Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Zafira 2000г 2.0 дизел 101к.с

Георги Вутов снимка Георги Вутов 22 ноември 2013 - 17:13

Значи колеги на скоро закупих въпросният опел зафира и се оказа,че след като карам известно време ( даже сега постоянно става така ) колата забива и губи тяга. Казаха ми , че е от ЕГР на колата - пластмасовия , защото моделите биле 2 метален и пластмасов. Та въпроса ми е възможно ли е ЕГР-а да се затапи някак си или може да не е от там проблема? В повечето магазини нямат точно този пластмасов ЕГР , а в тези който го имаха ми обявиха цена от 250лв за италиянски и 600лв+ за оригинален. Ако не утре ще ходя по моргите да търся за ЕГР. Ще съм благодарен ако споделите мнение!
Отговори

asensio снимка asensio 22 ноември 2013 - 17:24

http://www.opelclub....showtopic=83484

Това е темата в която е описано как се изолира вакумен ЕГР. По това което си написал, съдя че е вакумен. А как разбра че проблема е в ЕГР-а ? Да не би да ти губи вакум някъде ?
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 22 ноември 2013 - 17:33

 asensio, на 22 ноември 2013 - 17:24, каза:

http://www.opelclub....showtopic=83484

Това е темата в която е описано как се изолира вакумен ЕГР. По това което си написал, съдя че е вакумен. А как разбра че проблема е в ЕГР-а ? Да не би да ти губи вакум някъде ?



Така ми казаха майсторите. Същите майстори ми казаха , че този ЕГР клапан не можел да се затапи по никакъв начин , даже и софтуерно, защото бил към главата ... хич не ми се дават 250-300лв за нов и то неоригинален
Отговори

Sk1p снимка Sk1p 22 ноември 2013 - 18:38

Колега погледни в големия талон кода на двигателя си и го напиши в профилното си инфо за да може да ти отговарят на подобни въпрозчета, лично аз от всичко което съм изчел за егр не съм виждал вакумен егр да неможе да се байпасне.

успех
Мнението беше редактирано от Sk1p: 22 ноември 2013 - 18:42
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 22 ноември 2013 - 19:27

кода на двигателя е X20DTL
Отговори

metchet0 снимка metchet0 22 ноември 2013 - 19:46

 Георги Вутов, на 22 ноември 2013 - 19:27, каза:

кода на двигателя е X20DTL


Напиши си го в профила.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 ноември 2013 - 20:06

Ако е DTL,то почти съм сигурен, EGR-а не ти е от 'пластмасовите', ами ти е 'метален'. За нови части - цените наистина изглеждат доста плашещи понякога. За сметка на това, почти няма авто-морга, в която да няма тази част на прилично ниска цена, при това с известни гаранции дори (понякога).

Но едва-ли някой ще може да ти даде адекватен съвет за какъвто и да било ремонт, при отсъствието на диагностика и някакви кодове на конкретни грешки..
Отговори

archibald снимка archibald 22 ноември 2013 - 20:15

 metchet0, на 22 ноември 2013 - 19:46, каза:

Напиши си го в профила.

50 лева са във моргите.На мен ми дадоха 3бр.който стане...
Отговори

Dimas снимка Dimas 22 ноември 2013 - 21:04

 Георги Вутов, на 22 ноември 2013 - 17:33, каза:

Така ми казаха майсторите. Същите майстори ми казаха , че този ЕГР клапан не можел да се затапи по никакъв начин , даже и софтуерно, защото бил към главата ... хич не ми се дават 250-300лв за нов и то неоригинален


:blahblah: Не може, защото говорят наизуст. Виж темата, която asensio е пуснал в неговото мнение и стреляй. Там инвестицията е до 15лв и си решаваш проблема кардинално. Ако имаш някакви проблеми свързани с шунтирането пиши в темата и ще ти бъде отговорено.

Успех
Мнението беше редактирано от Dimas: 22 ноември 2013 - 21:05
Отговори

bor1968 снимка bor1968 22 ноември 2013 - 21:09

 Георги Вутов, на 22 ноември 2013 - 17:13, каза:

В повечето магазини нямат точно този пластмасов ЕГР , а в тези който го имаха ми обявиха цена от 250лв за италиянски и 600лв+ за оригинален.


Аз преди около два месеца си купих пластмасовия ЕГР от тук: http://partsbandit.e...849156-93170138 и за сега съм доволен.
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 23 ноември 2013 - 11:16

Това е въпросният проблемен ЕГР.До колкото разбрах му е скъсана мембраната вътре. Обиколил съм в цяла Варна моргите - няма и няма такъв пластмасов ЕГР никъде... Май ще се дават 250 лв


http://media.snimka....2062779.jpg?r=0

http://media.snimka....2062780.jpg?r=0

http://media.snimka....2062781.jpg?r=0

http://media.snimka....2062782.jpg?r=0

http://media.snimka....2062783.jpg?r=0
Отговори

ceko снимка ceko 23 ноември 2013 - 11:32

Че то изобщо има ли разлика между металния и пластмасовия.Се ми се струва че само корпуса отвън е различен.Пробвай да запушиш с пръст входа на егр за вакуума,и в същото време натисни оста с ръка,ако е скъсана мембраната ще усетиш.Земи го изолирай направо,и си сипи нафта за тея 250 лв:)
Мнението беше редактирано от ceko: 23 ноември 2013 - 11:37
Отговори

bojo06 снимка bojo06 23 ноември 2013 - 11:38

 ceko, на 23 ноември 2013 - 11:32, каза:

Че то изобщо има ли разлика между металния и пластмасовия.Се ми се струва че само корпуса отвън е различен.Оста и захващането като гледам са 1 към 1

Има разлика- в дължината на буталото. Затова се подмена капака на смукателния колектор при смяна на вида ЕГР
Отговори

ceko снимка ceko 23 ноември 2013 - 11:43

Mда така е сега загледах че е 2 пъти по дълго буталцето.Към колегата-защо не погледнеш в подразела за авточастите има доста такива мотори на части,може и егр да си намериш.
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 23 ноември 2013 - 11:49

 ceko, на 23 ноември 2013 - 11:43, каза:

Mда така е сега загледах че е 2 пъти по дълго буталцето.Към колегата-защо не погледнеш в подразела за авточастите има доста такива мотори на части,може и егр да си намериш.



Ако мога да го изолирам въобще няма да го мисля или ако намеря някой от морга по ефтин, но уви ще се купува нов май ако не намеря до 1-2часа нещо. Благодаря!
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 23 ноември 2013 - 11:54

 ceko, на 23 ноември 2013 - 11:32, каза:

Че то изобщо има ли разлика между металния и пластмасовия.Се ми се струва че само корпуса отвън е различен.Пробвай да запушиш с пръст входа на егр за вакуума,и в същото време натисни оста с ръка,ако е скъсана мембраната ще усетиш.Земи го изолирай направо,и си сипи нафта за тея 250 лв:)


Пробвах колега и не става да се натисне оста. Когато си махна пръста от входа става , но като го запуша и не може да се натисне.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 ноември 2013 - 12:22

Не знам каква разлика в буталцето се вижда от тия снимки, на мен (по снимките поне) ми изглеждат еднакви. Но не споря за нещо, за което не съм сигурен.

Аз моят преди време го разглобих ей така, почистих много хубаво с бензин, сложих един гумен пръстен (от железарията), сглобих и изобщо не ме интересува работи ли, не работи ли.. щом няма грешки и колата върви - не пипам нищо!
Отговори

ceko снимка ceko 23 ноември 2013 - 12:59

 Георги Вутов, на 23 ноември 2013 - 11:54, каза:

Пробвах колега и не става да се натисне оста. Когато си махна пръста от входа става , но като го запуша и не може да се натисне.

Това колега означава че клапана ти е здрав.Ако когато го натиснеш и буталцето хлътва значи е скъсан.Провери си маркучите за вакуум.Често се нацепват гумените снадки и изпуска вакуум.Другото което се сещам е че когато ти губи вакуум като напомпаш на спирачката може да ти светне авариината лампичка.Възможно е да ти е скъсана мембранката на клапана за вихровите клапи,и пак да губи вакуум оттам,провери ги тея неща и тогава копувай нови части.
Мнението беше редактирано от ceko: 23 ноември 2013 - 13:01
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 23 ноември 2013 - 13:27

 ceko, на 23 ноември 2013 - 12:59, каза:

Това колега означава че клапана ти е здрав.Ако когато го натиснеш и буталцето хлътва значи е скъсан.Провери си маркучите за вакуум.Често се нацепват гумените снадки и изпуска вакуум.Другото което се сещам е че когато ти губи вакуум като напомпаш на спирачката може да ти светне авариината лампичка.Възможно е да ти е скъсана мембранката на клапана за вихровите клапи,и пак да губи вакуум оттам,провери ги тея неща и тогава копувай нови части.


Значи колега когато запуша входа от снимка 3 , буталцето хлътва съвсем малко и издава странен звук , след като запуша отворчето от снимка две ( което не се вижда много много на снимката )+това от снимка 3 не може да се натисне буталцето
Мнението беше редактирано от Георги Вутов: 23 ноември 2013 - 13:30
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 23 ноември 2013 - 13:31

Колегата СЕКО е прав първо провери тез гореописаните неща дали са наред.Преди доста време и аз купувах ЕГР-пластмасов за мойта кола, но бях сигурен, че проблема е от него.Сложих от един колега неговият и колата си вървеше без никви проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg