Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Спукан радиатор

ZelenataStrela снимка ZelenataStrela 24 февруари 2015 - 22:35

Здравейте..колеги :)

От една година съм горд притежател на Опел астра хечбег, 1998, 1.4 двигател, 5 врати..(90 коня).
Онзи ден леко се блъснах челно - на външен вид колата е ок.

При каране, обаче, се оказа, че целият ми антифриз е изтекъл, а по-късно като сипах вода видях, че тече отпред при перката, или радиатора, направо на струйка.

Казват ми от сервиза, че самата смяна е 50 лева, а частта нова е 120-140 лева. На мен ми се вижда много тази цена и търся на старо да си купя част.

1. Някой знае ли как да проверя със сигурност дали е радиатора или е някои маркуч?
2. Ако е стар радиатор - как да съм сигурна, че работи?
3. Дали радиаторът на Опел Астра F и този на Опел Астра G са съвметими, защото аз вече открих в един сайт радиатор за F?

Благодаря ви много.. искам тук да разуча нещата, че като отида в сервизите само ме лъжат :)
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 24 февруари 2015 - 22:42

Вдигаш капака,наливаш антифриз и гледаш от къде тече.Лесно ще разбереш,ако е радиатора.С втора злоупотреба не се занимавай,не се знае колко е запушен,спукан и т.н.

Има колеги от форума със сервизи,които няма да те метнат,може да се възползваш :thu:

Пп от Астра Ф не са съвместими.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 24 февруари 2015 - 22:48
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 февруари 2015 - 22:47

140 лева е ниска цена за радиатор, има вече тема за препоръчваните марки. На тази цена получаваш радиатор със задоволително качество.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 28 февруари 2015 - 00:28

Колега, аз съм с такъв със задоволителното качество. Вече няколко години го карам, няма проблем. Единствено трябваше да му зачистя мустачките на изходите заради калпавия калъп. Не оригинален горе-долу е на тази цена. Но 50 лева за смяна...не знам.
По-добре при проверката да се сипва вода защото антифриза струва парички а и не е много добре да се излива на земята без причина.
Радиаторите втора ръка са котка в чувал, ако е стоял дълго време сух му се свиват уплътненията и най-вероятно да текне почти веднага. А за подмяната му пак се плаща.
Моя съвет - купувай нов, поне има гаранция и ако текне ще ти го подменят.
Да, и темата с препоръчаните марки, но нещо не можах да я намеря.
Между другото радиаторът ми е B.N.R. (да не се счита за реклама).
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 28 февруари 2015 - 09:18

 ZelenataStrela, на 24 февруари 2015 - 22:35, каза:

Здравейте..колеги :)

От една година съм горд притежател на Опел астра хечбег, 1998, 1.4 двигател, 5 врати..(90 коня).
Онзи ден леко се блъснах челно - на външен вид колата е ок.

При каране, обаче, се оказа, че целият ми антифриз е изтекъл, а по-късно като сипах вода видях, че тече отпред при перката, или радиатора, направо на струйка.

Казват ми от сервиза, че самата смяна е 50 лева, а частта нова е 120-140 лева. На мен ми се вижда много тази цена и търся на старо да си купя част.

1. Някой знае ли как да проверя със сигурност дали е радиатора или е някои маркуч?
2. Ако е стар радиатор - как да съм сигурна, че работи?
3. Дали радиаторът на Опел Астра F и този на Опел Астра G са съвметими, защото аз вече открих в един сайт радиатор за F?

Благодаря ви много.. искам тук да разуча нещата, че като отида в сервизите само ме лъжат :)



Здравей колежке, 50лева за смяната е нормално на астра Г. радиатора които ще си купиш за 140лв е китайски или полски и в двата случая няма място за притеснение тъи като новата част си има гаранция и ако дефектира ще се замени за сметка на сервиза това включва и труда(поне в моя сервиз ). Единственото което ме притеснява е ако имаш климатик, защото климатичния кондензатор (т. нар. радиатор) стои точно пред водния радиатор, и ако ти тече водния вследствие на удър много е вероятно да е повреден и климатичния, ако имаш климатик.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg