Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектр Б X20DTL проблем!

devilheart снимка devilheart 13 февруари 2014 - 19:29

Здравейте колеги, имам проблем със забиване на вектра б, 2,0 82к.с., прочетох почти всички теми свързани с тези проблеми, но решение за сега не открих, още повече че съм ограничен от диагностики и сервизи тъй като се намирам в Норвегия, а тук ходенето на подобни сервизи по-добре колата направо да сменя;) от около 2 седмици, колата не може да вдигне повече от 3000об, 120км/час, по това което изчетох явно влиза в авариен режим, в малките скорости върви нормално, но пак се случва по някога да забие, до днес дори оранжевата лампа беше извадена, явно от стария собственик с цел да не светне като я продаваше :) смених този клапан от дясно в коша, с тозо от ляво от към фара, подобрение има някакво в ниските обороти, но лампата отново светка/изгасва, дори когато работи на място пак светне, като подам малко газ, изгасне и така, ще кача видео от работата и на място да видите за какво иде реч, проверих вакум маркучите, поне до колкото успях не видях да има някъде при тях проблем, кажете какво друго да гледам и евентуално да проверя, благодаря предварително!



това е видеото!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 февруари 2014 - 20:06

Щом е толкова болезнено в сервиз опитаи да направиш самодиагностика и пак напиши номера на грешката .Сега можем само да гадаем.В форума има няколко теми как се прави самодиагностика успех.
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 февруари 2014 - 21:26

Колега, кажи точно при какви обстоятелства ти светва/гасне чека.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 13 февруари 2014 - 21:32

Моята кола така работеше като се спука мембраната на ЕГР клапана.Провери твоя дали е здрав.По принцип от доста работи може да свети лампата.
Отговори

devilheart снимка devilheart 13 февруари 2014 - 23:20

Обстоятелствата ги има във видеото което съм качил, на празен ход светка, малко газ подаваш-гасне, във високите пак светка, на 2-3 скорост във видоките някой път не светка изобщо, на 4-5 вдигне ли 3000 оборота светка забива на 120 след това пак гасне в ниските, утре ще направя самодиагностика да видя какви грешки ще покаже. Тази мембрана на егр в самия егр ли трябва да се провери, като се свали може ли да се види? И евентоално може ли да се тества да се смени и този 3тия клапан който е към акомулатора че след като смених този от дясно с този от към фара има някакво подобрение, но незнам дали и той е читав все пак.
Мнението беше редактирано от devilheart: 13 февруари 2014 - 23:21
Отговори

asensio снимка asensio 14 февруари 2014 - 01:06

Пробвай самодиагностиката, аз залагам на вакумен проблем. Огледай пак хубаво маркучите и гумените снадки който влизат в клапаните. А иначе има ли димене от ауспуха ?
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 07:11

Ще прегледам пак маркучите да, димене не, в рамките на нормалното си е.
Отговори

asensio снимка asensio 14 февруари 2014 - 10:48

Добре, щом няма би трябвало в дебитомера проблем да няма. За това те питах. Определено клоня към вакум.
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 14 февруари 2014 - 12:35

НА EGR ми прилича но може и вакум да губи от някъде
Мнението беше редактирано от sasho-1: 14 февруари 2014 - 12:35
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 13:29

То ххубаво ама пин 6 го няма кво правим със самодиагностиката :)
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 14:55

прегледах отново всички маркучи за вакумите, поне за мен са ок, вече незнам какво друго да търся, може ли да пробвам да заменя евентуално и 3тия клапан въпреки че то файда май няма тъй като няма да мога да видя дали ще промени грешката и лампата пак ще си свети де:) освен да прежаля едни 250-300лв и да пробвам с нов егр :)
Отговори

asensio снимка asensio 14 февруари 2014 - 15:52

300 лева за ЕГР по тънко ли е от диагностика да ти направят ? Толкова ли е скъпа тая диагностика ?
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 17:55

ще проверя кво ще кажат в опел да направят само диагностика и да ми извадят показаните грешки само, въпреки че цената ще е близка до егр но поне ще знам от къде е проблема по точно :)
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 18:38

а със обд2/оп-ком кабел бих ли могъл сам да направя диагностиката защото май ще успея да намеря тук?
Отговори

asensio снимка asensio 14 февруари 2014 - 20:48

Можеш, ако имаш оп ком ще можеш да се оправиш, дори има и клипчета по нета кое как става, може да ги разгледаш.
Отговори

devilheart снимка devilheart 14 февруари 2014 - 21:07

ок мерси за сега, като взема оп-кома и видя грешките ще пиша пак :)
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 февруари 2014 - 08:23

И понеже всички гадаем в момента ще се включа и аз. Залагам на поне едно от долните:
1. Пръднал ЕГР
2. Пръднал поне един соленоид
3. Протекла вакуум-помпа
Отговори

devilheart снимка devilheart 15 февруари 2014 - 08:38

А момент, днес видях че на вакум помпата от долу където влиза маркуча има леко сълзене, но все пак ще изчакам да видя диагностиката кво ше покаже, тя ремонтира ли се или да търся нова?
Мнението беше редактирано от devilheart: 15 февруари 2014 - 09:37
Отговори

ceko снимка ceko 15 февруари 2014 - 10:07

Зад вакуум помпата има една гумена гарнитурка.Много често от там пуска масло и се стича надолу-това не е проблем.Проблема е ако има масло вътре в маркуча за вкуум.
Отговори

esil2 снимка esil2 16 февруари 2014 - 15:20

То тези коли са капризни като жените, едно напукано маркуче или дупчица и почват да се мръщят и да ни светят жълти лампи по таблото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg