Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Мотоексперт - Драгалевци

bat_jorko снимка bat_jorko 09 декември 2006 - 15:12

Отивам днес за смяна на гумите и понеже имам някои забележки към спирачките и за смяна на спирачната течност.

Първо убеждавах приемчика да се съгласи да ми сменят течността. Щото той не искаше. Какво щяло да стане, ако се скъсал щуцера за обезвъздушаването ... и т.н. Почвам да се моля, че днес (събота) ми е възможно само да работя по колата, и т.н. и т.н. Нейсе убедих го. Колко ще струва питам - 12 лв. отговора. О.К., действаме.

Гумите са ми с джанти, така че само сменихме 4-те колела + баланс. Общо 10 минути. Смяната на течността - и тя 10 минути. Оляха ми целия мотор с течност, толко в целия сервиз не намериха нещо да подложат под капачката, ама айде, за здраве да е ....

Отивам на касата - оппппааааа! 41 лева. Може ли разбивка на цената - разбира се, дават ми.

Смяна на гума - 4 лева, общо 16. Айде, преживява се ... Можеха да чукнат на едно-две места видими подбитости, но, може би такива са инструкциите - за изправяне на джанта - отделно. Макар че за 4 лева без сваляне на гума от джанта на други места ще ми излижат джантите, ама айде, тва е сега ....

Смяна на спирачна течност - 2 по 12 лева. Един път труд, втори път за самата течност. Питам - защо ми отговорихте, че струва 12 лева? Ами то е само за труда, ако е с ваша течност. Аха, казвам си - колко съм прост. Защото предишния път когато сменях пак там и си носех моя течност си я върнах обратно, защото смяната става с балон под налягане, зареден с литри течност предварително. Но да кажем - и това бива, да не съм се самозаблуждавал, че само за 12 лева ще ми сменят течността ... тарикатче нещо ...

Но това не е всичко. Питам все пак, каква е тази златна течност ДОТ 4 за която давам 12 лева за 500 гр.? (От системата източиха едно пластмасово шише Кока-Кола 500-грамка). Аааа, казва, ние пишеме в сметката ЕДИН литър, толко ми е наредено да пиша. Е, казвам, пред мене източиха само 500 гр. защо да плащам за литър?!?! Следва сцената, "О.К. аз от моя джоб ще Ви върна 6 лева. .....".

Последното ми посещение там. А преди беше свестно място.
Отговори

Ca$h Money снимка Ca$h Money 09 декември 2006 - 17:21

Пфуу - от мотоексперт па нме съм го очаквал тва-повечето готини сервизи рано или късно някой ги преебва чрез желанието си за печалба и некопетентността. В Булвария в Люлин,купувахме масло ГМ за 1 астричка ,и отиваме да го смеянт в сервиза и "майсторът" вика: "За смяна-20 лв,ако го бяхте купили от сервиза - безплатно" :thu: - всякакви ненормалници !!! Честно казано,не разбирам в конкретния случай защо смяната струва нещо,след като маслото е купено от магазина на Булвария,който се намира през 1 стена от сервиза на Булвария. А по твоя конкретно случай -верно недей повече да ходиш там- то си е за тях 1 път те преебват,ама те губят като клиент тия некадърници!!!(бах ти спирачната- тя на Шел струва толкова)
Отговори

Владо снимка Владо 09 декември 2006 - 17:35

странно наистина, преди ходехме там масово за смяна на масло в скорости и спирачна течност и не е имало никога такива селянии ... жалко наистина
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 10 декември 2006 - 11:14

LET's fly, на Dec 9 2006, 06:35 PM, каза:

странно наистина, преди ходехме там масово  за смяна на масло в скорости и спирачна течност и не е имало никога такива селянии ... жалко наистина
 


Даааа, имаше едно време там един фен голям, аме отиде да продава БМВ-та ..... :thu:
Отговори

ma3x снимка ma3x 07 февруари 2007 - 01:04

aве сервиза си е готин, наи ме кефи 4е вси4ко е написано на ценова листа - смана масло / и купено от тях / 7 лв, смяна свещи 5 лв.....

само напоследък много 4есто попадам на един приемчик Добри , молете се да не попаднете на него че 2 чasa чaкане само за това да ти даде елементарен отговор ще ли ти смени свещите или няма ....ще ви се сторят малко, а и до нова година поне кафето им беше хубаво и можеше да се пуши

п.п да ги похваля и за реглажа , правят го много качествено , ама само на добри да не попаднете, бахх флегмата, трябва да му се молиш да ти вземе парите :flag:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 07 февруари 2007 - 11:14

Аз съм ходил само 1 път в сервиза в Овча Купел и съм доволен. За смяна на спирачна течност взеха 20лв (от тях беше и спирачната течност).

Сменях и задни спирачки (накладки + цилиндърчета).

Бяха коректни и точни и като пари и като време за ремонта.
Но за съжаление сигурно ако отида пак няма да е същото :)
Отговори

bisserk снимка bisserk 18 февруари 2008 - 12:17

Някой скоро ходил ли е в Мотоексперт, да даде актуални коментари?
Отговори

Ops снимка Ops 11 март 2008 - 00:10

 bisserk, на Feb 18 2008, 11:17 AM, каза:

Някой скоро ходил ли е в Мотоексперт, да даде актуални коментари?



Миналата сряда минах през сервиза им в Драгалевци (непредвидено) за проверка на спирачките/предница, че при спиране от скорост над 70км/ч. тропаше отпред че чак страх да те хване, а и рипаше на педала сякаш някой ми е сложил АБС без аз да знам... Та пича свали гумите, почеса се и каза, че най-вероятно е от криви дискове (аз имах същите съмнения) та не се наложи да се убеждаваме взаимно. Смениха дискове и накладки за по-малко от час и половина (не съм чакал за място), като с частите сметката ми излезе към 148лв. - дискове 41лв., накладки 55 лв, труд 20 (дискове), труд 15лв. (накладки), 10 лв . консуматив - 500мл.Частите са NK, вносители били и дисковете са с 1 год. гаранция.
Сами си направете сметка - труда за накладките според мен е излишен, за да смениш диска трябва да разкараш и накладките все пак (апарата)... от този консуматив за обезмасляване на дисковете надали имаше повече от 4 пръскания и едва ли те достигат и до 150мл...

Ако ги нямаше тези тънежи, т.е. да са коректни към клиентите си - няма да имат грешка.

От другия им сервиз - срещу Зоопарка също имам смесени впечатления - лоши от обслужването - направиха ми врътка с части (тъпа биалетка) накараха ме да платя 45лв. за някаква маркова, която не можаха да я втъкнат и ми сложиха NK за 12лв. и то пред очите ми... Когато повдигнах въпроса пред управителя той ме изгледа тъпо и каза че всичко за него било точно...
Хубавия вкус остана, когато реших да си потърся правата и за моя изненада след седмица получих отговор (от централата им), че случая е "проверен" и да заповядам в същия сервиз да ми върнат парите за целия ремонт...

Общо взето ако има друга възможност ги избягвам...
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 05 май 2008 - 21:27

Честно казано аз не съм ходил там от януари, но останах супер разочарова.От фирмата имаше там една кола за ремонт на глава (беше прескочил ремъка), не стига че колата седя там горе долу 4 седмици, казаха ми че уж ми дават гаранция за частите с изключение на ремъка, при което аз се изсмях (та за какво ми е гаранция на клапани ако нямам гаранция на ремъка) и си занесох части оригинални от пежо.И така в края на ремонта отивам да си взема колата и не иска да запали, нормално зима е, пада акумулатора........обаче не светят и лампите за подгряване (беше дизел) и отварям капака: гледам не са свързани подгревните свещи.Приемчика ми обяснява: ми то така си беше, ние там не сме пипали.........Побеснях, колата остана там за още една седмица докато открият кабелите.......
Пък после да си говорим за качество, не стъпвам там повече!Нито за лична нито за служебна кола!
Отговори

Гостcattiva_* 02 септември 2015 - 12:20

Мото експерт..... е това вече е прекалено.
За жалост по сервизите като видят руса жена шофьор и си мислят, че представителите на нашия вид падат от Марс и единственото, което знаят че се намира под капака на автомобила е евентуално двигателя.
Както и да е, мой познат е горд собственик на Ауди А6, автоматична скоростна кутия, дизел, но така като няма време да се занимава, ме помоли именно в този сервиз да закарам колата на диагностика, защото някой му бил препоръчал Мото Експерт в Драгалевци, а на таблото му светела някаква лампичка от време на време.
Отивам аз с въпросния автомобил, един брадат и крайно ,,вежлив" господин свърши си работата доста бързо, до тук горе-долу добре, но после взе че си отвори устата:
Така..... дизеловата помпа била ,,тръгнала"......
При което аз го питам какво има предвид и отговора е че била тръгнала да се разваля. Моля?! И как точно го разбрахте, г-не, какво и има и прочие....все ,,руси" въпроси от моя страна.
Отговора на тези въпроси е: ,,Ами не мога да знам точно какво и е , ама е тръгнала да се разваля, може не сега но със сигурност ще се развали, а по таблото има грешка и не знам точно каква, ама не мога да я изчистя , а то всичко минава през таблото и като ти се развали нещо няма да разбереш, то не че ще стане сега или утре, но със сигурност ще стане....."
Аз мигах умно около пет минути....: ,,Ами господине то един ден цялата кола за нищо няма да става и така или иначе ще свърши на моргата, то може да не е днес или утре, но СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ СТАНЕ!"
,, Да ама дизеловата помпа трябва да се смени и струва 2300 лева, ако не се смени ще се счупи!"
При което аз отново си задавам тъпите въпроси: ,, А в момента работи ли, как разбрахте, че ще се счупи, кога и от какво?"
,,Ами не знам, ама трябва да се смени!"
,,ААААА, аха."
Та закарах колата, на селски сервиз, някой по път около Бояна, че имах път на там, взех със себе си и един познат, МЪЖ, просто да седи да гледа умно и да клати разбиращо с глава, макар че той акумолатор от двигател не различава, не му е работа и не го вълнува. Оказа се, че на колата нищо и няма, под зоркия поглед естествено на МЪЖко присъствие.
Не знам дали моето скромно мнение за този сервиз е адекватно, нали съм ЖЕНА шофьор, но как точно да се дадат 2300 лева за нещо което евентуално някога ще се счупи, но не се знае кога и не се знае защо, но аз по-добре да си платя сега и да дам още сигурно толкова пари за труд?...... Все пак какво разбирам аз, нали съм руса :)
Мнението беше редактирано от cattiva: 02 септември 2015 - 12:36
Отговори

GT 51 снимка GT 51 02 септември 2015 - 15:09

Ше Омра.....
Ами в случая "ако мине номера".В част от сервизите от известно време вкараха практиката освен твърда заплата,да получават и бонуси ,нещо като заработка извън договореното,и колкото повече ти е заработката, толкова повече ще ти е бонуса над твърдото.При автомивките е така и лъвчетата постоянно се бият за клиенти щот лапат проценти от кеша.Същата схема важи и за колекторските фирми....пачата ми звъни по десет пъти на ден,и ме се моли да платя вноска, защото ще я уволнят от работа,че не ме е мотивирала да си платя.Обясних и най-възпитано как може да ме мотивира, но тя отказа...ами стой си гладна тогава.....Та малко се отклоних, но проблема е , че всеки гледа да те преебе,да те окраде и да те оноди...Това е самата истина.Поздрави и успех.
п.п. И един съвет...избягвай "ГоУемите и Маркови" сервизи,има къде къде по добри от тях.... :drinkin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg