Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Най-честите проблеми при Астра Г, Вектра Б и Зафира А

esil2 снимка esil2 30 септември 2013 - 20:37

Отворих тази тема за да описваме тук най честите проблеми с дизелите при Астра Г,Вектра Б,Зафира А и решенията за тях. Всеки се хваща първо за помпите но мисля че има преди това други проблеми които ни създават главоболия като се почне от наличието на въздух в системата,замърсена цедка в резервоара,повредени ЕГР,соленоиди,дебитомер,МАП сензор,датчик на колянов вал,вакум помпа. Ако съм пропуснал нещо нека колегите да добавят но това са основни неща които вкарват колите ни в авариен режим и всеки да каже от личен опит какви са признаците при проблем с тези неща за да откриваме по лесно повредите и да не се набиваме с излишни пари.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 септември 2013 - 21:10

бате че то не остана друго, да го обобщим цялата кола е едом голям проблем. Незнам как имате желание да карате такова нещо.
Отговори

Dimas снимка Dimas 30 септември 2013 - 21:30

 espero2000, на 30 септември 2013 - 21:10, каза:

бате че то не остана друго, да го обобщим цялата кола е едом голям проблем. Незнам как имате желание да карате такова нещо.


:naughtynono: Смятам това ти мнение за излишно. Трябва да има такава тема. Аз лично дълго време си мислех по тоя повод, но така и не измислих, как бих искал да изглежда.

По темата: добавям вакуум системата, като цяло и трудното палене зимата при неубедителен акумулатор (тези, които са патили знаят, какво имам в предвид).

Ще пиша, като се сетя за още.

ЕДИТ: esil2, оправи заглавието на темата, защото тези мотори се ръгат и във Вектра и Зафира.
Мнението беше редактирано от Dimas: 30 септември 2013 - 21:32
Отговори

esil2 снимка esil2 30 септември 2013 - 21:56

Преди 3 дни колата ми влезе в авариен режим и изгуби мощност.Веднага я закарах на диагностика майстора я прочете и каза че има проблем с екологията като грешките бяха Р1220 и Р0400. Според него нещата които можеха да създават проблем в този случай бяха ЕГР,соленоида дето го управлява и дебитомера. Почнах с ЕГР-а като го свалих беше чист и при засмукване се усещаше че мембраната е здрава,след това пробвах соленоида който ми направи впечатление че пропуска и в двете посоки при засмукване и при надуване а би трябвало да е в една.Купих соленоид втора употреба смених го и колата заспа, така цялата философия ми излезе 60лв в която включвам цената на соленоида и диагностиката и в рамките на 2 дена си реших проблема.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 30 септември 2013 - 22:40

колеги явно неси карате колите достата4но.имам астра г 2002г за три години и навъртях 160000км.и да ви кажа 4е по проблемна кола несъм имал.ремонт на мотор 2700лв. и ремонт на помпа два-три пъти за над 1000лв.и сега пак се с4упи да неми се сърдят колегите ама опел едва ли пове4е.няма нищо евтино при тях .да не говорим 4е разхода е на гориво е ужас. извинявам се на вси4ки засегнати
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 01 октомври 2013 - 06:30

Колега ти и нова да я вземеш от магазина ,нали не си мислиш ,че само ще сипваш и ще караш.В една от темите тук мисля че беше за покупка на зафира колегата беше писал ,че за 200 000 км подръжката на колата му е излязла около 20 000 лв.Няма ги вече старите опели ,чиито проблем беше единствено ръждата.Между другото какво не му харесваш на разхода?
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 октомври 2013 - 08:21

 stoian_r, на 30 септември 2013 - 22:40, каза:



Колега, караме, колкото трябва. Ако караш твойта, като линейка и сипваш нафта за печки точена преди 30 години от някой параджия в детска градина така ще бъде. Колкото до разхода: ти си първия човек, който не е доволен от разхода. Колко харчи ако не е тайна?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 октомври 2013 - 10:55

Абе не че ми се иска да дърпам дявола за опашката, но след всеки изминал ден се радвам все-повече и повече на колата си. Първоначално много хора ме мислиха за ненормален, като им казах каква цифра съм дал за да я купя (при това беше карана в BG, не беше нов внос). Карам я вече 3-та, или дори 4-та година, като да чукна на дърво освен комплект биалетки, един шарнир и няколко маншона - друго по-"съществено" не съм сменил до сега! Започвам да се убеждавам в това, че вскеи лев при покупката си е струвал, и явно нито ония детои търсеше парите (тогава), нито аз съм бил чак толкова тъп, като съм я купил.. Щото мнозина след мен си взеха същите, при това на 1/2 от мойта цифра, и не спираха да ми се *бават: "Глей, СЪЩАТА кат' твойта, ма за 2500лв, за 3-бона и малко..", пък след това не спряха да псуват тоя модел ASTRA G, който не могат да вкарат в пътя от ремонти.

Съседа ми се *бава, щот съм бил тъп, като съм сложил пълна синтетика на тоя мотор на 15г. и над 270 000км. (по табло).. че била вече за минерално, каквото баща ми слага на Жигулата.. :kuku: Е да, понякога давам някой лев отгоре за КОНСУМАТИВИ, ама нека съм будала, и нека си плюят и псуват по модела. За мен това е един "прероден" KADETT, а ония дето са имали подобна машина, знаят за какво става дума!

И коя кола няма подръжка !? Ма работата е там, че в повечето случаи си нутаме всички пари за нещо, което единствено можем да купим, а самата поддръжка/обслужване след това ни се вижда солено. Е остава да очакваме някой да ремонтира тоя мотор, като махне ГНП-то и сложи някакво механично от ЮМЗ и всички да бъдат доволни и щастливи - е нема такъв филм!

п.п. Да не давам примери за мои приятели, които си купиха (цитирам): "малки и непретенциозни автомобили, с евтина поддръжка и ремонти", без да набеждавам конкретна марка/модел, но веднага мога да дам за пример една ТОЧНО ТАКАВА.. "непретенциозна и евтина" (най-вече..) за поддръжка кола като VW Polo 1.9 чист дизел, който ДО ТУК само глътна половината от себестойността си за ремонт, и човека все-още не може да я изкара на пътя и да движи с нея!

Сори за OFF-а, но не се сдържах! И на това, което викаме "проблеми", това ако е проблем - здраве му кажи! Колегата каза как сам е установил и сменил един такъв "огромен проблем" и решението му е струвало 50-тина лв. От друга страна.. "най-страшното" - прословутото ГНП, което видиш ли САМО ПРИ ОПЕЛ-а СЕ РАЗВАЛЯ !!! И колко струва ремонта му ??? -300 - 350лв., е това много ли е !? Ми ходете питайте некой с BMW TDS примерно да ли не се разваля ГНП-то, което е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО като при нашите ОПЕЛ-и !? Питайте някой с А6 да ли не е оправял ГНП и колко са го изтрескали за ремонта ? Ми нека споделят колегите със силно конкурентния VW GOLF 4 колко му струва редовното чистене/ремонт на дюзи ?

... мислил съм си понякога.. ех.. да можеше някой да вкара серийно двигател от Жигула в купе на ASTRA G, да се газифицира за 330лв., и да имаше комплект шкурки за търкане на зацапаните свещи в багажника.. :wub:
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 октомври 2013 - 11:43

Факт е, че мойта, като я купих беше кукла, но с времето се оказа, че я е карал италиански мърльо, който не е държал, колата да бъде в перфектен вид и състояние, както е мойта в момента. Има една единствена забележка по електрониката, но се надявам до 20 дни да е отстранена. Моторетката иначе е супер. Проблемите ще са по-малко ако колата се щади и се сервизира само на места, където майстора знае, какви са особеностите на тия мотори. Аз съм намерил такъв и съм адски доволен.

По темата:
1. Бавно загряване и бързо изстиване особено, когато термостата не е наред, но за решение на въпроса можете да се обърнете към DALGONSKi. Той ги "работи" термостатите.
2. Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните
Отговори

esil2 снимка esil2 01 октомври 2013 - 14:38

 stoian_r, на 30 септември 2013 - 22:40, каза:

колеги явно неси карате колите достата4но.имам астра г 2002г за три години и навъртях 160000км.и да ви кажа 4е по проблемна кола несъм имал.ремонт на мотор 2700лв. и ремонт на помпа два-три пъти за над 1000лв.и сега пак се с4упи да неми се сърдят колегите ама опел едва ли пове4е.няма нищо евтино при тях .да не говорим 4е разхода е на гориво е ужас. извинявам се на вси4ки засегнати

Колега явно си попаднал на кола на много км и зле подържана иначе немога даси обясня тези ремонти.Другото важно нещо е когато се ремонтира нещо да намериш човек който наистина разбира и е в час с нещата за да не правиш едно и също нещо по 100 пъти и постоянно да сменяш днес това утре онова и само да се набутваш без резултат.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 01 октомври 2013 - 14:54

Извинявам се, че съм леко извън темата, но с риск да ме нахулите ще изкажа съвсем кратко моето мнение:
Ако е Опел да е бензин.
Ако е дизел да е TDI.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 01 октомври 2013 - 14:55
Отговори

esil2 снимка esil2 01 октомври 2013 - 15:49

 Vectra Rulzz, на 01 октомври 2013 - 14:54, каза:

Извинявам се, че съм леко извън темата, но с риск да ме нахулите ще изкажа съвсем кратко моето мнение:
Ако е Опел да е бензин.
Ако е дизел да е TDI.

Кажи защо напиши плюсовете и минусите на едните и на другите нали затова е този форум да обсъждаме.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 октомври 2013 - 15:54

 Vectra Rulzz, на 01 октомври 2013 - 14:54, каза:

Извинявам се, че съм леко извън темата, но с риск да ме нахулите ще изкажа съвсем кратко моето мнение:
Ако е Опел да е бензин.
Ако е дизел да е TDI.


Специално за TDI можем да поспорим. Особено за последните.
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 01 октомври 2013 - 18:07

 Vectra Rulzz, на 01 октомври 2013 - 14:54, каза:

Извинявам се, че съм леко извън темата, но с риск да ме нахулите ще изкажа съвсем кратко моето мнение:
Ако е Опел да е бензин.
Ако е дизел да е TDI.



Да беше написал CDI да ама с това tdi........
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 01 октомври 2013 - 18:24

Тди в годините на астра Г е помпа дюза.Ако искаш да кажеш,че помпа -дюза е по добра от дизел с електронно управление на помпата или от цдти моторите си в голяма грешка.Впрочем вагените се отказаха от помпа-дюзата познай защо.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 01 октомври 2013 - 20:29

Имах в предвид колите до към 99-2000-та година, каквито караме повечето тук.
Не съм някакъв специалист, но от това, което съм чел през годините и което наблюдавам сред коли на приятели, (които съм карал от време на време) стигам за себе си до това мнение.
От Опелските дизели съм карал единствено ДТХ на Вектра Б, но Тди-тата ми харесаха повече като вървеж.
за разхода немога да кажа как стоят нещата, но по каталог е в полза на ТДИ-то.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 01 октомври 2013 - 21:21
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 октомври 2013 - 20:30

А-а-а, ама ако говорим за ВЪРВЕЖА (конкретно) - тогава и аз съм ЗА TDi на VW, да кажем в някоя 4-ка! Но ако става дума КАТО ЦЯЛО, включително и съпоставката вървеж<=>проблеми<=>поддръжка<=>РАЗХОДИ - ей тука вече си предпочитам златния ОПЕЛ! :love_opel:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 01 октомври 2013 - 20:31

Да наистина се изебавах с мнениетоси, но от наблюдения и поправки на споменатия модел, които са били на приятели(уточнявам не се занимавам с това , не че не мога, а не искам) съм установил следното:

Скъпи части умищлено направени така за да се дерат кожи по сервизите.
Много недомислени неща при проектирането
Трудна за работа
И тук идват проблемните дизели, които не че са чак толко лоши както ги описват колеги, но са направени като всичко друго да се счупи за да се прави.

За всичко това си има начини, но някои са доста скъпички. Аз съм човек който не би си оставил вече колата в сервиз и си я правя самичък, и поради тази причина карам и стара кола. Не може както един приятел каза, колата да е по умна от мен и да незнам какво да и направя. За дизела всички си знаят проблемните ГНП-та,ЕГР- и и всички тръбички маркучета вакууми които ги имаше и по старите дизели. Не откривате топлата вода с тия проблеми, точно обратното винаги ще си ги има. Идеята е че като си решил да караш нова кола явно си преценил и взел решение, че няма да я правиш сам, ами някой ще я прави вместо теб. Следователно си цакаш като поп за части, труд и да лекуваш нервите и си мълчиш и приемаш истината и реалността. Както и жената , така и колата е до късмет. На някой се чупи на друг не. Дали ще е мястото в темата да говорим на кой е по читава незнам, но в очите на някои е перфектна, в мойте лично е уникален клозет. Друг пък ще каже че моя кадет е клозет а ФАСТРА Г е чудесен автомобил. Всеки си има вкус казало кучето и си облизало та*аците. Та с горното изказване исках да поясня че то колега наистина си е проблемна, при положение че ти не каза едно нещо да е напрано спличливо, а сме засегнали само мотора за момента. Както колегата каза не са старите опели на които им беше ламарината. Преди ви беше крива ламарината, сега ви е криво всичко останало. Аз имам една моя логика, като избереш нещо сам си го защитаваш че е било добър избор, а не да храниш марката или каквото и да било, никой не те е бил през ръцете да го взимаш. И опел требе да ядат и те са хора, и то ако не от вас от КОЙ бих попитал?
Поздрави и извинения за излишния коментар.
Отговори

Марто снимка Марто 01 октомври 2013 - 20:38

Няма спор. TDI е по-добрия мотор от DTL/DTH , но на каква цена. Една смяна на ангренаж и ролки с масло и филтри е около 1000лв :)
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 01 октомври 2013 - 22:20

на вси4ки колеги които са писали .да отговоря едва ли някои си поддържа колата по добре от мен .вси4ко е правено в хубави сервизи слагани са само оригинални 4асти.едва ли някои е купувал нова маслена помпа е аз купих. или нов скоростен лост за ф23.и горива само от омв.разхода и несъм видял 5литра на 100 никога и 4ип има и пак .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg