Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Y17DT подгрява по-кратко

пешо-жоро снимка пешо-жоро 09 януари 2014 - 00:39

Здравейте колеги,
Та за въпросната Астра от профила ми: от известно време забелязвам ,че сякаш подгрява по-кратко време от преди.Говоря за времето,в което свети спиралката на таблото.Знам,че времето за подгрев е различно при разните темп.,но колата си я познавам и при -3 гр. да светва за 1-2 сек. не ми се вижда нормално.Поне преди не беше така.Съответно започна и да пали с 4-5 превъртания,а преди-още на първото.Свещите не съм мерил,но като запали работи равномерно без да тресе.При 3 подгрявания си пали като преди.Та въпросът ми е: Модулът за управление на подгрева,който е на конзолата на акумулатора от къде черпи информация - от датчика за Т на антифриза ли или от друго място и регулира ли се НА ТОЗИ МОТОР някак си времето за подгрев?Мога ли да сменя модула-скъп ли е и намира ли се, или тр. да сменя датчика на антифриза?Има ли начин да променя времетоза подгрев?Защото имам усещането,че се е изменило. За информация - Т на антифриза се държи както винаги . Моля да отговарят хора,запознати конкретно с мотора Y17DT.Благодаря!
Отговори

vdwind снимка vdwind 09 януари 2014 - 08:09

Колега при мен дори при -10С светва за 2 сек подгряващата лапма и изгасва, а след това запалването става лесно и от първия път. Имах такова палене от 3-4 завъртане на стартера и се оказа, че след около месец ми се скапа стартера, после пък трябваше и акумулатор да сменям. Така че преди да сменяш блока за управление на подгряването си провери акумулатора, стартера и подгревните свещи, лампата на таблото е последното нещо което трябва да те притеснява.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 януари 2014 - 08:21

Свали си релето за подгрева в модула до акумулатора и го позачисти малко абе направи една ревизия.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 09 януари 2014 - 15:44

 vdwind, на 09 януари 2014 - 08:09, каза:

Колега при мен дори при -10С светва за 2 сек подгряващата лапма и изгасва, а след това запалването става лесно и от първия път. Имах такова палене от 3-4 завъртане на стартера и се оказа, че след около месец ми се скапа стартера, после пък трябваше и акумулатор да сменям. Така че преди да сменяш блока за управление на подгряването си провери акумулатора, стартера и подгревните свещи, лампата на таблото е последното нещо което трябва да те притеснява.

БЛАГОДАРЯ, КОЛЕГА!ЩЕ ПРЕГЛЕДАМ .
Отговори

stei снимка stei 09 януари 2014 - 16:11

Това че ти гасне лампата не значи че е спряла да подгрява. Изчакай 5 секунди след като изгасне и тогава пали. лампата гасне бързо но свещите греят близо 5-6 минути още
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg