Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

DEKS снимка DEKS 06 юни 2012 - 22:14

Колега,hudson!
Можеш ли да ми кажеш модел на това DRL,което си описал по-горе в темата-програмируемото.Откъде може да се закупи,приблизителна цена?


:wave:
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 07 юни 2012 - 11:53

 DEKS, на 06 юни 2012 - 22:14, каза:

Колега,hudson!
Можеш ли да ми кажеш модел на това DRL,което си описал по-горе в темата-програмируемото.Откъде може да се закупи,приблизителна цена?


:wave:

Ето един линк, но има и други в нета. така че потърси. на тези цена 40-50лв. в момента(три модела).
http://smartdrl.com/

 hudson, на 06 юни 2012 - 21:40, каза:

Най-лесното и удобно място е зад бушоните, като изведеш предпазителя на DRL отпред при самите бушони, така че да можеш да го вадиш.

Необходимо ли е да се извежда бушона отпред и да се сваля. Нали устройството има опция софтуерно - да е активирано и изключено, и то без сваляне на бушон. Или заради доста малката постоянна консумация на ток ?
И може ли да светят и халогенките(за мъгла) при положение че е включило фаровете това устройство ,или няма такава опция,а трябва да се включи от ключа в нормален режим и тогава?
Мнението беше редактирано от virtualnia2: 07 юни 2012 - 11:55
Отговори

DEKS снимка DEKS 07 юни 2012 - 15:04

Тъй-като,аз си имам оригиналната букса за GM-ското реле,не може ли направо там,чрез кабелни обувки примерно,да се свърже накой от DRL модулите? :pardon:
Отговори

hudson снимка hudson 07 юни 2012 - 21:59

 virtualnia2, на 07 юни 2012 - 11:53, каза:


Бушона си го изведох отпред за да мога да го сменя лесно ако се наложи, а и за да го изключвам от там лятото. Може и софтуерно, но 4-5 месеца са си достатъчно дълъг период за да забравя как се прави и за де не ровя за упътването ми е много по-лесно да дръпна бушона. Може да си включиш които фарове пожелаеш - дълги, къси или халогени към DRL модула (при мен са дългите), но за да запалиш халогените трябва да щракнеш ключа на фаровете поне в положение "габарити", което автоатично изключа DRL. Освен това, карането на халогени при липса на мъгла или валежи, води до писане на фиш от страна на органите.

 DEKS, на 07 юни 2012 - 15:04, каза:

Тъй-като,аз си имам оригиналната букса за GM-ското реле,не може ли направо там,чрез кабелни обувки примерно,да се свърже накой от DRL модулите? :pardon:

Може, защо да не може, стига да имаш желание и умение...
Отговори

DEKS снимка DEKS 07 юни 2012 - 22:25

Цитат

Може, защо да не може, стига да имаш желание и умение...


По-скоро ме интересуваше,чрез буксата ли би било по-лесно,или чрез прилежащото упътване,което вероятно ще предлага други варианти.Тъй-като не съм запознат. :pardon:
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 юни 2012 - 22:32

След много четене по форумите реших и аз да питам. Имам GM-ско реле за дневни светлини и ASTRA G, но не мога да намеря буксата и липсва бушон 32, не само го няма бушона но и липсва окабеляване на таблото. Освен това таблото което имам е едно към едно с това на ZAFIRA, бушоните са хоризонтални а не вертикални. Възможно ли е да няма оригинална инсталация за дневни светлини, което е много странно- старата F-ка има, а по-новата G да няма. Днес извадих таблото с бушоните, таблото с уредите(километража) и пластмасите около кормилото и не открих букса, може ли да е някъде другаде. Благодаря на всички които се отзоват.
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 16 юни 2012 - 22:54

Съжалявам колега, но явно нямаш инсталацията.
Ако имаш познания и ти се занимава тук съм описал как съм прекарал инсталацията и всичко си работи.
А ако не ти се занимава и решиш да продаваш релето пиши на ЛС, може и да се разберем.
Мнението беше редактирано от Meydger: 16 юни 2012 - 22:54
Отговори

maistora_11 снимка maistora_11 24 юли 2012 - 20:14

Колеги, помогнете да си свържа това у-во ,,Automatic Lights - 2”: http://forum.eshop.b...%E0%F0%EE%E2%E5
за CORSA B (дано не се възприема като реклама, но искам да посоча конкретния модел).

Разбрах къде са:
1) (червен кабел на инсталацията на колата)постоянен "+",
2) (бял кабел на инсталацията на колата) е към дългите,
3) (черен кабел на инсталацията на колата)"+" при контакт намерих при ключа за фаровете, при чистачките не се сетих да го търся
4) (кафяв кабел на инсталацията на колата) маса пак при ключа за фаровете, при чистачките не се сетих да го търся

но не мога да разбера кой е кабела за габаритите... като ги включа почти всички кабели при ключа на фаровете "пускат +"... при лоста за къси/дълги/мигачи нищо не "сдобива +" при включени габарити :surrender:

трябва ми май схемата на автомобила.
Моля да ме извините, че не потърсих повече - прочетох 2 - 3 страници само от темата...
Благодаря предварително!

П.С.открих тази схема:
Публикувано изображение

остава и да я разгадая.
Мнението беше редактирано от maistora_11: 24 юли 2012 - 22:35
Отговори

maistora_11 снимка maistora_11 26 юли 2012 - 21:11

Готово!
И аз подвързах DRL.
Както съм пуснал в предишния пост схемата на светлините, DRL се връзва за следните:

1) Червения кабел е постоянен + клема 30 - позиция 8 RD - червено на схемата S2 ключа за светлините
2) Черния кабел е клема 15 - позиция 3 BK - черно на схемата S2 ключа за светлините
3) Кафяв кабел е маса - позиция 2 BN - кафяво на схемата S2 ключа за светлините
4) Сиво-зелен кабел е габарит - позиция 7 GYGN сиво-зелено на схемата S2 ключа за светлините
5) Бял кабел е дълги светлини - позиция 2 WH - бяло на схемата S5 превключвателя къси/дълги/мигачи

За разглабянето ми трябваха само една кръстата и една права малка отверка.
Свалят се 2 винта при бушониерата 2 винта под духалката:

Публикувано изображение

След това има 3 винта под волана, 2 винта при завъртян волан наляво/надясно и 3 винта на кaпака над километража.
Превключвателя къси/дълги/мигачи се сваля лесно - на 2 крачета е:

Публикувано изображение

След което всичко запоих и обезопасих с изолирбанд:

Публикувано изображение

Кутийката на DRL се събра точно до бушониерата(не се вижда добре на снимката):

Публикувано изображение

И накрая ефекта е:

Публикувано изображение


Карайте разумно и незабравяйте, че скоро карането на фарове ще стане задължително през цялата година.
П.С. из нета има на .pdf книга за ремонта на CORSA B на немски език(Reparaturhandbuch_Opel_Corsa_B_Und_Tigra_Von_3.93_Bis_8.00_-_So_Wirds_Gemacht.pdf) - аз взех ел.схемата от там.
Мнението беше редактирано от maistora_11: 26 юли 2012 - 21:14
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 02 август 2012 - 21:26

Във връзка с новият закон, ще трябва да включваме фаровете, за да не плащаме глоби.
Въпросите са :
1.Какво е най подходящото устройство от продаваните на пазара, за автоматично палене на фаровете.
2.Колко % трябва да се настрои устройството, да захранва крушките, от възможните - 20%,25%,30%,35%,40%,50%.
3.Може ли с по малко % да се ползват дългите, за дневни светлини, по смисъла на закона.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 август 2012 - 21:52

 ШУМЕН, на 02 август 2012 - 21:26, каза:

Във връзка с новият закон, ще трябва да включваме фаровете, за да не плащаме глоби.
Въпросите са :
1.Какво е най подходящото устройство от продаваните на пазара, за автоматично палене на фаровете.
2.Колко % трябва да се настрои устройството, да захранва крушките, от възможните - 20%,25%,30%,35%,40%,50%.
3.Може ли с по малко % да се ползват дългите, за дневни светлини, по смисъла на закона.


Лично моето мнение и познание по въпроса:
1) - което намериш за добре - реле за автоматично включване на светлини, зумер за забравени включени светлини и т.н.;
2) - АКО е възможно настройване (зависи от устройството), няма толкова значение %, поне не и за закона, по-скоро за насрещно движещите се. Лично мой съвет - много моля, поне колегите от форума.. ако някой е решил да пуска дългите, от чисто човешка и колегиална ШОФЬОРСКА гледна точка ви моля - ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКИЯ ПРОЦЕНТ (досетете се сами защо);
3) - да.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 02 август 2012 - 22:04

И аз мисля да взема такова реле и най-вероятно ще пусна дългите на 20%.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 02 август 2012 - 22:05
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 август 2012 - 22:06

като го обнародват да се види как точно е формулирано всичко ще може да се каже кое как е и да се прецени какви вратички може да се ползват , няма да се изненадам ако за дневни светлини може да се използват примерно две обикновени светодиодни ленти под или над фаровете . За мен това е най голямата тъпотия ама нейсе , какво да очакваш от толкова " умни " тикви в нашия парламент . В скандинавските страни има обяснение ама тук !!!!!! , безопасност - глупости , който си е тъп и не може и не знае какво да прави зад волана и 40 фара да светнат на среща му пак ще си кара както си знае и ще прави каквото си знае . Абе думите са излишни , писна ми от малоумни тъпоъгълници в нашия парламент . Извинявам се на всички за повишения патос ама наистина не се издържа в тази " държава ".
Отговори

swetla777 снимка swetla777 02 август 2012 - 23:21

Ако се кара на габарит дали ще се приеме за дневни светлини от катаджийте.
Отговори

htx снимка htx 03 август 2012 - 00:45

Габаритите се водят отделно от дневните и късите светлини, така че бих казал не.

ЕДИТ: Ами ако евентуално се сложат някакви светодиоди на предните габарити, да светят по-силно, дали няма да минат за дневни светлини?
Мнението беше редактирано от htx: 03 август 2012 - 00:56
Отговори

SPD снимка SPD 03 август 2012 - 07:48

Моите дълги съм ги пуснал на 30 процента с DRL модул. Не свети силно и не заслепява отсрещните. Само дето съм сложил крушки с ксенон ефект, но на 30% пак светят жълто... А за светодиодите на мястото на габаритите, през деня не можеш да заблудиш. Ако сложиш много по-силни рискуваш да прецакаш инсталацията.. Така се случи с един колега дето искаше да сложи много силни диоди, та му заминаха и късите.. После преправяше сума си кабели и смени всички крушки, че изгоряха.
Отговори

GuF снимка GuF 03 август 2012 - 16:52

Здравейте, колеги. И аз днес се рових по въпроса и по смисъла на закона и наредбите до момента едни ейтакива вършат перфектна работа.

Публикувано изображение
Мисля да си взема едни такива, да разпечатам наредбите за това какви могат да бъдат въпросните дневни светлини и как да бъдат монтирани, за да мога да им ги показвам на господата полицаи решили да се правят.
Цялата работа по закон е да имат категория "Е" и евентуално да има след "Е"-то 00RL. Ако нещо не съм разбрал правилно можете да четете правило 48 и 87 от ТУК кадето е описано що е то дневна светлина и нужните изисквания за да минат за такива.

ЕДИТ: Мисля да ги вържа през едно реле и когато включа фаровете тия да изгасват, а инъче да светят след подаване на контакт или като запаля мотора.
Мнението беше редактирано от GuF: 03 август 2012 - 16:56
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 03 август 2012 - 20:34

 SPD, на 03 август 2012 - 07:48, каза:

Моите дълги съм ги пуснал на 30 процента с DRL модул. Не свети силно и не заслепява отсрещните. Само дето съм сложил крушки с ксенон ефект, но на 30% пак светят жълто... А за светодиодите на мястото на габаритите, през деня не можеш да заблудиш. Ако сложиш много по-силни рискуваш да прецакаш инсталацията.. Така се случи с един колега дето искаше да сложи много силни диоди, та му заминаха и късите.. После преправяше сума си кабели и смени всички крушки, че изгоряха.


Колега, може ли да обясниш за този DRL модул, как действа, сами ли се палят фаровете, колко струва, къде се продава, как се монтира.
Сигурен ли си, че може да се сложи на дългите. Ако имаш и друга информация, схеми и снимки, помагай, че доста от форума ще имаме нужда от помощ.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 август 2012 - 21:05

 DALGONSKi, на 02 август 2012 - 21:52, каза:

...
2) - АКО е възможно настройване (зависи от устройството), няма толкова значение %, поне не и за закона, по-скоро за насрещно движещите се. Лично мой съвет - много моля, поне колегите от форума.. ако някой е решил да пуска дългите, от чисто човешка и колегиална ШОФЬОРСКА гледна точка ви моля - ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКИЯ ПРОЦЕНТ

Един мой колега кара на пуснати дълги на 20% и тези дни като беше зад мен и се загледах в огледалото си светят доста гадно. Верно че фаровете му са двусекционни и светлината се фокусира, но според мен дългите не са подходящ вариант.


 swetla777, на 02 август 2012 - 23:21, каза:

Ако се кара на габарит дали ще се приеме за дневни светлини от катаджийте.

Колега в закона пише къси светлини или дневни светлини, както сам знаеш габаритите са нещо съвсем различно и за това не можеш да караш на габарити, т.е. може но не е законно и подлежиш на глоба...
Отговори

SPD снимка SPD 03 август 2012 - 21:20

 ШУМЕН, на 03 август 2012 - 20:34, каза:

Колега, може ли да обясниш за този DRL модул, как действа, сами ли се палят фаровете, колко струва, къде се продава, как се монтира.
Сигурен ли си, че може да се сложи на дългите. Ако имаш и друга информация, схеми и снимки, помагай, че доста от форума ще имаме нужда от помощ.

Значи аз модула го взех от един сайт, който даже се оказа в Пловдив. Като запалиш и след 5-10 секунди се палят автоматично, просто акумулатора трябва да стигне до някакво ниво (не го помня). Моите са към дългите, защото имам ксенон на късите и не искам да го хабя за всяко палене.. Има си и опцията да се върже и с габаритите, т.е. да не е само отпред светлини. Мен така ме дразнеше и съм го настроил да вкл. и габаритите. Има и опция изпрати ме до вкъщи и тнт. Схемата като я намеря мога да ти я пратя на лично, а цената беше 40 лв. и 20 лв. ми взе електротехника да го върже долу при бушоните под волана. Вече 1 година съм с него и съм доволен много! Крушки не съм сменил все още на дълги, а карам доста.. Удобно е и вечер за паркиране го използвам, защото не включвам фаровете за някакви си 10 секунди примерно :) Само да намеря линка и ще ти го пусна на лично, защото мисля, че е забранена рекламата тук..

Ето и снимка на това как свети, но е на 100% тук, защото колата е загасена и е активирана ф-ята изпрати ме до вкъщи

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от SPD: 03 август 2012 - 21:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg