Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с климатроника или турбината

ivanoff92 снимка ivanoff92 16 март 2014 - 18:58

Колеги търся по форуми сервизи и какво ли не, но уви нищо.... Проблема е следния: когато пусна климатроника да духа студено (дори и да е в еко режим)турбината спира да надува.Правил съм си експеримент пускам на "AUTO" и на студено съответно когато е хладно и турбината си работи но топло ли е ...Турбина няма...

Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помогне. Благодаря предварително и Opel forever!!!
Отговори

overkill снимка overkill 16 март 2014 - 20:25

Значи ,малко не си обяснил добре но ако съм те разбрал добре когато завъртиш на студено нема повер турбото ...да ти кажа според мен каква е причината ......имаш някъде загуба на вакуум преди клапанчето което управлява клапата за спиране и пускане на топлата вода към казанчето на парното !!!

Въпросното клапанче работи с вакуум когато е в позиция на студено и от там пада вакуума и за това нема турбо ,когато е на топло към клапана не отива вакуум и съответно колата си върви нормално!!!

Клапанчето по спомен на Вектра Б е по пластмасовата кора ,до поленовия филтър !!!!

Дано съм помогнал !

Поздрави!!!
Отговори

ivanoff92 снимка ivanoff92 22 март 2014 - 15:42

Благодаря ти, колега! Оказа се че проблема е бил във мембраната на кранчето -_- ... След установяване загубата на вакуум изтърчах за ново кранче, но тъй като нямам клещи го сменяха във сервиз и се оказа че мембраната е била дори и здрава само е била разместена и сега съм притежател 2 здрави такива на феби.Ако има нуждаещи се с/у студена бира подарявам. А на теб 1000 благодарности за съвета!!

П.С: Извинявам се за късния отговор но доста натоварен графика напоследък
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 24 май 2015 - 11:18

Колеги до поленовия филтър има един датчик метален с вакуми и тройник след него той ли ми трябва? имам същия проблем?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg