Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Охладителна система

SEAGALE снимка SEAGALE 18 януари 2012 - 21:03

Колеги някой може ли да ми каже с какво да си почистя охладителната система? Термостата ми си е за смяна и мисля да направя и това,че не е пипано от 5 год.Препарат който е испробван и върши работа.
Отговори

hristotr снимка hristotr 18 януари 2012 - 21:11

Приятел, почистването е нож с две остриета. Чел съм че се прави с разтвор от вода и оцет. Има и специални разтвори, но е възможно след почистването да се вдигне мръсотията и да се отворят неподозирани дупчици. Без особена необходимост смятам, че не си заслужава, или ако се прави то на части- двигател и радиатори.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 19 януари 2012 - 18:34

Ако нямаш налепи от масло в казанчето не е за предпочитане да сипваш препарати, ще се отворят малки язви и може да си отвориш беля.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 19 януари 2012 - 18:57

Аз процедирам така:10 пакетчета лимонтозу се разтварят във вода с която се заменя антифриза,кара се 1 ден и се източва.Сам се сещаш обаче,че не е приложимо зимата,че престои ли ти колата няколко часа без да я палиш не се знае какво ще се случи...

P.S.На моята кола съм го правил поне 5-6 пъти и не е шурнала още отникъде.. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 19 януари 2012 - 18:58
Отговори

ivo123 снимка ivo123 20 януари 2012 - 11:28

колега имаш ли проблем са радиаторите - запушвания или нещо подобно?
Ако нямаш - точи стария и сипвай новия антифриз - най много на течащ маркуч да промиеш водната система.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 20 януари 2012 - 11:36

Публикувано изображение

Изпробвано :icon_wink2:
Също Yacco имат такъв препарат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg