Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Смяна на средно гърне с права тръба на Опел Астра G OPC

barbarona снимка barbarona 22 септември 2017 - 15:29

Здравейте. Имам Опел Астра G OPC (160hp) . Има крайно проходно гърне Ремус, резонатор и средно оригинално гърне. Искам да махна средното гърне и да сложа права тръба, като искам и да запазя горе долу същото обратно налягане което прави оригиналното гърне, като стесня правата тръба в един участък от нея. Примерно: тръбата и генерацията са на фи 50( нямам представа на колко е по принцип) , и в един участък от нея да се стесни на фи 40 (примерно 30см). Колата в момента е тиха, а искам малко повече да я чувам, като същевременно запазя почти същият разход на гориво и горе долу същото обратно нялягане.

Въпросът ми е, има ли къде да се измери какво обратно нялягане прави оригиналното средно гърне след като се отреже, за да може правата тръба да се стесни с толкова колкото трябва за да прави почти същото? Аз най-вече искам да я стесня защото си мисля че иначе ще харчи повече, но може и да греша.

Благодаря!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 септември 2017 - 11:28

Това за разхода аз не го вярвам. Не мисля, че ще има разлика вследствие на такава промяна.
Иначе в някоя лаборатория по хидроаеродинамика сигурно може да се направи измерването, което искаш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg