Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Комън Рейл или Помпа-дюза?

trophy_hunter снимка trophy_hunter 19 декември 2013 - 16:19

Всичко е О.К. благодаря на колегите за полезната информация,разбрах за фиат за японските ама хайде ако може някой да каже конкретно за X20DTH с каква горивна система е и какви може да са последиците от лоша нафта.Благодарско предварително.
Отговори

hudson снимка hudson 19 декември 2013 - 18:36

Писано на много места, но хайде пак - X20DTH, X20DTL, Y20DTH и Y22DTR са дизелови двигатели с директно впръскване, "механични" дюзи и механична ГНП с електронно управление.
Проблемите от лошата нафта са както на всички други дизели - запушване на дюзи, механични проблеми в помпата, и като следствие от задрало авансаторно бутало - изгаряне на елементи в електрониката на помпата.
Отговори

trophy_hunter снимка trophy_hunter 20 декември 2013 - 13:36

Благодаря колега и още един въпрос няма ли добавки които през някакъв период от време да се сипват в нафтата и да почиства дюзи помпа и да се избегнат тези проблеми със задрало бутало запушени дюзи и т.н.и ако има кое ще ми препоръчате.Извиняван се за въпросите ако са елементарни за вас ама от скоро съм с дизел.Благодарско.
Отговори

bor1968 снимка bor1968 20 декември 2013 - 20:04

Аз сипвам по малко двутактово масълце в нафтата 1 към 200. Смазва всички тези елементи в помпа, дюзи и т.н., а и двигателя става по-тих.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg