Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Y30DT/Z30DT в Astra G

Frost снимка Frost 12 март 2014 - 19:07

Възможно ли е да се постави някой от двата двигателя в Astra G? Намирам само такива с бензинови V6 мотори, но не и с дизелови...
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 март 2014 - 08:59

 Frost, на 12 март 2014 - 19:07, каза:

Възможно ли е да се постави някой от двата двигателя в Astra G? Намирам само такива с бензинови V6 мотори, но не и с дизелови...

Няма невъзможни неща. Някъде из нета преди година гледах за подобно манипулация, като замениха Y22DTR с Y30DT, но точно къде беше нямам спомен.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 13 март 2014 - 18:37

Варианта хич не е лош ,аз съм за .Заслужава си да се направи такъв суап и с удоволствие бих участвал .Карал съм такъв мотор в Сигнум,е направо е ракета.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 13 март 2014 - 19:33

То хубаво ама само мотора върви по ~ 2000 лв. Иначе идеята не е лоша, представям си как профучава моето комби, без "обозначителните знаци". :)
Само не знам ще се събере ли в Астрата.
Добър си е двигателя:
http://vbox.bg/watch?v=6580390
Мнението беше редактирано от georgi4at: 13 март 2014 - 20:55
Отговори

Frost снимка Frost 14 март 2014 - 01:55

Засега е само като идея, отскоро ми се върти и се чудих дали става... Но чета, че тези двигатели имали проблем с прегряването. Тук е питано... Иначе колко би излязла грубо цялата дивотия? Ако се вземе цяла кола е по-добре предполагам?
Отговори

Huscy снимка Huscy 16 март 2014 - 21:20

Здравейте колеги,

На въпроса, да възможно е! Друг е въпроса дали си заслужава. Идеята е страхотна, но аз лично не бих препоръчал такава трансплантация на сърце. Върви много, спор няма! Карал съм такъв двигател на Сигнум! А как това чудо ще полудее, като му дадеш купето на Астра Г :) Съотношението конски сили на тон... пфф не ми се мисли колега, ако няма тракшън ще съдере гумите :D Но всички мнения по въпроса са, че са много проблемни, помпи, турбини, електроники и т.н. Работя в автоцентър и бройката на такива двигатели за ремонт е висока. Лично мое мнение и не искам никой да се съобразява с него, да се карам с някой или да споря. Ако сменяш двигател, само последна генерация двигател, подложен на години експлоатация! 2,5 бензин или 2,0 или който и да е от "XE" сектата :) За дизелите - Y22DTR, но в никакъв случай от Вектра Б! Аз съм с него и е първа генерация и да ти кажа доста пъти влиза в бокса :) От Вектра Ц или Сигнум е друго нещо, много от проблемите са изчистени (един пример помпата е различна на Вектра Б и Ц и Сигнум с един и същи мотор)! А този мотор с малко модификации може да стигне параметрите на фабричния 3 литров дизел ;) Все пак са го правили SAAB и Опел са го съсипали първия път :) И за финал ако ще слагаш дизел Y22DTR (125 коня фабрично) (ПОСЛЕДНА ГЕНЕРАЦИЯ!!!) или Z19DTH (150 коня фабрично). но тук говорим вече не за помпа-дюза, а за комън рейл! За бензините и особено по старите има ли XE в кода няма какво да кажа!!! Пример шестак-а X25XEV!!!

П.П., ако проекта стане реалност, с който и да е мотор, още една безплатна работна ръка ЗА :) Само пие много бира, други проблеми няма :)

С най-добри пожелания,
Мнението беше редактирано от Huscy: 16 март 2014 - 21:29
Отговори

Марто снимка Марто 16 март 2014 - 22:18

Реално малко хората биха се захванали ей така за спорта, защото инвестицията би обезмислила начинанието. Въпреки всичко пак ще се остане фритюрник. Ако целта е бърза Астра Г, то такава излиза от завода с Z20LET. Мотор който е замислен и произведен за да му се дава газ.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 16 март 2014 - 23:34

 Huscy, на 16 март 2014 - 21:20, каза:

Здравейте колеги,

На въпроса, да възможно е! Друг е въпроса дали си заслужава. Идеята е страхотна, но аз лично не бих препоръчал такава трансплантация на сърце. Върви много, спор няма! Карал съм такъв двигател на Сигнум! А как това чудо ще полудее, като му дадеш купето на Астра Г :) Съотношението конски сили на тон... пфф не ми се мисли колега, ако няма тракшън ще съдере гумите :D Но всички мнения по въпроса са, че са много проблемни, помпи, турбини, електроники и т.н. Работя в автоцентър и бройката на такива двигатели за ремонт е висока. Лично мое мнение и не искам никой да се съобразява с него, да се карам с някой или да споря. Ако сменяш двигател, само последна генерация двигател, подложен на години експлоатация! 2,5 бензин или 2,0 или който и да е от "XE" сектата :) За дизелите - Y22DTR, но в никакъв случай от Вектра Б! Аз съм с него и е първа генерация и да ти кажа доста пъти влиза в бокса :) От Вектра Ц или Сигнум е друго нещо, много от проблемите са изчистени (един пример помпата е различна на Вектра Б и Ц и Сигнум с един и същи мотор)! А този мотор с малко модификации може да стигне параметрите на фабричния 3 литров дизел ;) Все пак са го правили SAAB и Опел са го съсипали първия път :) И за финал ако ще слагаш дизел Y22DTR (125 коня фабрично) (ПОСЛЕДНА ГЕНЕРАЦИЯ!!!) или Z19DTH (150 коня фабрично). но тук говорим вече не за помпа-дюза, а за комън рейл! За бензините и особено по старите има ли XE в кода няма какво да кажа!!! Пример шестак-а X25XEV!!!

П.П., ако проекта стане реалност, с който и да е мотор, още една безплатна работна ръка ЗА :) Само пие много бира, други проблеми няма :)

С най-добри пожелания,

Ако работиш в сервиз както разбирам те моля да напишеш кой е и да го заобикалям в радиус от 5км.
1. Y22DTR независимо в какво се вгражда си е един и същи(с малка разлика при ЕГР-а и още някаква дреболия в по -късните и двата вида помпи ама коя как се слага идея нямам). Мега корав мотор...по форума има много писано. Болежките му са малки и ако майстора има идея какво прави всичко се отстранява за 1 ден и после години забравяш за друго освен смяна на масло. (имам около 250 000км на въпросния мотор)
2. Y/Z30DT няма ама нищо общо с Опел или Сааб. Единствено монтажа във въпросните коли. Мотора е Исузу. Отново има няколко детски болежки, които запознатите знаят как да предотвратят.
3. Конверсията от дизел в бензин ще излезе безумно скъпа, което я прави безмислена.
4. Помпа дюза мотор на Опел никога не е слаган.
5. Мотора не върви чак толкова много...да приличен е, добре балансиран с ресурс за още коне, но не очаквай чудеса.
Отговори

Huscy снимка Huscy 17 март 2014 - 07:21

 s7ifl3r, на 16 март 2014 - 23:34, каза:

Ако работиш в сервиз както разбирам те моля да напишеш кой е и да го заобикалям в радиус от 5км.
1. Y22DTR независимо в какво се вгражда си е един и същи(с малка разлика при ЕГР-а и още някаква дреболия в по -късните и двата вида помпи ама коя как се слага идея нямам). Мега корав мотор...по форума има много писано. Болежките му са малки и ако майстора има идея какво прави всичко се отстранява за 1 ден и после години забравяш за друго освен смяна на масло. (имам около 250 000км на въпросния мотор)
2. Y/Z30DT няма ама нищо общо с Опел или Сааб. Единствено монтажа във въпросните коли. Мотора е Исузу. Отново има няколко детски болежки, които запознатите знаят как да предотвратят.
3. Конверсията от дизел в бензин ще излезе безумно скъпа, което я прави безмислена.
4. Помпа дюза мотор на Опел никога не е слаган.
5. Мотора не върви чак толкова много...да приличен е, добре балансиран с ресурс за още коне, но не очаквай чудеса.


Здравей колега,

Да не разводняваме темата и като съм написал не искам никой да се съобразява с моето мнение и да се карам с някой!!! Не работя в сервиза а в администрацията, но имам пряк непрекъснат контакт с майсторите! И сервиза е може би един от най-добрите в града!
1. имам 60 000 км на Y22DTR! Мотора сам по себе си не оборудван е страхотен, направо бетон! Цялата му периферия във Вектра Б е пълна скръб! Турбото и помпата, егр клапана, вакумите, електроника, а и пие масло и то доста! Само до тук сме на 1000+ лева в ремонти, да не говорим за друго недомислие.
2. Никой не говори за Y/Z30DT! Y22DTR е проектиран от инженерите на SAAB! Y/Z30DT също е мноооого здрав двигател, но има много болежки около него, а и цените за ремонти са други!
3. Ако преработваш двигателя, без да го сменяш да, скъпо ще е! Да сложиш друг изцяло оборудван двигател не чак толкова!
4. Помпа-дюза във вида на VAG, да Опел няма! Погледни следващия път под капака на Y22DTR и ми покажи коя част точно е комън рейла и дай определение за помпа-дюза? А и защо моята Вектра е обозначена DTI! А Вектра Ц 1,9 дизел е обозначена CDTI
5. За кой от трите мотора говориш? И каква база сравнение даваш за не върви чак толкова? В крайна сметка 2500 кубика бензин върви повече, много повече, но ако се срещнем а бензиностанцията...

Та по темата, сменяй мотора ако имаш парички с който ти си избереш, ще стане нещо уникално!!!

С най-добри пожелания,
Мнението беше редактирано от Huscy: 17 март 2014 - 07:46
Отговори

talatinov снимка talatinov 17 март 2014 - 08:28

Защото Cdti е комън рейл, а Dti е дизел с директно впръскване
Отговори

Frost снимка Frost 17 март 2014 - 11:38

Предпологам се подразбира, че става въпрос за Астрата от профила. Ако съм искал да слагам бензинов мотор, щеше да е в бензинова кола, не в дизелова. За други двигатели не виждам смисъл, визирам Y22DTR, Z19DTH, или не знам. Изкажете мнение и за тях, но си мисля, че е по-добре вместо тях, просто да се модифицира моя X20DTH...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg