
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 22 май 2015 - 21:35

Мерси за отговора колега!

В тази насока малко уточнение - при 800-те оборота лекото свирене е само след като колата е карана, няма го при палене на студен двигател сутрин. Мога да се пробвам да направя клипче, но определено не е свистене а си е свирене.

Мислите че е от резонаторната тръба ли цялата драма?

П.С.: Колата я гледаха обстойно докато беше в сервиза и не хванаха абсолютно нищо друго. Кой друг възел бих могъл да проверя?
П.С.2: Турбото е Митцубиши и е с геометрия.
Мнението беше редактирано от Tsvetomir Nikolov: 22 май 2015 - 21:39
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 23 май 2015 - 10:47

Ще ме уморят със тези остатъчни шумове
Отговори

ceko снимка ceko 24 май 2015 - 12:07

Нищо и няма на колата,турбото се върти постоянно без значение от оборотите,просто при по високи обороти прави желаното налягане и качва значително оборотите си,затова като е на място се чува отзад,и при мен е така и при мнооого коли без катализатор,просто леекичко свирене.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg