Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Имам проблем с Astra G 1.7 Y17DT

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 11 октомври 2011 - 19:43

Здравейте имам проблем с горепосочената астра като загрее към 90 градуса огасва и неще да запали докато не падне с малко температурата на двигателя след това се повтаря същото загрее ли до 90 градуса пак огасва по точно светва лампата с двигателче на нея и угасва веднага.А перката таки а не се включва.Някой ако е имал такъв проблем моля да помогне или някой ако знае причините от които може да стане този проблем да сподели.
Мнението беше редактирано от Емил Йорданов: 18 юни 2013 - 00:07
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 11 октомври 2011 - 22:00

След проба за автодиагностика описано в една тема с комбинация от педалите за гаста и спирачката ми излезе следната грешка но нещо не мога да си е преведа правилно:P0251 overflow valve / pump control unit dysfunction (99% pump control unit died)
Several P0300 cylinder misfire detected B-021 .Пробвах метода описан от тази тема:http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=49441
Отговори

danymish снимка danymish 12 октомври 2011 - 07:03

Здравей, ако можеш напиши какъв е кода на двигателя.С немския мотор ли си или този на Исузу.
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 12 октомври 2011 - 11:58

Y17DT0078-това са му първите букви и цифри на исузо е помпата e Denso!
Отговори

danymish снимка danymish 12 октомври 2011 - 13:47

Значи и аз си патих от тази грешка P0251,тя се отнася до работата на електронния модул който управлява един клапан който е разположен на ГНП.Най-вероятно става въпрос за лоши спойки в самия модул.Има много добра тема по въпроса във форума която бях пуснал,само че при мен се оказа прекъснат кабел към този клапан.Темата е със заглавие-"астра 1.7дти исузо 2002г не пали".А що се отнася до втората грешка P0300 не мога да кажа нищо.Успех.
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 12 октомври 2011 - 18:30

 danymish, на 12 октомври 2011 - 13:47, каза:

Значи и аз си патих от тази грешка P0251,тя се отнася до работата на електронния модул който управлява един клапан който е разположен на ГНП.Най-вероятно става въпрос за лоши спойки в самия модул.Има много добра тема по въпроса във форума която бях пуснал,само че при мен се оказа прекъснат кабел към този клапан.Темата е със заглавие-"астра 1.7дти исузо 2002г не пали".А що се отнася до втората грешка P0300 не мога да кажа нищо.Успех.

Днеска ходих в Стефанов казаха че компютъра който управлява клапана е за ремонт или смяна,но напръсках една букса където е към компютъра с контактен спрей и колата заработи нормално перката се включи всичко се оправи но преди малко пак ми направи същия номер,ще видя да я накисна по-добре със контактен спрей да видя дали ще се оправи вече и дано утре да не ми прави проблем.Ще пиша какъв е резултата.Благодаря за отговора ти danymish.
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 17 октомври 2011 - 21:32

След напръскване с контактен спрей на буксите на компютъра на двигателя и на буксата на ел.блока които управлява клапана на помпата колата се оправи но само за два дни днес почна да ми прави същите номера пак.Май ще трябва да се прави ел. блока към помпата който е.Ще пиша като се види какво е положението.Яд ме е че количката си върви перфектно но като стигне 85-90 градуса и угасва изчаквам 5-10 мин. да се охлади малко паля всичко нормално загрее пак до там пак същата история се повтаря!
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 17 юни 2013 - 22:04

Здравейтре ще пиша в тази моя тема от преди доста време с едно питане някой запознат с нафтовата помпа на Y17DT може ли да ми каже кой датчик за какво служи на нея http://prikachi.com/...73/6233973o.jpg и този черния завинтен с двете болчета http://prikachi.com/...72/6233972R.jpg за какво служи и той?
Отговори

reload снимка reload 18 юни 2013 - 18:47

 Емил Йорданов, на 17 юни 2013 - 22:04, каза:

Здравейтре ще пиша в тази моя тема от преди доста време с едно питане някой запознат с нафтовата помпа на Y17DT може ли да ми каже кой датчик за какво служи на нея http://prikachi.com/...73/6233973o.jpg и този черния завинтен с двете болчета http://prikachi.com/...72/6233972R.jpg за какво служи и той?

На капака има един датчик за температура на горивото и един сензор (в средата) за положение вала на помпата. Също така пак там е изхода за излишно гориво в който щуцер се намира и редуциращ клапан. Черният датчик завинтен с двете болчета е сензор, който отчита полжението на плунжера. ECU- то изчислява ъгъла за подадавне по първия и моментното' количество гориво по втория.
Данните за обем постъпващ въздух, t на горивото, t на охл. течност, барометрично налягане, положение педала на газта, нлягане от турбото и още няколко параметъра се изчисляват за всеки цикъл и се подава сигнал към последния клапан (соленоид) на помпата, който отсича края за подаване на горивото. По- голяма порция, по-голяма мощност! Така работи помпата без жило.
Мнението беше редактирано от reload: 18 юни 2013 - 20:27
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 18 юни 2013 - 22:37

 reload, на 18 юни 2013 - 18:47, каза:

На капака има един датчик за температура на горивото и един сензор (в средата) за положение вала на помпата. Също така пак там е изхода за излишно гориво в който щуцер се намира и редуциращ клапан. Черният датчик завинтен с двете болчета е сензор, който отчита полжението на плунжера. ECU- то изчислява ъгъла за подадавне по първия и моментното' количество гориво по втория.
Данните за обем постъпващ въздух, t на горивото, t на охл. течност, барометрично налягане, положение педала на газта, нлягане от турбото и още няколко параметъра се изчисляват за всеки цикъл и се подава сигнал към последния клапан (соленоид) на помпата, който отсича края за подаване на горивото. По- голяма порция, по-голяма мощност! Така работи помпата без жило.


Мерси колега за отговора с обяснението което даде ми се изясниха доста неща които незнаех,още веднъж мерси.
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 10 декември 2013 - 21:08

Здравейте колеги ще използвам пак тази моя стара тема за едно питане.Интересува ме на този двигател 1.7 DTI на Исузо,Spill valve-то на дизеловата помпа в какви граници трябва да е измереното му съпротивление?
Отговори

reload снимка reload 30 декември 2013 - 14:51

Публикувано изображение


Цялата инструкция може да дръпнеш от ТУК
Мнението беше редактирано от reload: 30 декември 2013 - 15:30
Отговори

Емил Йорданов снимка Емил Йорданов 02 януари 2014 - 17:12

Мерси колега за отговора това ще ми помогне вече.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg