Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Zafira 2000г 2.0 дизел 101к.с

Георги Вутов снимка Георги Вутов 02 март 2014 - 15:38

Здравейте колеги! Ново двайсе с въпросната зафира. Не иска да пали от 2 седмици насам .. засмуква въздух от някъде. Сменени са всички маркучи на колата от-до, 2 горивни филтъра са сменени,с чисто нов акумулатор е , помпата беше на майстор който се занимава само с помпи и няма абсолютно никакъв проблем в нея. Върти , но не пали... 1 път запалили после няма проблем пак пали , но престои ли примерно 1 час и никакъв шанс да запали отново. Абсолютно всичко сме проверили и от къде идва проблема не знам... Ако може да помага някой ;)
Отговори

ceko снимка ceko 02 март 2014 - 16:51

А уплътненията на дюзите сменихте ли?Ако всичко друго е ок,остава от тях да е засмукването.
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 02 март 2014 - 17:30

 ceko, на 02 март 2014 - 16:51, каза:

А уплътненията на дюзите сменихте ли?Ако всичко друго е ок,остава от тях да е засмукването.


И те са сменени... даже на втората смяна на маркучите сложихме прозрачни и се вижда въздуха вътре... от къде идва 1 господ знае
Мнението беше редактирано от Георги Вутов: 02 март 2014 - 17:30
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 02 март 2014 - 20:43

Колега разкачи маркуча вкарващ гориво в помпата ,вкарай го в туба с нафта
и виж дали ще има ефект. Като свали помпата ревизирахте ли уплътненията?
Мнението беше редактирано от mistarmi: 03 март 2014 - 10:15
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 03 март 2014 - 11:31

При моята Зафира беше същия проблем след ремонт на ГНП престой ли 1 час и няма палене оказа се че майстора когато е сменял уплатненията в ГНП-то е прещипал едно от тях и през него смучеше въздух след смяна на ново на всичките за негова сметка всичко паленето сега е 6.
Отговори

Георги Вутов снимка Георги Вутов 08 март 2014 - 13:18

Оказа се че смучи въздух от помпата... оправихме я.
Отговори

Opel Eye снимка Opel Eye 09 март 2014 - 01:36

От какво по точно ти е бил проблема в помпата че да смуче въздух. Аз имам същия проблем с паленето
Отговори

bojo06 снимка bojo06 09 март 2014 - 19:34

 Opel Eye, на 09 март 2014 - 01:36, каза:

От какво по точно ти е бил проблема в помпата че да смуче въздух. Аз имам същия проблем с паленето


Най-честите места от където ГНП смуче въздух
http://www.opelclub....t=0#entry694434
Отговори

Гостvalmal_* 10 април 2015 - 10:17

 Георги Вутов, на 02 март 2014 - 15:38, каза:

Здравейте колеги! Ново двайсе с въпросната зафира. Не иска да пали от 2 седмици насам .. засмуква въздух от някъде. Сменени са всички маркучи на колата от-до, 2 горивни филтъра са сменени,с чисто нов акумулатор е , помпата беше на майстор който се занимава само с помпи и няма абсолютно никакъв проблем в нея. Върти , но не пали... 1 път запалили после няма проблем пак пали , но престои ли примерно 1 час и никакъв шанс да запали отново. Абсолютно всичко сме проверили и от къде идва проблема не знам... Ако може да помага някой ;)

провери маркучите за излишното гориво
Отговори

asensio снимка asensio 10 април 2015 - 18:18

За една година дано е запалил колата :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg