Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Корса Д оборотомер проблем

Ярослав снимка Ярослав 07 декември 2016 - 23:10

Здравейте,
Оборотомерът ми понякога "изостава" с няколко хиляди оборота, понякога показва точно. Примерно отлепва от нулата на около 4000 реални. Знаете ли какво е устройството на оборотомера? Изглежда ми като че ли някакво притискателче си е отишло.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 декември 2016 - 10:30

С тая кола не съм много запознат, но най-вероятно взема сигнал от някой датчик. Този на скоростната кутия, или АБС примерно. При някои взема от колянов вал, но при бензиновите май по-скоро от другите. Възможно е да имаш хлабав бушон или незареден/заминал акумулатор. Това съм виждал при други модели. Не гарантирам, че при тази кола е така.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 декември 2016 - 18:25

 Ne6to Smisleno, на 08 декември 2016 - 10:30, каза:

С тая кола не съм много запознат, но най-вероятно взема сигнал от някой датчик. Този на скоростната кутия, или АБС примерно. При някои взема от колянов вал, но при бензиновите май по-скоро от другите. Възможно е да имаш хлабав бушон или незареден/заминал акумулатор. Това съм виждал при други модели. Не гарантирам, че при тази кола е така.

Ъъъъъъъ..........това дето взема сигнал от скоростната кутия или АБС май се казваше скоростомер!? :confused:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 декември 2016 - 10:20

На корса б 1,4 бензин, сигнала за оборотомера идва от датчик на скоростната кутия. На вектрат б идва от датчик колянов вал. На корса Д не знам от къде идва и давам насока. Предполагам с малко ровене във форума ще намери от къде взема точно неговия модел сигнал. Също така съм дал и по-вероятната причина - изгорял/хлабав бушон.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 декември 2016 - 10:20
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 09 декември 2016 - 13:26

При корса Д всякаква информация към таблото идва по кан шината.Оборотомера получава сугнал от ЕКУ-то като най-вероятно преминава и през някой друг модул.
Отговори

ismail924 снимка ismail924 09 декември 2016 - 21:47

извинете ме че пиша тук нов съм във форума имам вектра Б X20XEV свети ми лампичката на аирбега закачих опкома изписва грешка
00031 - Driver Airbag Squib Circuit High Resistance Present къде да търся проблема от къде да започна? благодаря предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg