Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектр Б X20DTL проблем!

mistarmi снимка mistarmi 16 февруари 2014 - 19:23

Незнам за тебе ,но мене колата ме слуша повече от жената:)А ако ти се струва ,че тези са капризни ,то какво ли да кажем за по-новите.
Отговори

Dimas снимка Dimas 16 февруари 2014 - 19:37

 mistarmi, на 16 февруари 2014 - 19:23, каза:

Незнам за тебе ,но мене колата ме слуша повече от жената:)А ако ти се струва ,че тези са капризни ,то какво ли да кажем за по-новите.


Хахаха. Напълно съм съгласен.

Сега остана само колегата да каже, докъде я докара с диагностиката.
Отговори

devilheart снимка devilheart 16 февруари 2014 - 19:44

диагностиката ще почака за тази седмица, а иначе информативно за колегата дето не вярваше за цената, цена диагностика: 1000NOK, цена ЕГР, най-евтиния който имат е 840 като стигат до 2400 :) т.е. 250лв диагностика от 210лв започват егр :D но поне като взема оп-кома ще мога да се ориентирам от къде е проблема :)))
Отговори

esil2 снимка esil2 16 февруари 2014 - 21:26

Защо не извадиш маркучето което идва от ЕГРа и влиза в соленоида и да дръпнеш и надуеш с уста да видиш дали работи мембраната на ЕГРа.
Отговори

Dimas снимка Dimas 16 февруари 2014 - 22:08

Това е ненормална работа :kuku:

Вземи си поръчай един оп-ком дори и китайски. Струва макс 20 долара и ще се родиш. А да купуваш ЕГР преди да си сигурен, че проблема е в него не ми се струва разумно, но и ситуацията, в която се намираш е шантава.
Отговори

devilheart снимка devilheart 17 февруари 2014 - 11:02

Точно това направих, поръчах и ще видим кво ще направя като дойде, не ми се кара тук на диагностика щото тея са наистина невежи, и съм сигурен че на стария собственик за това са му сменили помпата срещу 8000nok и няма да се учудя ако и в сервиза не са му извадили лампата да не вижда че пак дава грешки, а жената която я е карала едва ли ще забрлежи че забива, още повече тук почти няма места където да караш с над 100...
Отговори

devilheart снимка devilheart 17 февруари 2014 - 14:06

 esil2, на 16 февруари 2014 - 21:26, каза:

Защо не извадиш маркучето което идва от ЕГРа и влиза в соленоида и да дръпнеш и надуеш с уста да видиш дали работи мембраната на ЕГРа.


направих го, като надуя първоначално се чува някво като 'оригване' от егр и след това държи и не пуска, като дръпна също държи и не изпуска...незнам дали трябва да е така но. ;)))
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 17 февруари 2014 - 14:54

Да така е.Значи държи мембраната.Търси проблема другаде.Да не се е измъкнал някой вакум.Огледай под кората на чистачките хубаво, там където влизат в купето.И аз не знам какво друго да те посъветвам.От доста работи може да ти свети лампата, така без диагностика е мн трудно да се помогне.
Отговори

stan4o снимка stan4o 17 февруари 2014 - 16:45

запали колата и извади някой маркуч след вакум помпата виж изовщо дали има някакъв вакум ако има масло в маркучите на вакума е заминала самата помпа земи си 2 ръка като нова е толкоз пари има и друг проблем може да е гнп ако е ремонтирана и след време точно това са и симптомите на некачествен ремонт
Отговори

devilheart снимка devilheart 17 февруари 2014 - 17:02

Това го правих, има вакум, достатътън ли е не е ли незнам, масло в маркучите поне не видях, вакум помпата незнам какви пари е, гнп-то е ново с фактура за 8000nok, възможно е и то да е незнам, въпреки че азсе съмнявам да е то, ще изчакам диагностиката да видя какво ще покаже, в краен случай продажба и нова :)
Отговори

devilheart снимка devilheart 06 март 2014 - 18:08

здравейте отново! най-накрая тоя оп-ком пристигна, но както се очаква отново проблем, инсталирах диска с драйвърите койото беше в комплекта, уш както е казано в инструкцийте, намира интерфейса ала бала, но като го закача към буксата се мъчи да се закачи прави retry retry do 10 пъти и не иска да се закачи..идеи?
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 06 март 2014 - 18:24

Всичко може да е през бъгав софтуер ,до много китайски оп-ком .Ако можеш пробвай го на друга кола и ако там има проблем връщай го
Отговори

devilheart снимка devilheart 06 март 2014 - 18:28

абе да го върна няма да се занимавам със сигурност ама..лошото е че не върши работа..иначе при тест интерфейс си го открива и всичко, закачам го към колата и почва да прави опити да се свърже... , china clone 08/2010 :D къде мога евентуално друг софт да сваля за това китайко чудо?
Отговори

devilheart снимка devilheart 07 март 2014 - 10:22

Здравейте, успях да се закача с оп-ком и грешките които показа са :
P1530 - A/C Compressor Cutoff Relay Primary Circuit Open
(04) - Present

P1125 - Boost Pressure Solenoid Valve Excessive Flow Detected
(03) - Present

P1220 - Injection Timing Control Excessive/Insufficient Flow Detected
(0A) - Present

за тези които не са прочели началото и не са видяли видето, колата пали нормално, върви нормално до 130 и светва чека, в интервала до 130 няма проблем, на място също светва чека и при подаване на газ изгасва, първата грешка мисля че няма нужда да я гледам след като се отнася за климатика поне от това което виждам, другите 2 идеи?
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 07 март 2014 - 11:09

P1125 Датчика за положението на дроселната клапа е повреден
P1120 Показанието от датчика за положението на дроселната клапа е твърде ниско
Отговори

devilheart снимка devilheart 07 март 2014 - 11:20

къде е този датчик, и може ли да се отстранят тези проблеми, и как...
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 07 март 2014 - 15:15

http://www.opelclub....owtopic=110233. Прочети темата там е доста подробно обяснено всичко.И третата грешка е продиктувана от втората.Успех!
Отговори

devilheart снимка devilheart 07 март 2014 - 20:13

и как да съм сигурен че проблема идва от пренадуване, какви стойности трябва да показва, на живите данни от оп-кома ли трябва да се види.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 07 март 2014 - 22:27

Направи най-елементарното ,просто размени соленоида ,управляващ турбото с този на вихровите клапи примерно и виж как ще се държи колата.
Отговори

devilheart снимка devilheart 07 март 2014 - 23:13

това го правих вече, разлика в поведението на колата нямаше...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg