Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Не ми свети единият фар на къси

ValentinoV снимка ValentinoV 08 април 2008 - 17:42

здравейте, направо на въпроса , така, когато сутринта излезна ,и запаля колата , нали включвам фаровете , но десния ми не светят късите ,левия е ок , пробвам дълги , и двата работят , а когато покарам , примерно 5- 10 км, и колата загрее , като включа ,тогава свети :thu: сменил съм крушки , погледнал съм бушони, комшията каза че някой кабел сигурно не прави добра връзка , и е много гадно вечерта когато излизам за бързо , трябва да карам на дълги , а в града просто не става , някой да помогне , от къде може да е проблема - astra F 95г.
Отговори

Рошко снимка Рошко 08 април 2008 - 17:50

 ValentinoV, на Apr 8 2008, 05:42 PM, каза:

здравейте, направо на въпроса , така, когато сутринта излезна ,и запаля колата , нали включвам фаровете , но десния ми не светят късите ,левия е ок , пробвам дълги , и двата работят , а когато покарам , примерно 5- 10 км, и колата загрее , като включа ,тогава свети :thu: сменил съм крушки , погледнал съм бушони, комшията каза че някой кабел сигурно не прави добра връзка , и е много гадно вечерта когато излизам за бързо , трябва да карам на дълги , а в града просто не става , някой да помогне , от къде може да е проблема - astra F 95г.


На мен на тиграта преди време така ми се беше разтопил направо кабела преди буксата, която се закача към крушката. Няма как да ти намерим прекъснатия кабел от разстояние колега - просто тръгваш по веригата и го търсиш! :thu: Щом не е бушон или крушка, значи кабелът наистина е прекъснат и тока си "измисля" от къде да мине...
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 08 април 2008 - 17:55

 tigra79, на Apr 8 2008, 05:50 PM, каза:

 ValentinoV, на Apr 8 2008, 05:42 PM, каза:

здравейте, направо на въпроса , така, когато сутринта излезна ,и запаля колата , нали включвам фаровете , но десния ми не светят късите ,левия е ок , пробвам дълги , и двата работят , а когато покарам , примерно 5- 10 км, и колата загрее , като включа ,тогава свети :thu: сменил съм крушки , погледнал съм бушони, комшията каза че някой кабел сигурно не прави добра връзка , и е много гадно вечерта когато излизам за бързо , трябва да карам на дълги , а в града просто не става , някой да помогне , от къде може да е проблема - astra F 95г.


На мен на тиграта преди време така ми се беше разтопил направо кабела преди буксата, която се закача към крушката. Няма как да ти намерим прекъснатия кабел от разстояние колега - просто тръгваш по веригата и го търсиш! :thu: Щом не е бушон или крушка, значи кабелът наистина е прекъснат и тока си "измисля" от къде да мине...


мдаа явно ще поразпарчатосам тоя кабел , благодаря , дано не се наложи да сменям целия кабел :thu: :wub:
Отговори

Рошко снимка Рошко 08 април 2008 - 17:58

Няма да се наложи, не се притеснявай... Най-много да се наложи да отрежеш изгорялата част до здраво и да понадиш със здрави жици. Само не забравяй после хубаво да изолираш с изолирбанд или скоч.

Поздрави!
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 08 април 2008 - 18:02

thank you , ще впрегна комшията , че той електричар :thu: ,има си инструменти човека , и дано най накрая тоя фар светне по мое желание ,а не по собствено
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg