Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно пали X16SZR/Вектра Б/

san44o снимка san44o 15 януари 2013 - 23:39

Колеги,същия проблем. Астричката ми е стара 92г.,трудно палеше и прекъсваше на по-висока предавка и ниска скорост с повече газ. Колата няма делко и затова и смених запалителната бубина и прекъсването изчезна. Обаче,сутрин трудно пали все едно и е паднало нивото на бензина. Да уточня че аз нямам АГУ. Как се мери налягането на бензина,колко трябва да е и имали възвратен клапан.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Отговори

npace снимка npace 15 януари 2013 - 23:49

Предполага се че си с NZ мотор, дават му 0,7-0,8 атм. на празен ход.Мери се на входния маркуч на бензина с подходящ за целта манометър.
И да, имаш регулатор на налягането.
Отговори

reaktor5 снимка reaktor5 08 август 2013 - 17:54

Следя темата с интерес аз съм със същия двигател като колегата пуснал темата и аз се мъча да го разреша този проблем с трудното сутришно палене.Днес дори за първи път пробвах да запаля на гас,отново запали трудни и държеше към 550 оборота.Мнооого гадно звучеше,няма ли решение този проблем???
Отговори

npace снимка npace 09 август 2013 - 09:13

 reaktor5, на 08 август 2013 - 17:54, каза:

Следя темата с интерес аз съм със същия двигател като колегата пуснал темата и аз се мъча да го разреша този проблем с трудното сутришно палене.Днес дори за първи път пробвах да запаля на гас,отново запали трудни и държеше към 550 оборота.Мнооого гадно звучеше,няма ли решение този проблем???


Като поработи 10-20-30 секунди оправя ли се?Можеш ли след като си успял да я запалиш да я изфорсираш?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg