Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Висок разход на дизел

pavkata-sv снимка pavkata-sv 31 януари 2009 - 11:01

Че колега да беше си зел бензинова тя пак тъй щеше да гори ....10 11 л/100км ко ме напраи ти ...ако я караш на много къси ратояния може и да ти гори но колкото да гори това е много ДТИ-то бяха комън риъл нали така .... ма аз ако бях щях да закача дюзите на стенд ..... всичко може да е .. ба ли го !
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 31 януари 2009 - 12:42

 pavkata-sv, на 31 Jan 2009, 11:01 AM, каза:

Че колега да беше си зел бензинова тя пак тъй щеше да гори ....10 11 л/100км ко ме напраи ти ...ако я караш на много къси ратояния може и да ти гори но колкото да гори това е много ДТИ-то бяха комън риъл нали така .... ма аз ако бях щях да закача дюзите на стенд ..... всичко може да е .. ба ли го !

Не е комънрейл. Нещо не се връзва - хем всичко си е ормално, само дето гори много....Незнам можеби от някъде губиш от горивото, проври си системата от резервоара до помпата. Също така, провери и вакумите, данеби някой да се е протрил. Много странен случай...
Отговори

vladyyan снимка vladyyan 31 януари 2009 - 13:57

Вчера всичко проверих. Няма никакви течове по горивната система. Сега дебна и маслото - имам някакви съмнения, че отгоре на всичко има загуби на масло. И пак никъде няма течове, а и колата не пуши.
Основните ми съмнения са насочени към вакуумната система. Вече видях какви ядове може да създаде едно извадено маркуче.
Има една особеност в показателя на горивото. Когато стрелката му е на деление - напр. 50 или 60 - изобщо не помръдва докато не мина 40-50 км. После за 20 км слиза до по-долното деление и пак си остава неподвижна 40-50 км. Аре това може да е някакво замърсяване на измерителя.
Мнението беше редактирано от vladyyan: 31 януари 2009 - 14:00
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 31 януари 2009 - 15:39

Знаеш ли аз оня ден имах половин резервоар нафта и от един приятел взех от ТИР нафта заредена в чужбина и напълних до горе с нея, като от същия пич сложих и 30 грама няква черна добавка и като я засякох ми даде и на мен около 10 градско, което ми се случва за първи път. Сега почти съм я издухал тая нафта и тия дни ще заредя пак само на ОМВ без никъкви добавки и ако разхода остане същия съм на твоето дередже... От тогава до сега съм изхарчил 50 литра нафта като 400 км. са извънградско, а общо съм навъртял към 700 км. - това с 50 литра (10 са останали - стрелката е точно на червеното). Вие какво мислите за разхода ?
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 31 януари 2009 - 19:01

Аз не виждам как ще губи масло след като няма теч или не пуши ....ама може и да може аз съм си невеж....
Отговори

vladyyan снимка vladyyan 15 март 2009 - 17:48

Ще извадя темата пак защото вероятно има хора, които ги мъчи въпроса с разхода. Може и много диагностики да направят, но нищо няма да се промени. Вчера закачих колата си с ОР-СОМ кабел и видях някои неща, които дават отговор на доста въпроси. Първо - както е известно студен двигател харчи повече. Въпросът е колко повече - отговорът ми е доста повече. Наблюдавах как се променя разхода със загряването и разликата е до към 50%. Тук говоря за празен ход на двигателя. Включването на климатика дава поразителен ефект при разхода на празен ход - от 4.2 скача на 7.5 (единиците са относителни и не ги мислете за литри).
Тези тестове ги правихме на три опела като моя. Данните бяха изключително близки. Другите обаче нямаха оплаквания с харча. Само с една малка подробност - аз като карам по София все през най-големите задръствания трябва да минавам. При тях пътят им е доста по-свободен.
Изводът се налага ясно - разходът при шофиране в София просто не може да бъде показател. Особено през зимата. И ако някой почне да ми обяснява как харчи по 6-7 литра минавайки 12 километра за час и половина, просто не виждам как може да се повярва.
Може би единственото, което не ми е ясно как да оправя е проблемът с по-бързото загряване на двигателя. През лятото всичко е ОК. Но през зимата става лошо. Термостатът ми е нов - Велер. То и на стария му нямаше нищо, ама карай. Забелязах, че включването на климатроника убива на студеното загряването на двигателя. Почва да ми духа топло доста бързо, но температурата на двигателя не отлепя. А от тук разходът със студен двигател и климатроник е трагичен :).
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 15 март 2009 - 19:31

Разхода за който говориш на извънградско на тази кола е много никоя диагностика , освен с Tech 32 не може да покаже дали ти е в ред въздушният дебитомер има тема за почистване на дебитомер във форума прегледай я
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 18 март 2009 - 00:04

 vladyyan, на 24 Jan 2009, 01:55 PM, каза:

Ако знаех колко проблеми имат дизелите, определено нямаше да си купя такъв. Не че другите нямат де :).
Колата ми е Вектра Б с двихател ДТХ 20. От прочетеното във форума стигам до извода, че тази кола гори като змей. Лятото 10-10.5 на сто в града, зимата 11-12. Според мен това е много. Правиха й диагностика - всичко било ок. Няма светене на компа, няма никакви други проблеми, двигателят работи тихичко, не пуши. Било от градското каране. На извънградско обаче разходът е 7.5 - 8, което също си е високо. При това не съм вдигал високи скорости - до 120.
Забелязах и още нещо друго. Когато е студено - под 0 градуса, колата е перфектна - има ряз. Когато станат малко по-високи температурите - рязът се губи. Прочетох обясненията за по-високото съдържание на кислород в студения въздух. ОК - съгласен. Но не мога да повярвам, че една съвременна кола ще е така конструирана, че да мога да меря външната температура по работата на двигателя й.
Дайте някакъв акъл какво още да й погледна на колата. Никак не ме устройва съвета на диагностика да я продавам защото бил опелски дизел.
Между другото й слагах добавка Редекс, която уж подобрявала движението, разхода и студеното палене. Пълни глупости. Ефектът беше нула. И освен това зареждам само на ОМВ, където дизелът бил най-добре.



На мене ми гореше свинската, когато ми беше заседнал термостата на отворено положение - не стига топла вода до обогатителя и той фърля яко нафта...
Отговори

илчо снимка илчо 18 март 2009 - 08:28

Интересно,и моята гори доста,но каде се намира тоя обогатител и как стига до него топла вода,че нещо не се ориентирах..
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 18 март 2009 - 22:29

Има едно маркуче за вакум,което идва от към двигателя(немога да се сетя сега от къде точно идваше) и отива към ГНП.Там то влияе на една мембрана,която свързана с жило опъва едно лостче монтирано върху ост,влизаща в ГНП и по този начин сваля оборотите когато двигателя загрее. Когато двигателя е студен тази мембрана държи отпуснато жилото и върху лостчето посредством пружина влияе сила с обратна посока на тази създадена от мембраната и вакума-по този начин двегателят работи на обогатител. Тази мембрана се влияе от температурата на двигателя (охладителната течност) и определя кога да свали оборотите,при достатъчно загрял двигател.
Мнението беше редактирано от m_a_r_t_o: 18 март 2009 - 22:30
Отговори

ceko снимка ceko 18 март 2009 - 23:10

Ако не се лъжа имаше една темичка из форума за един колега с доста вискок разход без видима причина и след доста тичания по мъките накрая се оказа че е дебитомера!!При подмяната с нов всичко си е дошло на мястото като при това стария дебитомер не е имал никакви признаци че не работи точно!!Един пример и от мен лятото реших да си почистя дебитомера та викам си дай да пробам първо разхода!според изчисленията извънградско разхода ми падна с почети половин литър!!Тов всичко при топъл двигател и ми даде раход около 4.8,става въпрос за скорост не пове4е от 120
Отговори

илчо снимка илчо 19 март 2009 - 08:24

Марто,Приятелю,аз знам прекрасно кое как действа,това маркуче идва от смукателния колектор и както казваш чрез вакуум влияе на мембрана в помпата,само не разбрах от каде се влияе и от температурата на мотора,след като по никакъв начин няма връзка между водата ,помпата и колекторите.При мен се усеща видимо действието на "обогатителя",но когато е доста студено(под 8-10град.)в началото мотора работи на 750-800об/мин.,а след 15-20 сек. си вдига оборотите до 900-950об./мин.,а за това време,при тоя студ няма начин да има затопляне на мотора,а и влияние от там.За нашите мотори ми е ясно,въпроса ми беше към колегата Hatchetman ,може би на Исузо мотора да има някаква друга система.Иначе за разхода и преди бях писал,просто така беше се случило,че засякох разход малко преди да светнем фаровете и след това,даде ми разлика 1-1,5л.,това се случва в рамките на седмица,а ноември не беше с големи разлики в температурите.Абе няма как, имаме си доста кончета ,а те искат зоб....
Мнението беше редактирано от siegfrid: 19 март 2009 - 11:34
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение не е необходим
Отговори

jorkata снимка jorkata 20 март 2009 - 07:41

При астра Ф 17 дтл има две маркучета за вакуум към помпата. Едното е свързано с една мембранка на всмукателните колектори и мисля че е някакъв обогатител при по- високи обороти или по високо налягане във всмукателните колектори (това за което говори колегата Илчо). Другото маркуче е от вакуум регулатора и минава през термостата. На последния има едно клапанче- при студен мотор е отворено и вакуума минава през него, като загрее клапанчето затваря и оборотите падат.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 март 2009 - 10:41
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е ненужен
Отговори

илчо снимка илчо 20 март 2009 - 09:26

Благодаря Колега, наистина е така,има регулатор на ниските обороти,командван от вакуум под влиянието на температурата.Всичко е добре,но при мен се оказа,че жилото,което задейства лостчето е скъсано.Иначе си работи системата,като натисна лостчето оборотите падат,но не виждам как може да се оправи/смени жилото на място,явно ще трябва да се смъква помпата,а това не е лесно и просто.Тая система ,според мен има значение само при оборотите на празен ход при загрял мотор,е верно ,че така има известен преразход на гориво,но за сега така ще върви.Някой дали е пипал такова нещо,защото ми се струва,че ще трябва да се смени целия регулатор,едва ли ще може да се смени само жилото....абе ще го побългарим ,ама трябва да се свали.Немога да си обесня какъв зор е видяло,че се е скъсало.Другия маркуч за вакуум беше накъсан на парчета,така дойде от ...Италия, а според стикерите,а после и след проверка,всички консумативи бяха сменяни непосредствено преди да я докарат и не мога да си обесня,как няма да видят че маркуча е накъсан,след като са пипали точно там...абе то цялата кола е една загадка,но потвърждава факта ,че в италия колите се карат докато спрат,а сервиз...... е опасна дума,бяха наляли 2,5л. масло повече в картера,катализатора беше тотално задръстен и колата неможеше да тръгне...
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 21 март 2009 - 16:29

Епа тоя регулатор аз съм го разкачил и така пали на ниски обороти и като поработи малко си дига работните обороти (800об/мин),а да питам къде е този катализатор и тия мотори имат ли такъв ?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 21 март 2009 - 16:30
Отговори

илчо снимка илчо 21 март 2009 - 18:02

Имат, и е първото гърненце след колектора.Моя беше задръстен яко,но вече му ги няма карантиите и си бега добре,иначе е мъка, не може да тръгне,а дойде ли баир...на 2-ра и вдига разхода .Има вариант да го махнеш и да сложиш тръба или да го разбиеш и да остане кожуха,няма съществена разлика в шума.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 21 март 2009 - 18:27

 илчо, на 21 Mar 2009, 06:02 PM, каза:

Имат, и е първото гърненце след колектора.Моя беше задръстен яко,но вече му ги няма карантиите и си бега добре,иначе е мъка, не може да тръгне,а дойде ли баир...на 2-ра и вдига разхода .Има вариант да го махнеш и да сложиш тръба или да го разбиеш и да остане кожуха,няма съществена разлика в шума.


Извинявам се УЖАСНО МНОГО че питам тук за ? който няма нищо общо с темата----Колко оборота трябва да държи Опел астра ф х17 дтл немския двигател при студен двигател и колко оборота при загрял..Благодаря много и отново извинявайте!
Отговори

deqnvs снимка deqnvs 21 март 2009 - 23:10

 Opel Astra TDLS, на 21 Mar 2009, 06:27 PM, каза:

Извинявам се УЖАСНО МНОГО че питам тук за ? който няма нищо общо с темата----Колко оборота трябва да държи Опел астра ф х17 дтл немския двигател при студен двигател и колко оборота при загрял..Благодаря много и отново извинявайте!

При температура на охладителната течност под 20 градуса: 1200 об/мин
Над 20 градуса 820-920 об/мин, според друг източник 850об/мин
Ако те интересува схемата с регулиращите винтове дай имейл да ти я изпратя (говоря за ГНП BOSH)
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 22 март 2009 - 01:53

 deqnvs, на 21 Mar 2009, 11:10 PM, каза:

При температура на охладителната течност под 20 градуса: 1200 об/мин
Над 20 градуса 820-920 об/мин, според друг източник 850об/мин
Ако те интересува схемата с регулиращите винтове дай имейл да ти я изпратя (говоря за ГНП BOSH)



Tarzan_87@abv.bg


Благодаря много:)
Отговори

пешо6 снимка пешо6 12 декември 2013 - 20:04

как да разбера да ли работи термостата на зафира
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg